Reklama


Reklama

COVID-19 w Polsce w piątek: 461 nowych zakażeń i 18 zgonów


Liczba chorych na COVID-19 w Polsce od 4 marca, czyli dnia potwierdzenia pierwszego przypadku, wzrosła do 8 379. W tym czasie zmarły 332 osoby. Natomiast w piątek odnotowano w sumie 461 nowych zakażeń, a 18 osób zmarło.



Według danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory wyzdrowiało 866 osób.

 

Ministerstwo Zdrowia w ciągu dnia podawało informacje o wykryciu - najpierw 296, a potem 165 przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Jeśli chodzi o przypadki śmiertelne, rano poinformowano o 4 zmarłych osobach, a po południu o kolejnych 14. Łącznie w piątek zdiagnozowano 461 nowych przypadków koronawirusa; 18 osób zmarło.

 


Reklama

Resort zdrowia informował w czwartek o 336 nowych zakażeniach i 28 zgonach. W środę o 380 nowych przypadkach i 23 zgonach. We wtorek potwierdzono 270 nowych przypadków i 18 zgonów. Z kolei w wielkanocny poniedziałek MZ informowało o 260 nowych zakażeniach i 13 zgonach. Najwięcej zakażeń potwierdzono dotąd w woj. mazowieckim – 1883, a najmniej w woj. lubuskim – 81.

 

Najwięcej zgonów odnotowano na Mazowszu – 100, zaś żadnego w Lubuskiem.

Reklama

 

Według danych resortu, do tej pory wyzdrowiało 866 osób.

 

(PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ krap/



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Europejski sukces Stashki (video)
    Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

    cichy fan


    2020-08-14 09:19:56
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

    Akrobatyczny Mateusz


    2020-08-14 08:12:45
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

    Kasia


    2020-08-14 07:38:00
  • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
    Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

    Ewe


    2020-08-14 05:55:01
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin