Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS


Radna Agnieszka Kosakowska nie jest już członkinią klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Szczytnie. Została z niego wyrzucona po tym, jak na ostatniej sesji sprzeciwiła się stanowisku swoich klubowych kolegów i koleżanek radnych w sprawie przystąpienia Szczytna do sieci miast Cittaslow. Klub był przeciw, Kosakowska – za.



Decyzja o wykluczeniu z klubu radnych miejskich PiS zapadła w środę, 3 kwietnia.

 

- Była jednomyślna – mówi Teresa Moczydłowska, szefowa klubu. - Podczas głosownia nie było pani radnej Kosakowskiej. Próbowałam osobiście ją wielokrotnie zaprosić na to posiedzenie, dzwoniłam, potem chciałam się jeszcze z nią spotkać, ale wciąż twierdziła, że nie ma czasu albo że źle się czuje. Ewidentnie unikała spotkania.

 

Ostatecznie w piątek Teresa Moczydłowska uchwałę wykluczająca radną Agnieszkę Kosakowską zaniosła do biura rady. Stamtąd trafiła ona do radnej.


Reklama

 

- Dowiedziałam się o tym dopiero wczoraj (rozwialiśmy z radną w środę, 10 kwietnia – przyp. red.) - usłyszeliśmy od Agnieszki Kosakowskiej. - Na pewno nie będę się od tego odwoływała, chociaż było to działanie nieetyczne. Głosowanie odbyło się beze mnie. Nikt ze mną nie rozmawiał. Dostałam uchwałę.

 

Za co wyrzucono z klubu PiS radną Kosakowską?

 

- Radna w swoich wystąpieniach na sesji i komisjach rady działa na szkodę interesu Prawa i Sprawiedliwości oraz naszych wyborców – wyjaśnia „Tygodnikowi Szczytno” Teresa Moczydłowska. - Dlatego nie widzimy jej nadal w naszym klubie.

Reklama

 

Agnieszka Kosakowska nie jest członkiem PiS, ale startowała z list tego ugrupowania. Teraz klub PiS liczy sobie czterech radnych.

 



Komentarze do artykułu

marek

idź Danielku zagłosuj na złodziei z PO-PSL !

Ela

Najwięcej na temat podatków mają do powiedzenialudziektórzy nie kożystaja z programów rządowych.

Altea

Ponoć dzialacz z Pslu mial na to wpływ.

Daniel

Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-02-09 12:47:33

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie

  • Piątek, 2019-07-05 12:36:55

Lubawa poprowadzi Szczytno do Cittaslow

  • Czwartek, 2016-03-03 10:22:46

Kosakowska: - Chcemy dociec prawdy

  • Poniedziałek, 2015-12-28 09:24:17

Mały jubileusz tenisowego klubu

Reklama


Komentarze

  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

    Nicram1222


    2020-06-03 17:47:16
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

    Piotr polak


    2020-06-03 14:45:49
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

    Śmieszek do Mieszkańca


    2020-06-03 13:45:58
  • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
    No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

    taki sobie obywatel


    2020-06-03 12:47:28
  • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
    Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

    Niko


    2020-06-03 10:14:07
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

    Mieszkaniec


    2020-06-02 21:44:25
  • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
    I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

    Jarek


    2020-06-02 15:09:29
  • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
    Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

    Mieszkaniec Szczytna


    2020-06-02 07:46:37
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

    Śmieszek


    2020-06-02 00:39:56
  • Dozór policyjny za stalking
    Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

    Abstynent


    2020-06-01 22:34:26