Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz Łachmański obdarował policjantów działką


Pasymski samorząd przekazał właśnie policjantom działkę pod budowę posterunku policji. Powstanie on przy ulicy Warszawskiej. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku.Pasym nie jest jednak pierwszym samorządem, który działki przekazał. Wcześniej zrobiła to gmina Świętajno. Uchwałę o przekazaniu działki przy ulicy Słonecznej podjęli też radni z gminy Wielbark.

 

- Myślę, że utworzenie posterunków jest dobrym rozwiązaniem – mówi Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark. - Dla samej pracy operacyjnej policji pewnie nie ma to większego znaczenia, ale na pewno ma dla mieszkańców i ich poczucia bezpieczeństwa. Mówiąc wprost policjanta będą mieli na miejsca, a z dzielnicowymi przecież różnie bywało.


 

W Pasymiu umowę podpisano pod koniec sierpnia. Działka zasiliła Skarb Państwa a dokładniej Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Umowę notarialną parafowali insp. Jan Markowski oraz burmistrz Cezary Łachmański.

 

W naszym powiecie mają powstać trzy posterunki: w Świętajnie, Wielbarku i Pasymiu. Z planów wynika, że ich załoga (7 funkcjonariuszy) zacznie działać na terenie tych gmin już w przyszłym roku.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze