Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Były wójt Janusz Pabich uniewinniony


Janusz Pabich, były wójt gminy Świętajno i kandydat na wójta został nieuniewinniony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Proces dotyczący nieprawidłowości przy prowadzeniu kampanii wyborczej. Ogłoszenie wyroku zbiegło się niemal ze zmianą pracy przez byłego wójta.Przypomnijmy. Były wójt i kandydat na wójta gminy Świętajno Janusz Pabich miał kłopot, bo prokuratura postawiła mu zarzut, który dotyczy nieprawidłowości przy prowadzeniu kampanii wyborczej. Dokładnie chodzi o konkurs, w którym nagrodą był... rower (jego wartość miała być zbyt wysoka). Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Olsztynie. Byłemu wójtowi groziła grzywna od 5 do nawet 50 tys. zł. Sąd pierwszej instancji taką grzywnę zasądził. Były wójt się od wyroku odwołał. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Tam sędzia byłego wójta uniewinnił.


Reklama

 

Reklama

- Sąd Okręgowy w Olsztynie VII Wydział Karny Odwoławczy zmienił wyrok sądu pierwszej instancji i uniewinnił oskarżonego od popełnienia zarzucanego mu czynu – wyjaśnia Sędzia SO Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy SO w Olsztynie. - Powyższy wyrok wraz z pisemnym uzasadnieniem został doręczony prokuratorowi w dniu 13 lutego 2020 r. Do dnia dzisiejszego nie wpłynęła kasacja w tej sprawie.

 

Ogłoszenie uniewinniającego wyroku zbiegło się ze zmianą pracy przez byłego wójta. Od 3 marca jest on prezesem TBS w Mrągowie. Wygrał konkurs na to stanowisko. Pokonał troje kontrkandydatów.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze