Środa, 18 Wrzesień, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?


Wygląda na to, że budynek, w którym mieściło się Gimnazjum nr 1 przy ulicy Kasprowicza w Szczytnie zostanie sprzedany. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że toczą się takie rozmowy. Obiekt to współwłasność miasta i urzędu marszałkowskiego.Temat wypłynął na wtorkowej komisji rady miejskiej. Radny Tomasz Łachacz pytał na niej kierownika szczycieńskiego oddziału muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Klaudiusza Woźniaka o plany przeprowadzki muzeum z pomieszczeń ratusza do budynku przy ulicy Kasprowicza.

 

- Wygląda na to, że nic z tego nie będzie – odpowiedział tajemniczo Woźniak. - Przygotowywaliśmy się do tego przeprowadzając między innymi inwentaryzację, czy planowanie nowych wystaw. Ale z tego co wiem sytuacja zmienia się w tej sprawie, jak w kalejdoskopie. Mieliśmy przenieść się do budynku, w którym mieściło się gimnazjum, ale tak się nie stanie. Pytania o szczegóły proszę kierować do dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie pana Piotra Żuchowskiego.

 

Te szczegóły zna jednak też Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

 

- Rzeczywiście, opcja przenosin muzeum upadła definitywnie – mówił do radnych z komisji. - Wiemy, że nasze muzeum ma ciasno dlatego szukamy innych rozwiązań. Być może uda nam się wygospodarować nieco pomieszczeń w samym ratuszu.


 

W trakcie dyskusji wyszła też na jaw informacja, że budynek po byłym gimnazjum nr 1 w Szczytnie ma być sprzedany.

 

- Rzeczywiście, toczą się w tej sprawie rozmowy z Urzędem Marszałkowskim – mówi Mańkowski. - Ale są to wstępne rozmowy – zastrzega. - Decyzja o sprzedaży będzie uzależniona od tego, czy wygasi się tam szkoła, która funkcjonuje.

 

Przypomnijmy, że w tym roku w obiekcie będą uczyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Władze miasta mają jednak nadzieję, że gdy powstanie szkoła sportowa, „filia” trójki przy Kasprowicza samoistnie przestanie być potrzebna.

 

Jak udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” obiektem jest zainteresowany inwestor, który chciałby przeznaczyć go na cele hotelowe. Podobno jest on też zainteresowany nabyciem sąsiadującej ze szkołą wieży ciśnień wraz z niedokończonym koszmarkiem.Komentarze do artykułu

Pofajdok

niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?

Łukasz

Czy wieża ciśnień też zostanie sprzedana ?

Krajan

A ja jestem wkurzony sytuacją taką, że reprezentacyjny gmach w centrum miasta ma być sprzedany na bliżej nieokreślone cele hotelowe. To jakaś bzdura i to grubą nicią szyta. Adaptacja tego budynku (bo już nie wiem, o którą część chodzi - czy po dawnej 1-nce, czy po tzw. kolegium) na cele związane z muzeum, czy na cele związane z hotelem - to ogromna inwestycja. Jaki inwestor ma taką kasę, żeby \"wypruć\" środek budowli i go adaptować na pokoje hotelowe, kuchnie z zapleczem, restaurację - jedną, albo dwie? Kompletnie odjechane pomysły. Może by jednak tzw. urząd miejski - czy powiatowy - postarał się o inne koncepcje. Np. przeprowadzenie różnych podległych sobie jednostek do tego budynku? Albo samemu częściowo się tam wyprowadzić? To jest budynek, który został zaprojektowany, jako szkoła. Tam są schody, tam są toalety w podziemiach. Niech sobie urzędy podzielą strefy i postawią ścianki - i niech pracują. Niech tylko postarają się o windę. I już. A sala na spotkania i konsultacje z mieszkańcami - aula na poddaszu większa niż sala konferencyjna w mieście i powiecie. A może pomyśleć o wydziale tzw. gospodarki miejskiej, który obejmuje architekturę - ci ludzie tam się kiszą w papierach i maszynach kopiujących. Archiwa tych dokumentów - też. To co nie można tego powoli adaptować na te cele? Trzeba koniecznie sprzedać jakiemuś hochsztaplerowi, który będzie się \"bujał\" z tym przez następne 10 lat?. A boisko? - bardzo dobry parking dla urzędników, którzy \"odciążą\" plac Juranda.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  KRUS stać na to, aby działkę kupić, a Szczytno jest niedofinansowanym małym miastem, powinno więc walczyć o każdy grosz. Nikt z nas nie dostałby nic za darmo, za ziemię trzeba uczciwie zapłacić, a chcemy przecież, żeby nasze państwo było uczciwe.
  Autor: Magda
  2019-09-17 18:14:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Rada Miejska jest złożona w większości z ludzi PSL, udających niezależne obywatelskie komitety w wyborach 2018. Każdy, kto obserwuje to, co dzieje się w mieście, to wie. Radnymi w mieście są urzędnicy powiatowi. Będą walczyć z H. Żuchowskim, który jest PiS. Będą się nadymać \"w trosce o dobro miasta\". Ale jak PiS wygra te wybory do sejmu - a na to się zanosi, to tę działkę przyniosą mu w zębach. Bo będą chcieli władzy się podlizać, jak to PSL - obrotowa partia: wygrywa nasz koalicjant. Taka prawda. Bo tu nie chodzi o \"dobro miasta\" tylko przepychankę w piaskownicy: bo to moje wiaderko i ci go nie dam. Na razie - tylko do wyborów. Mogą sobie tak robić, ale jak przyszło do stawiania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie - to wojewoda po prostu przejął plac i tyle.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-17 18:05:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Niech już w tym mieście nic nie będzie poza ratuszem. Wszyscy niepotrzebni niech wyjadą do większych miast, po to, aby strzyc ich, jak przyjadą tu do rodzin, albo na wczasy. Niech już tu nic nie będzie! Zaorać, zasiać trawę i kosić - no to przynajmniej \"siano\" będzie z tego.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-17 17:51:31
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Nalezalo by wprowadzić adpowiedzialność finansową wobec radnych jak i samego burmistrza za podejmowane decyzje by odpowiadali własnym majątkiem za błedy, pomyłki i fanaberie, ktorymi czestokroć się kierują. O ile burmistrz ma odrobinę dbałosci o interesy miasta i mieszkańców powinien to zaproponować na najbliższym posiedzeniu rady i poddać dyskusji.
  Autor: Dariusz
  2019-09-17 15:30:01
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno nie ma żadnych korzyści z tego, że siedziba KRUS była na terenie miasta. Tylu pracowników ilu pracowała będzie nadal pracowało, nie mam pojęcia o jakich utraconych podatkach wygaduje HŻ? Podatek od nieruchomości? Jakieś 500 zł rocznie w porównaniu z 350.000,00 zł.
  Autor: Norbert
  2019-09-17 12:25:21
 • Bezdomni umierają na naszych oczach
  I to jest radna? Bredzi. Niech przyjmie do domu kilku alkoholików z ulicy i podtrzyma ww. słowa. Wtedy będzie stała murem za alkomatem na dzień dobry.
  Autor: Ja
  2019-09-17 11:42:27
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  tylk ozaskakujacym jest ze zawsze to musi byc ktos spoza Szczytna badz okolic, po wiezy cisnien i hotelu na Pasymskiej do zludzenia przypominajacego stacje benzynową , banada z Pl Juranda sie nic nie nauczyła. Ktos sobie kupi kolejny teren jako lokate kapitalu pod kredyty banklowe a w miescie kolejna dziura w dupie bedzie. Nie mozna w naszym miescie zawiazac partnerstwa Cywilno publicznego i zrobic to we wlasnym zakresie?!
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:16:19
 • Szczytno znów wspiera policję w zakupie aut
  policja to chyba ma MSW do tego typu zadan, jako mieszkanie=c miasta nie zgadzam sie na to . Karetka pogotowani jest bardziej potrzebna niz nowy \"misiobus\" do przesiadywania za dworcem PKP i żarcia kebabów
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:12:40
 • Browar z pewnymi akcjami i planowaną przyszłością (rozmowa „Tygodnika”)
  to cos co nazywa sie piwo Jurand nie nadaje sie do pica a za cene 6 zeta to juz wogole. Mocz pawiana, kup[ilem dwa razy pierwszy i ostatni. Gratuluje spierdol.. legendy.
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:10:24
 • Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?
  niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 10:54:28