Sobota, 30 Maj, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama -

Reklama


Reklama

Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?


Wygląda na to, że budynek, w którym mieściło się Gimnazjum nr 1 przy ulicy Kasprowicza w Szczytnie zostanie sprzedany. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że toczą się takie rozmowy. Obiekt to współwłasność miasta i urzędu marszałkowskiego.Temat wypłynął na wtorkowej komisji rady miejskiej. Radny Tomasz Łachacz pytał na niej kierownika szczycieńskiego oddziału muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Klaudiusza Woźniaka o plany przeprowadzki muzeum z pomieszczeń ratusza do budynku przy ulicy Kasprowicza.

 

- Wygląda na to, że nic z tego nie będzie – odpowiedział tajemniczo Woźniak. - Przygotowywaliśmy się do tego przeprowadzając między innymi inwentaryzację, czy planowanie nowych wystaw. Ale z tego co wiem sytuacja zmienia się w tej sprawie, jak w kalejdoskopie. Mieliśmy przenieść się do budynku, w którym mieściło się gimnazjum, ale tak się nie stanie. Pytania o szczegóły proszę kierować do dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie pana Piotra Żuchowskiego.

 


Reklama

Te szczegóły zna jednak też Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

 

- Rzeczywiście, opcja przenosin muzeum upadła definitywnie – mówił do radnych z komisji. - Wiemy, że nasze muzeum ma ciasno dlatego szukamy innych rozwiązań. Być może uda nam się wygospodarować nieco pomieszczeń w samym ratuszu.

 

W trakcie dyskusji wyszła też na jaw informacja, że budynek po byłym gimnazjum nr 1 w Szczytnie ma być sprzedany.

 

- Rzeczywiście, toczą się w tej sprawie rozmowy z Urzędem Marszałkowskim – mówi Mańkowski. - Ale są to wstępne rozmowy – zastrzega. - Decyzja o sprzedaży będzie uzależniona od tego, czy wygasi się tam szkoła, która funkcjonuje.

Reklama

 

Przypomnijmy, że w tym roku w obiekcie będą uczyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Władze miasta mają jednak nadzieję, że gdy powstanie szkoła sportowa, „filia” trójki przy Kasprowicza samoistnie przestanie być potrzebna.

 

Jak udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” obiektem jest zainteresowany inwestor, który chciałby przeznaczyć go na cele hotelowe. Podobno jest on też zainteresowany nabyciem sąsiadującej ze szkołą wieży ciśnień wraz z niedokończonym koszmarkiem.Komentarze do artykułu

Pofajdok

niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?

Łukasz

Czy wieża ciśnień też zostanie sprzedana ?

Krajan

A ja jestem wkurzony sytuacją taką, że reprezentacyjny gmach w centrum miasta ma być sprzedany na bliżej nieokreślone cele hotelowe. To jakaś bzdura i to grubą nicią szyta. Adaptacja tego budynku (bo już nie wiem, o którą część chodzi - czy po dawnej 1-nce, czy po tzw. kolegium) na cele związane z muzeum, czy na cele związane z hotelem - to ogromna inwestycja. Jaki inwestor ma taką kasę, żeby \"wypruć\" środek budowli i go adaptować na pokoje hotelowe, kuchnie z zapleczem, restaurację - jedną, albo dwie? Kompletnie odjechane pomysły. Może by jednak tzw. urząd miejski - czy powiatowy - postarał się o inne koncepcje. Np. przeprowadzenie różnych podległych sobie jednostek do tego budynku? Albo samemu częściowo się tam wyprowadzić? To jest budynek, który został zaprojektowany, jako szkoła. Tam są schody, tam są toalety w podziemiach. Niech sobie urzędy podzielą strefy i postawią ścianki - i niech pracują. Niech tylko postarają się o windę. I już. A sala na spotkania i konsultacje z mieszkańcami - aula na poddaszu większa niż sala konferencyjna w mieście i powiecie. A może pomyśleć o wydziale tzw. gospodarki miejskiej, który obejmuje architekturę - ci ludzie tam się kiszą w papierach i maszynach kopiujących. Archiwa tych dokumentów - też. To co nie można tego powoli adaptować na te cele? Trzeba koniecznie sprzedać jakiemuś hochsztaplerowi, który będzie się \"bujał\" z tym przez następne 10 lat?. A boisko? - bardzo dobry parking dla urzędników, którzy \"odciążą\" plac Juranda.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23