Reklama


Reklama

Choinki mazurskie i... duńskie


Choinka to nieodłączny atrybut Świąt Bożego Narodzenia. Jaką choinkę wybrać, co zrobić, aby cieszyć się jej wyglądem jak najdłużej? Między innymi o tym rozmawiamy ze Stanisławem Romanem, który zajmuje się ich sprzedażą od 6 lat. Swój punkt ma przy sklepie Kaufland w Szczytnie.Jakie choinki można u pana kupić?

 

Pochodzące z plantacji znajdujących się na Warmii i Mazurach, ale też importowane z Danii. Drzewka są odpowiednio hodowane i pielęgnowane – wyglądają przepięknie, zapewniam. W sprzedaży mamy: świerk pospolity, świerk srebrny, świerk srebrny kłujący, jodłę kaukaską. Mamy drzewka cięte, ale też w donicach.

 

Które cieszą się największą popularnością?

 

Od lat świerk srebrny oraz jodła.

 


Reklama

Kiedy należy kupić drzewko, aby cieszyło ono nas jak najdłużej?

 

Nawet miesiąc przed świętami. Drzewka, które my sprzedajmy, są ze specjalnych plantacji. Ważne jest jednak, aby odpowiednio o nie dbać. Należy je regularnie podlewać letnią wodą, zarówno te cięte, jak i w doniczkach. Dostęp do wody to podstawa. W donicy ziemia powinna być zawsze wilgotna, a w przypadku drzewka ciętego woda powinna być powyżej linii pnia. Warto też codziennie zraszać gałązki zimną wodą w spreju, to przedłuży życie choinki. I opóźnia opadanie igieł. Nie powinno się choinki z dworu wnosić od razu do ciepłego pomieszczenia, ten szok termiczny źle na nią działa. Warto, aby kilka godzin postała najpierw w garażu, czy na klatce schodowej. Nie należy drzewek stawiać też w pobliżu źródeł ciepła, grzejników, pieców, czy ogrzanych podłóg.

Reklama

 

 

W jakich godzinach czynny jest pana punkt, czy choinki dowozicie do domów?

 

Im bliżej świąt, tym dłużej pracujemy (śmiech). Od godz. 10 do 19, czasem 21. Oczywiście, że świadczymy też usługi dowozowe. Można drzewko zamówić nawet telefonicznie. Ceny drzewek zaczynają się od 35 zł, a kończą na 150 zł.

 Komentarze do artykułu

Do A z M

Ciemnogród

alicja z mazur

a gdzie są jakieś plantacje blisko Szczytna?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  W polityce czasem tak jest, że aby gdzieś dojść trzeba umieć szukać kompromisów. W wyborach najlepiej udało się to Mańkowskiemu. Niestety od razu po objęciu stanowiska pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nie ma własnego zdania i nie potrafi podejmować decyzji. Nawet gdyby jego zasadniczym celem było tylko zostanie Burmistrzem i pobieranie sowitej pensji już po wyborze mógł pokazać co chce w mieście zrobić. Niestety nawet szef jego kampanii wyborczej szybko dowiedział się dla kogo robił kampanię :( Do kolejnych wyborów zostało jeszcze trochę, na referendum i odwołanie nie ma co liczyć ale można sprawdzić człowieka czy chce jeszcze cokolwiek robić. Jak na wejściu dostał maksymalne wynagrodzenie i nic nie zrobił to teraz trzeba mu je na maksa obniżyć aby mógł pokazać że jednak potrafi pracować. Tylko czy radnym obecnej kadencji starczy samozaparcia i czy oni też nie przyszli tylko po to aby otrzymywać dietę a nie pracować dla mieszkańców? Zgadzam się z autorem tekstu, że nikt nie myśli o mieście dalej niż tylko z roku na rok, no może też zahacza trochę o rok wyborczy. Wszyscy boją się odważnych i perspektywicznych decyzji. Nie byłem zwolennikiem Innopolice w formie zaproponowanej przez Górską ( z tyloma niewiadomymi) ale odstąpienie od Innopolice a realizacja rewitalizacji ruin zamku to zły wybór. Większe zainteresowanie byłoby centrum Innopolice niż zobaczeniem odrestaurowanych riun i wystawą. Ale będzie tłok turystów :)

  tadeusz


  2021-03-05 12:15:40
 • Szczytnianie na podium Mistrzostw Regionu
  Brawo!

  Seba


  2021-03-05 10:41:23
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  Morsy chociaż coś tam próbują robić,a ten kompletny na nieudacznik ,Mankowski nie robi nic,radni powinni mu odebrać połowę pensji

  Adalbert


  2021-03-05 10:13:53
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Burmistrz otoczył się tylko swoimi pociotami niuedacznikami i kolesiami od imprezowania,a to jest zwykly nepotyzm,doprawiony mobbingiem dla nieswoich.teraz ludzie mówią Mankowski nie dorósł do roli,nie daje rady,nie sprawdził się,a to są eufemizmy,burmistrz nie nadaje się do tej roboty

  Adalbert


  2021-03-05 09:53:58
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Powiedział ktoś kto jest krystaliczny :) Przez to trudno o wiarygodność takiej wypowiedzi jeżeli autor jest znany z swojej wcześniejszej działalności a jak słyszę także z aktywności na polu blokowania inwestycji nart wodnych na jez. Małym Domowym. Wynika z tego, że najlepszym rozwiązaniem jest aby Pan Mądrzejowski sam wystartował i pokazał jak trzeba działać. Seria tych wypocin kojarzy mi z mapetami oraz wypowiedziami dwóch starych dziadków. Mam nadzieję że Pan Mądrzejowski zechce zaprezentować swój pomysł na miasto no i oczywiście wystartować w wyborach :)

  krajan


  2021-03-05 08:20:34
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Na poczcie przelał pieniądze na swoje konto i dalej poszedł jak niby nic z pustymi kieszeniami. Teraz szukajcie wiatru w polu.

  WSK


  2021-03-05 06:30:40
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  A może niech miasto sprzeda ziemie na której jest stadion na Śląskiej i za te pieniądze w końcu zrobi / wyremontuje ulice w Szczytnie. Natomiast nowoczesny stadion lekkoatletyczno-piłkarski, porządny kryty basenu z infrastrukturą oraz lodowisko niech zbudują w lasie miejskim w okolicach stadionu leśnego na ulicy Ostrołęckiej. Wykorzystajmy pomoc Pana Bukowieckiego w pozyskiwaniu zezwoleń i funduszy na te inwestycje. Niech władze negocjują z MSWiA o przejęcie stadionu leśnego od WSPol. A z Ministerstwem Sportu pomoc w pozyskaniu dofinansowania na te inwestycje. Do tego jeszcze niech Ratusz pozyska fundusze europejskie. I mamy problem rozwiązany.

  AGNIESZKA


  2021-03-04 21:17:03
 • Z siekierą rzucił się na audi, "porąbał" je i zasypał popiołem (zdjęcia)
  Nic mu nie zrobią co policjanci już stwierdzili podczas interwencji. Tak więc nic mu nie grozi i nic mu nikt nie zrobi.

  Kamil


  2021-03-04 17:49:03
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Do Pofajdoka. Trafne podsumowanie.

  dr


  2021-03-04 14:58:47
 • Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Pani Trener.

  dr


  2021-03-04 14:55:31