Reklama


Reklama

Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami


Dźwierzuckie Centrum Usług Sąsiedzkich już działa. Od początku października pomogło 15 osobom. - Nasi wolontariusze byli proszeni o pomoc głównie przy zrobieniu zakupów, umówieniu wizyty u lekarza, wyprowadzeniu psa, przyniesieniu opału do domu – wylicza Marta Szubryt, koordynator projektu.Centrum Usług Sąsiedzkich skupia już 30 wolontariuszy, ale wciąż szukani są nowi. Na razie to głównie młodzież i urzędnicy.

 

- Centrum ma za zadanie pomóc głównie osobom będącym w izolacji bądź w kwarantannie spowodowanej covid19 – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Ale nie odmawiamy też pomocy osobom starszym, samotnym, czy niepełnosprawnym, czyli tym, które są w grupie ryzyka zakażenia koronawirusem.

 

Wolontariusze CUS są wyposażeni w środki ochrony osobistej. Jeśli któryś z nich używa samochodu prywatnego, to jest on poddawany ozonowaniu. Do dyspozycji wolontariuszy są też dwa rowery, które kupiono w ramach projektu.


Reklama

 

- Osoby, które chcą skorzystać z naszych usług muszą wiedzieć, że zakupy robimy nie częściej niż raz w tygodniu i wyłącznie w najbliższym sklepie w okolicy takiej osoby – mówi Trusewicz. - Ale pomagamy też w wielu innych uzasadnionych potrzebach.

 

O pomoc można poprosić telefonicznie – 89 621 12 32 bądź mailowo: pomoc@ug-dziwerzuty.pl

Te dane kontaktowe są też dla osób, które chciałyby zostać wolontariuszami Centrum Usług Sąsiedzkich.

Reklama

 

 Marta Szubryt – koordynator Centrum Usług Sąsiedzkich w Dźwierzutach.

 

 Komentarze do artykułu

Zenek

To się urzędnicy obłowią

Rychu

180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

pawełek

I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

Napisz

Reklama


Komentarze