Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Burmistrz z pierwszym votum zaufania i absolutorium


Krzysztof Mańkowski otrzymał wotum zaufania od radnych. Wcześniej przyjęli oni raport o stanie miasta. Radni w głosowaniu nie byli jednomyślni. A poprzedziło je solidna dyskusja.Za udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi głosowało 15 radnych, 3 (Anna Rybińska, Teresa Moczydłowska i Tomasz Żuchowski) było przeciw, a 2 (Andrzej Dziuban i Paweł Krassowski) wstrzymało się od głosu.

 

Przed głosowaniem wywiązała się solidna dyskusja na temat stanu miasta oraz samego raportu. Cześć radnych wytykała braki techniczne raportu, a część, że jest on niewiarygodną laurką, z której wynika, że w Szczytnie jest znakomicie.

 

- Nie ma nad czym debatować przy tak stworzonym raporcie – mówiła Anna Rybińska.

 

Podobnego zdania był Paweł Krassowski.

 

- Miałem nadzieję, że ten raport będzie naświetlał, w którą stronę miasto się rozwijało dotychczas, a w którą będzie - mówił. - Niestety tak się nie stało. Naprawdę przy takim raporcie nie ma nad czym debatować.

 


Reklama

Pierwszy w historii

 

Raportu bronił przewodniczący rady Tomasz Łachacz.

 

- Jest to pierwszy taki raport w historii naszego miasta - przekonywał. - Uczymy się podejścia do tematu. Dla mnie jest to pewna diagnoza stanu miasta.

 

- Jest to sprawozdanie z tego, co zastaliśmy w tej kadencji – mówił z kolei radny Robert Siudak. - Będzie to punkt odniesienia do kolejnych raportów, które powstaną w kolejnych latach. Wówczas dyskusja będzie miała większe uzasadnienie.

 

Poprosił o poparcie

 

Przed głosowaniem głos zabrał sam burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- Jest mi przykro, że radna Moczydłowska w tej dyskusji powiedziała, że będzie głosowała przeciwko – mówił. - Nie dajecie mi szansy. Zrozumiałbym gdyby pani tak powiedziała za rok, gdyby było źle, gdybym nie wywiązał się ze swoich zadań. Ten raport ocenia pięć procent mojej pracy, a pozostałe 95 to praca mojej poprzedniczki. Przyjmuję wszystkie państwa opinie z pokorą i proszę o wszystkich radnych o przyjecie tego raportu.

Reklama

 

 

Po votum także absolutorium

 

Po zmianach w ustawie samorządowej radni oceniają prace burmistrza niejako w dwóch płaszczyznach. Raport o stanie miasta jest podstawa do udzielenia votum zaufania. I to jest nowość. Votum nie zastąpiło jednak absolutorium. Nadal musi być ono głosowane, a procedura nie uległa zmianom. Podstawę udzielenia absolutorium stanowi sprawozdanie z wykonania budżetu za rok ubiegły. Oceny sprawozdania oraz wniosku Komisji Rewizyjnej, który dotyczy właśnie udzielenia absolutorium, wcześniej dokonuje Regionalna Izba Obrachunkowa. I tu niespodzianek nie było. Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu, a w ślad za tym – udzielili Mańkowskiemu absolutorium.Komentarze do artykułu

Napiorkowski

Moze burmistrz by pomogł chorym dzieciom a nie tylko znaczki i medale sobie przypina.

Bogdan

Maniek i jego poplecznicy : Kiersik, Łachacz, pamiętają o sportowcach których wydymali z nagrodami ?. Czy żagle i lodowisko to wszystko co mają do zaoferowania ?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41