Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa


Działki budowlane i tereny inwestycyjne w Pasymiu sprzedają się jak świeże bułeczki. Samorząd na ten rok zaplanował zysk ze sprzedaży na poziomie 1,2 mln zł. - Mamy 10 lutego, a tegoroczną sprzedaż zrealizowaliśmy już na kwotę 1,3 mln zł – cieszy się Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.Sprzedaż to jedno, ale co najmniej tak samo ważne jest to, że na tych działkach powstają budynki. Zarówno te mieszkalne, jak i te usługowe.


Reklama

 

- Pokazuje to, że Pasym stał się bardzo dobrym miejscem do inwestycji i zamieszkania – mówi Łachmański. - W jednym z przetargów uczestniczyło aż 10 oferentów, a w tym gronie była tylko jedna osoba z naszej gminy. Działki budowlane kupują u nas nawet mieszkańcy Śląska. Ostatnio kupił taką pan z Głogowa. Jak mówił, był w ośrodku Energopolu na wakacjach, zobaczył, że mamy tereny na sprzedaż i że tak mu się tu spodobało, że kupił działkę i już buduje dom.

 

Działki kupują też mieszkańcy Olsztyna, Warszawy, czy Szczytna. Pasymscy samorządowcy bardzo się z tego cieszą, bo to rozwój i rozbudowa bazy płatników podatku. Mówiąc wprost - większe wpływy do budżetu.

Reklama

Okazuje się, że rok 2021 nie jest aż tak wyjątkowy, bo już w ubiegłym Pasym sprzedał nieruchomości pod zabudowę za rekordową kwotę 2,7 mln zł.

 

- Wówczas plan zakładał 1,2 mln zł – mówi burmistrz Łachmański. - Na pewno tych pieniędzy nie przejemy. Dalej będziemy uzbrajać tereny pod inwestycje, bo to, co dziś się dzieje, pokazuje, że jest to właściwa droga. Rynek nieruchomości stale się rozwija, bo Polacy szukają bezpiecznego sposobu na lokowanie pieniędzy.

 

Wpływy ze sprzedaży odbijają się na pasymskim budżecie. W tym roku samorządowcy zaplanowali aż 6 mln zł na inwestycje. - I będziemy to robili bez kredytów – mówi burmistrz Łachmański. - Bardzo się z tego cieszę, bo od początku moich rządów w Pasymiu, czyli od 2014 roku, udało mi się zmniejszyć zadłużenie naszej gminy z 49 procent do zalewie 19.

 

Już rok temu zabudowa jednorodzinna w Pasymiu wyglądała imponująco. Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

Pofajdok

za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

sg

coz za madrosc przemawia ustami lachmanskiego sprzedac swoj majatek i sie tym chwalic coz za madrosc niebywale topz to typowy ekonomista z podstawowki na ogrodowej w pasymiu

Napisz

Reklama


Komentarze