Niedziela, 16 Czerwiec, Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Były oficer policji ze Szczytna zamieszany w fikcyjną kradzież auta


Były policjant ze Szczytna jest zamieszany w fikcyjną kradzież auta i próbę wyłudzenia odszkodowania. Nie działał sam. Według śledczych pomagali mu mieszkańcy Mławy. Cała trójka usłyszała już zarzuty składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.Według śledczych sfingowali kradzież auta o wartości ponad 120 tysięcy złotych po to, by uzyskać pieniądze z odszkodowania. W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie o kradzieży auta wartego ponad 120 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść w Małdytach. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym widać, jak nieznany mężczyzna wsiada do zaparkowanego samochodu i odjeżdża.

 

ZGUBIŁY GO WERSJE?

 

- Kryminalni przyjęli zawiadomienie od właściciela i przesłuchali go na okoliczność kradzieży. Pokrzywdzony wzbudził jednak ich podejrzenia – mówi st. sierż. Anna Balińska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Ostródzie. - Mężczyzna zmieniał wersję zdarzeń, "gubił się" w zeznaniach.

Policjanci czuli, że coś jest nie tak. W końcu mężczyzna przyznał się, że nie doszło do żadnej kradzieży, a zawiadomienie złożył po to, by dostać odszkodowanie z polisy.

 

„ROZBITEK” TRUDNY W SPRZEDAŻY

 

Kryminalni wiedzieli jednak, że zgłaszający potrzebował pomocy w tym przestępczym procederze. W wyniku szeregu przeprowadzonych czynności ustalili pozostałych dwóch współsprawców. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania oświadczyli, że kupili rozbite auto. Postanowili je naprawić i sprzedać z zyskiem, jednak bezskutecznie. Wtedy wspólnie wpadli na pomysł sfingowania kradzieży, by zdobyć pieniądze z odszkodowania.


 

BYŁY OFICER POLICJI

 

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że wśród zatrzymanych i podejrzanych jest mieszkaniec Szczytna, który - jak wynika z naszych informacji - jest emerytowanym oficerem policji. Pracował w miejscowej Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie.

Cała trójka przyznała się już do zarzutów składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Właściciel auta dodatkowo wzbogacił się o zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda/ip

 

Fot. KPP Ostróda

 Komentarze do artykułu

Hans

Ciekawe, który to asior ? ????

Reksio

Myślał że jeszcze jest pod parasolem ochronym.

Napisz


Komentarze