Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie


Tylko w 2019 roku w Szczytnie oddano do użytku 181 nowych mieszkań. To zasługa prywatnych deweloperów, którzy nieustannie inwestują w naszym mieście.Z danych, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że najwięcej mieszkań w ubiegłym roku wybudowała nasza rodzima firma Zelbo – 84, na drugim miejscu jest Olszewski Development z Pisza (54), a na trzecim Novdom z Przasnysza (43).

 

 

Co ciekawe, w tym roku inwestycje mieszkaniowe nie zwalniają, bo planowane jest oddanie do użytku około 12 nowych budynków wielorodzinnych. Zwiększa się też liczba firm deweloperskich, operujących w Szczytnie.

 

- Bardzo cieszę się z tych inwestycji, bo to pokazuje, że Szczytno jest rozwijającym się miastem, a przez to ciekawym dla inwestorów z branży mieszkaniowej – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - My, jako samorząd, też przygotowujemy swoją ofertę mieszkaniową. Będzie ona skierowana głównie do osób młodych, którzy nie mają zdolności kredytowych, ale chcieliby mieć własne M. Szczegóły programu przedstawię wkrótce – zapowiada burmistrz.

 

 Komentarze do artykułu

mariusz

To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze