Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?


Wygląda na to, że budynek, w którym mieściło się Gimnazjum nr 1 przy ulicy Kasprowicza w Szczytnie zostanie sprzedany. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że toczą się takie rozmowy. Obiekt to współwłasność miasta i urzędu marszałkowskiego.Temat wypłynął na wtorkowej komisji rady miejskiej. Radny Tomasz Łachacz pytał na niej kierownika szczycieńskiego oddziału muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Klaudiusza Woźniaka o plany przeprowadzki muzeum z pomieszczeń ratusza do budynku przy ulicy Kasprowicza.

 

- Wygląda na to, że nic z tego nie będzie – odpowiedział tajemniczo Woźniak. - Przygotowywaliśmy się do tego przeprowadzając między innymi inwentaryzację, czy planowanie nowych wystaw. Ale z tego co wiem sytuacja zmienia się w tej sprawie, jak w kalejdoskopie. Mieliśmy przenieść się do budynku, w którym mieściło się gimnazjum, ale tak się nie stanie. Pytania o szczegóły proszę kierować do dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie pana Piotra Żuchowskiego.

 


Reklama

Te szczegóły zna jednak też Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

 

- Rzeczywiście, opcja przenosin muzeum upadła definitywnie – mówił do radnych z komisji. - Wiemy, że nasze muzeum ma ciasno dlatego szukamy innych rozwiązań. Być może uda nam się wygospodarować nieco pomieszczeń w samym ratuszu.

 

W trakcie dyskusji wyszła też na jaw informacja, że budynek po byłym gimnazjum nr 1 w Szczytnie ma być sprzedany.

 

- Rzeczywiście, toczą się w tej sprawie rozmowy z Urzędem Marszałkowskim – mówi Mańkowski. - Ale są to wstępne rozmowy – zastrzega. - Decyzja o sprzedaży będzie uzależniona od tego, czy wygasi się tam szkoła, która funkcjonuje.

Reklama

 

Przypomnijmy, że w tym roku w obiekcie będą uczyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Władze miasta mają jednak nadzieję, że gdy powstanie szkoła sportowa, „filia” trójki przy Kasprowicza samoistnie przestanie być potrzebna.

 

Jak udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” obiektem jest zainteresowany inwestor, który chciałby przeznaczyć go na cele hotelowe. Podobno jest on też zainteresowany nabyciem sąsiadującej ze szkołą wieży ciśnień wraz z niedokończonym koszmarkiem.Komentarze do artykułu

Pofajdok

niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?

Łukasz

Czy wieża ciśnień też zostanie sprzedana ?

Krajan

A ja jestem wkurzony sytuacją taką, że reprezentacyjny gmach w centrum miasta ma być sprzedany na bliżej nieokreślone cele hotelowe. To jakaś bzdura i to grubą nicią szyta. Adaptacja tego budynku (bo już nie wiem, o którą część chodzi - czy po dawnej 1-nce, czy po tzw. kolegium) na cele związane z muzeum, czy na cele związane z hotelem - to ogromna inwestycja. Jaki inwestor ma taką kasę, żeby \"wypruć\" środek budowli i go adaptować na pokoje hotelowe, kuchnie z zapleczem, restaurację - jedną, albo dwie? Kompletnie odjechane pomysły. Może by jednak tzw. urząd miejski - czy powiatowy - postarał się o inne koncepcje. Np. przeprowadzenie różnych podległych sobie jednostek do tego budynku? Albo samemu częściowo się tam wyprowadzić? To jest budynek, który został zaprojektowany, jako szkoła. Tam są schody, tam są toalety w podziemiach. Niech sobie urzędy podzielą strefy i postawią ścianki - i niech pracują. Niech tylko postarają się o windę. I już. A sala na spotkania i konsultacje z mieszkańcami - aula na poddaszu większa niż sala konferencyjna w mieście i powiecie. A może pomyśleć o wydziale tzw. gospodarki miejskiej, który obejmuje architekturę - ci ludzie tam się kiszą w papierach i maszynach kopiujących. Archiwa tych dokumentów - też. To co nie można tego powoli adaptować na te cele? Trzeba koniecznie sprzedać jakiemuś hochsztaplerowi, który będzie się \"bujał\" z tym przez następne 10 lat?. A boisko? - bardzo dobry parking dla urzędników, którzy \"odciążą\" plac Juranda.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama