Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Celne oko sierżant Dudzik (zdjęcia)


Szczycieńska policjantka st. sierż. Katarzyna Dudzik wygrała V Ogólnopolską Ligę Strzelecką Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów RP. Pani Katarzyna w szczycieńskiej komendzie pracuje od kilku miesięcy, ale policjantką jest znacznie dłużej.Policjantka na co dzień pracuje w szczycieńskim ruchu drogowym. St. sierż. Katarzyna Dudzik, nie dość, że „wystrzelała” 1. miejsce wśród kobiet w etapie listopadowym zawodów, to zajęła 1. miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet podsumowującej całą tegoroczną ligę. Tym samym poprawiła swój ubiegłoroczny wynik, kiedy zajęła drugie miejsce w klasyfikacji rocznej.

 

Pomysłodawcą i jednocześnie kierownikiem ligi jest Andrzej „Pułkownik” Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Dzięki niemu już od 5 lat mundurowi wszystkich formacji rywalizują o tytuł najlepszego strzelca zawodów. Rozgrywki składały się z trzech tur, każda z nich nadzorowana była przez inną instytucję.

 

Liga 2018

 

W tym roku pierwsze zawody odbyły się w czerwcu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym (10 strzałów w 2 minuty do tarczy TS-4 tzw. „olimpijskiej” oddalonej o 25 metrów) i strzelaniu szybkim (12 strzałów w 20 sekund ze zmianą magazynka do tarczy sylwetkowej tzw. „francuza” – TS-10, także z odległości 25 metrów). O miejscu decydowała suma zdobytych punktów.

 

Kolejny turniej został rozegrany we wrześniu 2018 roku. Tym razem uczestnicy strzelali do tarczy TS-10/4 („francuz” z dwoma środkami tarczy do strzelań dokładnych) ustawionej w odległości 25 metrów i musieli – zgodnie z regulaminem – oddać po 5 strzałów do każdego z okręgów i 10 do sylwetki.


 

Trzeci etap odbył się 29 listopada 2018 roku. Wtedy zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji. Pierwsze zadanie polegało na oddaniu 10 strzałów - po 5 do dwóch tarcz TS-2 (tzw. „jajko”). W trakcie drugiego zawodnicy oddali po 10 strzałów do tarczy TS-23. Obie konkurencje rozegrano z odległości 25 metrów. Punktacje przyznano w kategorii zespołowej i indywidualnej.

 

 

Po zsumowaniu punktów z trzech etapów najlepsza okazała się drużyna Komendy Stołecznej Policji, która odebrała puchar za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Lidze Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w składzie: podinsp. Arkadiusz Tomaszek, nadkom. Grzegorz Tomczak, kom. Dariusz Wacławski po zaciętej rywalizacji wywalczyła drugie miejsce. Podczas zawodów podsumowano V Ogólnopolską Ligę Strzelecką Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów RP. W tej klasyfikacji drużyna WSPol zajęła trzecie miejsce, plasując się za policjantami z KSP oraz Szkoły Policji w Katowicach.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41