Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz z pierwszym votum zaufania i absolutorium


Krzysztof Mańkowski otrzymał wotum zaufania od radnych. Wcześniej przyjęli oni raport o stanie miasta. Radni w głosowaniu nie byli jednomyślni. A poprzedziło je solidna dyskusja.Za udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi głosowało 15 radnych, 3 (Anna Rybińska, Teresa Moczydłowska i Tomasz Żuchowski) było przeciw, a 2 (Andrzej Dziuban i Paweł Krassowski) wstrzymało się od głosu.

 

Przed głosowaniem wywiązała się solidna dyskusja na temat stanu miasta oraz samego raportu. Cześć radnych wytykała braki techniczne raportu, a część, że jest on niewiarygodną laurką, z której wynika, że w Szczytnie jest znakomicie.

 

- Nie ma nad czym debatować przy tak stworzonym raporcie – mówiła Anna Rybińska.

 

Podobnego zdania był Paweł Krassowski.

 

- Miałem nadzieję, że ten raport będzie naświetlał, w którą stronę miasto się rozwijało dotychczas, a w którą będzie - mówił. - Niestety tak się nie stało. Naprawdę przy takim raporcie nie ma nad czym debatować.

 

Pierwszy w historii

 

Raportu bronił przewodniczący rady Tomasz Łachacz.

 

- Jest to pierwszy taki raport w historii naszego miasta - przekonywał. - Uczymy się podejścia do tematu. Dla mnie jest to pewna diagnoza stanu miasta.

 

- Jest to sprawozdanie z tego, co zastaliśmy w tej kadencji – mówił z kolei radny Robert Siudak. - Będzie to punkt odniesienia do kolejnych raportów, które powstaną w kolejnych latach. Wówczas dyskusja będzie miała większe uzasadnienie.


 

Poprosił o poparcie

 

Przed głosowaniem głos zabrał sam burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Jest mi przykro, że radna Moczydłowska w tej dyskusji powiedziała, że będzie głosowała przeciwko – mówił. - Nie dajecie mi szansy. Zrozumiałbym gdyby pani tak powiedziała za rok, gdyby było źle, gdybym nie wywiązał się ze swoich zadań. Ten raport ocenia pięć procent mojej pracy, a pozostałe 95 to praca mojej poprzedniczki. Przyjmuję wszystkie państwa opinie z pokorą i proszę o wszystkich radnych o przyjecie tego raportu.

 

 

Po votum także absolutorium

 

Po zmianach w ustawie samorządowej radni oceniają prace burmistrza niejako w dwóch płaszczyznach. Raport o stanie miasta jest podstawa do udzielenia votum zaufania. I to jest nowość. Votum nie zastąpiło jednak absolutorium. Nadal musi być ono głosowane, a procedura nie uległa zmianom. Podstawę udzielenia absolutorium stanowi sprawozdanie z wykonania budżetu za rok ubiegły. Oceny sprawozdania oraz wniosku Komisji Rewizyjnej, który dotyczy właśnie udzielenia absolutorium, wcześniej dokonuje Regionalna Izba Obrachunkowa. I tu niespodzianek nie było. Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu, a w ślad za tym – udzielili Mańkowskiemu absolutorium.Komentarze do artykułu

Napiorkowski

Moze burmistrz by pomogł chorym dzieciom a nie tylko znaczki i medale sobie przypina.

Bogdan

Maniek i jego poplecznicy : Kiersik, Łachacz, pamiętają o sportowcach których wydymali z nagrodami ?. Czy żagle i lodowisko to wszystko co mają do zaoferowania ?

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2019-10-11 10:47:36

Jest oświadczenie burmistrza w sprawie wody

 • Środa, 2019-09-11 13:14:13

Burmistrz z interesantami na skwerze

 • Niedziela, 2019-07-14 20:54:49

Wójt Szydlik z absolutorium


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07