Czwartek, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz Mańkowski stracił dziewictwo... budżetowe


Miejscy radni przyjęli budżet na 2019 rok. Jest to pierwszy budżet nowego burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Co ciekawe radni przyjęli go jednomyślnie. Dochody skalkulowano na poziomie 127 mln zł, a wydatki to około 133 mln zł.- Jest to mój dziewiczy budżet, dlatego bardzo się cieszę, że został przyjęty jednogłośnie – mówi z zadowoleniem Krzysztof Mańkowski. - Co prawda nie jest on w stu procentach mojego autorstwa, bo przygotowywała go moja poprzedniczka, ale z kolei radni zaakceptowali moje autopoprawki z czego jestem bardzo zadowolony.

 

W nowym budżecie pojawiły się między innymi pieniądze na dokumentacje na przebudowę stadionu przy ulicy Śląskiej w Szczytnie, czy modernizację oświetlenia w hali Wagnera, zabezpieczono też środki na zakup sprzętu pływającego w bazie Miejskiego Ośrodka Sportu.

 

Ale największą inwestycją ma być przebudowy 20 miejskich ulic. Na ten cel zabezpieczono 3,2 mln zł. Wśród remontowanych ulic znalazły się: Ciasna, Kujawska, Sybiraków, Białostocka, Batorego, Grudziądzka, Jagiellończyka, Krzywoustego, Mieszka I-Gdańska (tak zwany łącznik), Nowa, Nowakowskiego, Słoneczna, Słonimskiego, Szwedzka, Warneńczyka, Wieniawskiego, Zakole, Brzechwy, Gałczyńskiego, Iwaszkiewicza.


 

Co ciekawe w budżecie nadal zapisane są pieniądze na InnoPolice mimo że w grudniu burmistrz Mańkowski oficjalnie zrezygnował z tej inwestycji. Ale, jak ustalił „Tygodnik Szczytno”, pieniądze nadal są zapisane w planie inwestycyjnym, bo w innym przypadku budżet mógłby być zakwestionowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Mówiąc wprost pieniądze są wirtualne.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze