Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg


Coraz bliżej powstania szkoły sportowej w Szczytnie. Aby przy jej tworzeniu ustrzec się błędów szczycieńscy samorządowcy pojechali do Elbląga podejrzeć, jak tam działa taka placówka. W skład szczycieńskiej delegacji weszli burmistrz Krzysztof Mańkowski, Zbigniew Orzoł przewodniczący Komisji Oświaty oraz Robert Dobroński - naczelnik Wydziału Edukacji.Cała trójka spotkała się z Edwardem Pietrulewiczem, wiceprezydentem Elbląga oraz Małgorzatą Sowicką, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.

 

- Spotkanie miało charakter konsultacyjny – mówi Krzysztof Mańkowski. - Dotyczyło działającej w Elblągu Sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Delegacja ze Szczytna miała możliwość odwiedzenia szkoły i przyjrzenia się jej funkcjonowaniu. Wizyta ta stanowi jeden z początkowych elementów działań zmierzających do utworzenia podobnej placówki w Szczytnie.

 

Zbigniew Orzoł, miejski radny, cieszy się z tej wizyty.

 


- A to dlatego, że już po pierwszych minutach spotkania otrzymaliśmy garść ważnych informacji – mówi. - Na przykład takich, że ważna jest doskonała kadra nauczycieli. I to nie tylko tych odpowiedzialnych za sport, ale też za naukę innych przedmiotów. Szkoła sportowa nie może bowiem odstawać naukowo od innych placówek, co więcej, powinna mieć nawet wyższy poziom nauczania. Dzięki takiemu połączaniu stanie się szkołą elitarną i nie będzie miała żadnych problemów z rekrutowaniem dzieci.

 

A że zainteresowanie szkołami sportowymi rośnie można obserwować na przykładzie Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, gdzie właśnie ruszył nabór do klasy sportowej wśród uczniów klas V.Komentarze do artykułu

Wrona

Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników

TTT

To trzeba było jechać aż do Elbląga, by odkryć takie mądrości o szkolnictwie. Moje gratulacje. Pan Orzoł przechodzi samego sobie. Szkoda, że nie skorzysta z wiedzy np. pana Dobrońskiego - wieloletniego specjalisty od edukacji i sportu również.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze