Reklama


Reklama

Były wójt z zarzutami, kłopotliwy... rower


Były wójt i kandydat na wójta gminy Świętajno Janusz Pabich ma kłopot. Prokuratura postawiła mu zarzut, który dotyczy nieprawidłowości przy prowadzeniu kampanii wyborczej. Dokładnie chodzi o konkurs, w którym nagrodą był... rower.Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Olsztynie. Byłemu wójtowi grozi grzywna od 5 do nawet 50 tys. zł. Akt oskarżenia do sądu trafił w tej sprawie już 21 stycznia. Odbyły się nawet dwie rozprawy 25 kwietnia oraz 30 maja, ale końca sprawy nie widać. 13 sierpnia ruszyła ona od nowa, bo... wymieniony został sędzia prowadzący.

 

- Oskarżony usłyszał zarzut, który dotyczy tego, że w okresie od września do października na terenie gminy Świętajno, prowadząc agitację wyborczą w związku z wyborami na wójta gminy Świętajno, zorganizował konkurs, w którym wygraną był rower turystyczny, przy czym jego wartość była wyższa niż wartość przedmiotów zwyczajowy używanych w celach reklamowych i promocyjnych – wyjaśnia zawiłość zarzutu Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Chodzi o złamanie artykułu 501 Kodeksu Wyborczego, który brzmi dokładnie tak: „Kto, w związku z wyborami, prowadząc agitację wyborczą na rzecz komitetów wyborczych lub kandydata albo kandydatów organizuje loterie fantowe lub innego rodzaju gry losowe albo konkursy, w których wygranymi są nagrody pieniężne lub przedmioty o wartości wyższej niż wartość przedmiotów zwyczajowo używanych w celach reklamowych lub promocyjnych podlega grzywnie od 5.000 do 50.000 złotych.


Reklama

 

Janusz Pabich sprawy nie chce komentować i zastrzega w rozmowie z naszym dziennikarzem, aby pisać jego pełne dane.

 

- Nie będę komentował tej sprawy, bo jest ona w toku – mówi. - Młyny sprawiedliwości mielą, szkoda tylko, że tak długo to trwa. Będzie wyrok wówczas szerzej odniosę się do tej sprawy – zapowiada.

 

Krajowe Biuro Wyborcze delegatura w Olsztynie zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa do szczycieńskiej prokuratory złożyła 4 października.

ReklamaKomentarze do artykułu

krzyś

pani Karolina myli pojęcia. na to wygląda że były Wójt o przepisach prawa nie ma zielonego pojęcia

Karolina

To był rower za mniej niż 1 grosz. Skoro Wieża Ciśnień w Szczytnie warta była złotówkę to ile może być wart roweryk??? Się komuś coś przypomniało, wyszedł z tego wirus i jest żal du..

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-09-25 12:23:23

Maciej Sztura z nagrodą wójta

  • Piątek, 2020-09-25 09:53:15

Nietrzeźwy rowerzysta leżał na jezdni

  • Środa, 2020-09-09 13:16:23

PAMIĄTKI DLA BYŁYCH ZAWODNIKÓW

  • Środa, 2020-09-02 12:27:09

Do Małgi rowerem i przez wodę

Reklama


Komentarze