Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Chata Mazurska pełna słów


W Chacie Mazurskiej pięknie czytano polskie legendy, fragmenty tekstów o lotnikach z dywizjonu 303, akcji Szarych Szeregów. Wybrzmiały również podania o mazurskim kłobuku i fragmenty książki M. Wańkowicza „Na tropach Smętka”.Wszystko to za sprawą kolejnej edycji ministerialnego konkursu „Piękne Czytanie”, który w tym roku przebiegał pod hasłem: ”Nasza ojczyzna”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży zmagających się z niepełnosprawnością.

Rolę organizatora pełnił Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Szczytnie. Do konkursowego czytania przystąpiło 22 uczestników wytypowanych przez SOSW i szkoły z oddziałami integracyjnymi w Szczytnie.

Chata Mazurska zadbała o klimat konkursu darząc gości swoją życzliwością, przychylnością, smakołykami, klimatyczną muzyką, jak również podjęła się roli oceniania czytających, co wcale nie było łatwe. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę , ile barier należy pokonać, by osiągnąć zadowalający efekt. Czasem pokonanie samego siebie jest najcenniejsze.


 

Anna Bogusz

Fot. R.AKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze