Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS


Radna Agnieszka Kosakowska nie jest już członkinią klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Szczytnie. Została z niego wyrzucona po tym, jak na ostatniej sesji sprzeciwiła się stanowisku swoich klubowych kolegów i koleżanek radnych w sprawie przystąpienia Szczytna do sieci miast Cittaslow. Klub był przeciw, Kosakowska – za.Decyzja o wykluczeniu z klubu radnych miejskich PiS zapadła w środę, 3 kwietnia.

 

- Była jednomyślna – mówi Teresa Moczydłowska, szefowa klubu. - Podczas głosownia nie było pani radnej Kosakowskiej. Próbowałam osobiście ją wielokrotnie zaprosić na to posiedzenie, dzwoniłam, potem chciałam się jeszcze z nią spotkać, ale wciąż twierdziła, że nie ma czasu albo że źle się czuje. Ewidentnie unikała spotkania.

 

Ostatecznie w piątek Teresa Moczydłowska uchwałę wykluczająca radną Agnieszkę Kosakowską zaniosła do biura rady. Stamtąd trafiła ona do radnej.

 

- Dowiedziałam się o tym dopiero wczoraj (rozwialiśmy z radną w środę, 10 kwietnia – przyp. red.) - usłyszeliśmy od Agnieszki Kosakowskiej. - Na pewno nie będę się od tego odwoływała, chociaż było to działanie nieetyczne. Głosowanie odbyło się beze mnie. Nikt ze mną nie rozmawiał. Dostałam uchwałę.


 

Za co wyrzucono z klubu PiS radną Kosakowską?

 

- Radna w swoich wystąpieniach na sesji i komisjach rady działa na szkodę interesu Prawa i Sprawiedliwości oraz naszych wyborców – wyjaśnia „Tygodnikowi Szczytno” Teresa Moczydłowska. - Dlatego nie widzimy jej nadal w naszym klubie.

 

Agnieszka Kosakowska nie jest członkiem PiS, ale startowała z list tego ugrupowania. Teraz klub PiS liczy sobie czterech radnych.

 Komentarze do artykułu

marek

idź Danielku zagłosuj na złodziei z PO-PSL !

Ela

Najwięcej na temat podatków mają do powiedzenialudziektórzy nie kożystaja z programów rządowych.

Altea

Ponoć dzialacz z Pslu mial na to wpływ.

Daniel

Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-07-05 12:36:55

Lubawa poprowadzi Szczytno do Cittaslow

  • Czwartek, 2016-03-03 10:22:46

Kosakowska: - Chcemy dociec prawdy

  • Poniedziałek, 2015-12-28 09:24:17

Mały jubileusz tenisowego klubu


Komentarze