Reklama


Reklama

Całodobowa pomoc ratowników medycznych w WSPol


Kilkadziesiąt interwencji pomocowych podejmowanych przez zespół ratowników medycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wobec słuchaczy i studentów kierunku Nauka o Policji, to bilans działań realizowanych w związku z wprowadzeniem kilka miesięcy temu algorytmu postępowania przy wznowieniu nauki w WSPol.Wprowadzenie obostrzeń w całym kraju, związanych ze wzrostem zachorowań na SARS-CoV-2 skutkowało wdrożeniem procedur bezpieczeństwa również w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W związku z powyższym wprowadzono szereg procedur związanych z uszczegółowieniem działań, mających na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa funkcjonariuszy, pracowników, słuchaczy i studentów Uczelni.

 

Słuchacze i studenci Nauki o Policji w dniu przybycia na Uczelnię zostają poddani testom na obecność koronawirusa, a następnie przebywają przez siedem dób w tzw. odosobnieniu po którym są ponownie poddawani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zapewnia tym osobom całodobową opiekę ratowników medycznych.

 

Od lipca br., kiedy wprowadzono algorytm postępowania w związku ze wznowieniem nauki w WSPol, 6 ratowników medycznych z zespołu ratownictwa medycznego kilkadziesiąt razy udzieliło pomocy osobom jej potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu funkcjonariuszy zespołu ratownictwa medycznego oraz Działu Dowodzenia mamy pewność, że każda osoba potrzebująca doraźnej pomocy w trybie natychmiastowym ją uzyska.


Reklama

 

W przypadku zgłoszenia potrzeby udzielenia pomocy medycznej, ratownik telefonicznie przeprowadza wywiad medyczny, a jeżeli jest taka potrzeba to zaopatrzony w środki ochronny indywidulanej udziela pomocy w miejscu przebywania słuchacza/studenta. Gdy pomoc doraźna nie jest wystarczająca, umawiana jest teleporada lekarska, bądź wzywany jest zespół ratownictwa medycznego. Każdy pokój, w którym przebywają słuchacze jest odpowiednio przygotowany i wyposażony.

 

Znajduje się tam miedzy innymi pakiet informacyjny z Działu Dowodzenia oraz Zespołu BHP, pakiet psychologiczny oraz karty samokontroli medycznej, wykaz niezbędnych numerów telefonów, a także środki do dezynfekcji rąk i powierzchni. Ponadto słuchacze i studenci, na bieżąco wyposażani są w maseczki i rękawiczki nitrylowe, a wszystkie podejmowane czynności i działania ukierunkowane są przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Reklama

 

 

Źródło i foto: https://www.wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35