Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz Górska z mniejszą wypłatą


Na ostatniej sesji radni miejscy obcięli wynagrodzenie burmistrz Danucie Górskiej. Korekta jest znacząca, bo z 12 tysięcy 350 zł brutto zmalała do 10 tysięcy 620 zł brutto. Zmiana podyktowana jest rozporządzeniem, które ogranicza zarobki samorządowców. Najbardziej z obniżki cieszyła się radna Anna Rybiska, która chciała odśpiewać „wesoły nam dzień dziś nastał”.Uchwała zmieniająca zarobki burmistrz Górskiej wywołała dużą dyskusję. Radna Ewa Czerw mówiła wprost, że 20-procentowa obniżka, którą zafundował samorządowcom rząd kłóci się z innymi aktami prawnymi. - I krzywdzi dobrych samorządowców – mówiła. - W ten sposób karze się ich za dobrą pracę.

 

W podobnym tonie wypowiadała się radna Maryla Wierzbicka, która przytoczyła opinię samorządowej komisji działającej przy rządzie. - Stanowisko komisji wspólnej jest takie, że to rozrządzenie jest bezprawne – przekonywała.

 

W obronie przepisu stanęła Agnieszka Kosakowska. - Czuję się niezręcznie, że ktoś mówi, iż rząd łamie prawo, a nie ma na to żadnych dowodów – mówiła. - Nie ma żadnego wyroku sądu.

 

Z obniżki wynagrodzenie zarobków nie kryła zadowolenia Anna Rybińska, chyba największa przeciwniczka obecnej burmistrz.


 

- W kampanii pani burmistrz mówiła, że zadba o miasto, a zadbała o siebie – grzmiała radna z mównicy. - Po prostu miałam żal do pani burmistrz. I nie zaśpiewam gorzkich żali jak koalicja rządząca, a zaśpiewam wesoły nam dzień dziś nastał. Cieszę się i z radości z ręką na sercu zagłosuję za tą obniżką, bo jako radna z 20-letnim stażem uważam, że praca pani burmistrz na rzecz miasta nie jest adekwatna do wynagrodzenia, które otrzymywała. Uważam, że pani burmistrz pobierała zbyt wysoką pensję.

Ostatecznie za obniżką wynagrodzenia burmistrza głosowało 13 osób. 6 wstrzymało się od głosu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze