Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg


Coraz bliżej powstania szkoły sportowej w Szczytnie. Aby przy jej tworzeniu ustrzec się błędów szczycieńscy samorządowcy pojechali do Elbląga podejrzeć, jak tam działa taka placówka. W skład szczycieńskiej delegacji weszli burmistrz Krzysztof Mańkowski, Zbigniew Orzoł przewodniczący Komisji Oświaty oraz Robert Dobroński - naczelnik Wydziału Edukacji.Cała trójka spotkała się z Edwardem Pietrulewiczem, wiceprezydentem Elbląga oraz Małgorzatą Sowicką, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.

 

- Spotkanie miało charakter konsultacyjny – mówi Krzysztof Mańkowski. - Dotyczyło działającej w Elblągu Sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Delegacja ze Szczytna miała możliwość odwiedzenia szkoły i przyjrzenia się jej funkcjonowaniu. Wizyta ta stanowi jeden z początkowych elementów działań zmierzających do utworzenia podobnej placówki w Szczytnie.

 

Zbigniew Orzoł, miejski radny, cieszy się z tej wizyty.

 


- A to dlatego, że już po pierwszych minutach spotkania otrzymaliśmy garść ważnych informacji – mówi. - Na przykład takich, że ważna jest doskonała kadra nauczycieli. I to nie tylko tych odpowiedzialnych za sport, ale też za naukę innych przedmiotów. Szkoła sportowa nie może bowiem odstawać naukowo od innych placówek, co więcej, powinna mieć nawet wyższy poziom nauczania. Dzięki takiemu połączaniu stanie się szkołą elitarną i nie będzie miała żadnych problemów z rekrutowaniem dzieci.

 

A że zainteresowanie szkołami sportowymi rośnie można obserwować na przykładzie Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, gdzie właśnie ruszył nabór do klasy sportowej wśród uczniów klas V.Komentarze do artykułu

Wrona

Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników

TTT

To trzeba było jechać aż do Elbląga, by odkryć takie mądrości o szkolnictwie. Moje gratulacje. Pan Orzoł przechodzi samego sobie. Szkoda, że nie skorzysta z wiedzy np. pana Dobrońskiego - wieloletniego specjalisty od edukacji i sportu również.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21