Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS


Radna Agnieszka Kosakowska nie jest już członkinią klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Szczytnie. Została z niego wyrzucona po tym, jak na ostatniej sesji sprzeciwiła się stanowisku swoich klubowych kolegów i koleżanek radnych w sprawie przystąpienia Szczytna do sieci miast Cittaslow. Klub był przeciw, Kosakowska – za.Decyzja o wykluczeniu z klubu radnych miejskich PiS zapadła w środę, 3 kwietnia.

 

- Była jednomyślna – mówi Teresa Moczydłowska, szefowa klubu. - Podczas głosownia nie było pani radnej Kosakowskiej. Próbowałam osobiście ją wielokrotnie zaprosić na to posiedzenie, dzwoniłam, potem chciałam się jeszcze z nią spotkać, ale wciąż twierdziła, że nie ma czasu albo że źle się czuje. Ewidentnie unikała spotkania.

 

Ostatecznie w piątek Teresa Moczydłowska uchwałę wykluczająca radną Agnieszkę Kosakowską zaniosła do biura rady. Stamtąd trafiła ona do radnej.

 

- Dowiedziałam się o tym dopiero wczoraj (rozwialiśmy z radną w środę, 10 kwietnia – przyp. red.) - usłyszeliśmy od Agnieszki Kosakowskiej. - Na pewno nie będę się od tego odwoływała, chociaż było to działanie nieetyczne. Głosowanie odbyło się beze mnie. Nikt ze mną nie rozmawiał. Dostałam uchwałę.


 

Za co wyrzucono z klubu PiS radną Kosakowską?

 

- Radna w swoich wystąpieniach na sesji i komisjach rady działa na szkodę interesu Prawa i Sprawiedliwości oraz naszych wyborców – wyjaśnia „Tygodnikowi Szczytno” Teresa Moczydłowska. - Dlatego nie widzimy jej nadal w naszym klubie.

 

Agnieszka Kosakowska nie jest członkiem PiS, ale startowała z list tego ugrupowania. Teraz klub PiS liczy sobie czterech radnych.

 Komentarze do artykułu

marek

idź Danielku zagłosuj na złodziei z PO-PSL !

Ela

Najwięcej na temat podatków mają do powiedzenialudziektórzy nie kożystaja z programów rządowych.

Altea

Ponoć dzialacz z Pslu mial na to wpływ.

Daniel

Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2016-03-03 10:22:46

Kosakowska: - Chcemy dociec prawdy

 • Poniedziałek, 2015-12-28 09:24:17

Mały jubileusz tenisowego klubu


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21