Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Całodobowa pomoc ratowników medycznych w WSPol


Kilkadziesiąt interwencji pomocowych podejmowanych przez zespół ratowników medycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wobec słuchaczy i studentów kierunku Nauka o Policji, to bilans działań realizowanych w związku z wprowadzeniem kilka miesięcy temu algorytmu postępowania przy wznowieniu nauki w WSPol.Wprowadzenie obostrzeń w całym kraju, związanych ze wzrostem zachorowań na SARS-CoV-2 skutkowało wdrożeniem procedur bezpieczeństwa również w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W związku z powyższym wprowadzono szereg procedur związanych z uszczegółowieniem działań, mających na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa funkcjonariuszy, pracowników, słuchaczy i studentów Uczelni.

 

Słuchacze i studenci Nauki o Policji w dniu przybycia na Uczelnię zostają poddani testom na obecność koronawirusa, a następnie przebywają przez siedem dób w tzw. odosobnieniu po którym są ponownie poddawani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zapewnia tym osobom całodobową opiekę ratowników medycznych.

 

Od lipca br., kiedy wprowadzono algorytm postępowania w związku ze wznowieniem nauki w WSPol, 6 ratowników medycznych z zespołu ratownictwa medycznego kilkadziesiąt razy udzieliło pomocy osobom jej potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu funkcjonariuszy zespołu ratownictwa medycznego oraz Działu Dowodzenia mamy pewność, że każda osoba potrzebująca doraźnej pomocy w trybie natychmiastowym ją uzyska.


Reklama

 

W przypadku zgłoszenia potrzeby udzielenia pomocy medycznej, ratownik telefonicznie przeprowadza wywiad medyczny, a jeżeli jest taka potrzeba to zaopatrzony w środki ochronny indywidulanej udziela pomocy w miejscu przebywania słuchacza/studenta. Gdy pomoc doraźna nie jest wystarczająca, umawiana jest teleporada lekarska, bądź wzywany jest zespół ratownictwa medycznego. Każdy pokój, w którym przebywają słuchacze jest odpowiednio przygotowany i wyposażony.

 

Znajduje się tam miedzy innymi pakiet informacyjny z Działu Dowodzenia oraz Zespołu BHP, pakiet psychologiczny oraz karty samokontroli medycznej, wykaz niezbędnych numerów telefonów, a także środki do dezynfekcji rąk i powierzchni. Ponadto słuchacze i studenci, na bieżąco wyposażani są w maseczki i rękawiczki nitrylowe, a wszystkie podejmowane czynności i działania ukierunkowane są przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Reklama

 

 

Źródło i foto: https://www.wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28