Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa


Działki budowlane i tereny inwestycyjne w Pasymiu sprzedają się jak świeże bułeczki. Samorząd na ten rok zaplanował zysk ze sprzedaży na poziomie 1,2 mln zł. - Mamy 10 lutego, a tegoroczną sprzedaż zrealizowaliśmy już na kwotę 1,3 mln zł – cieszy się Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.Sprzedaż to jedno, ale co najmniej tak samo ważne jest to, że na tych działkach powstają budynki. Zarówno te mieszkalne, jak i te usługowe.


Reklama

 

- Pokazuje to, że Pasym stał się bardzo dobrym miejscem do inwestycji i zamieszkania – mówi Łachmański. - W jednym z przetargów uczestniczyło aż 10 oferentów, a w tym gronie była tylko jedna osoba z naszej gminy. Działki budowlane kupują u nas nawet mieszkańcy Śląska. Ostatnio kupił taką pan z Głogowa. Jak mówił, był w ośrodku Energopolu na wakacjach, zobaczył, że mamy tereny na sprzedaż i że tak mu się tu spodobało, że kupił działkę i już buduje dom.

 

Działki kupują też mieszkańcy Olsztyna, Warszawy, czy Szczytna. Pasymscy samorządowcy bardzo się z tego cieszą, bo to rozwój i rozbudowa bazy płatników podatku. Mówiąc wprost - większe wpływy do budżetu.

Reklama

Okazuje się, że rok 2021 nie jest aż tak wyjątkowy, bo już w ubiegłym Pasym sprzedał nieruchomości pod zabudowę za rekordową kwotę 2,7 mln zł.

 

- Wówczas plan zakładał 1,2 mln zł – mówi burmistrz Łachmański. - Na pewno tych pieniędzy nie przejemy. Dalej będziemy uzbrajać tereny pod inwestycje, bo to, co dziś się dzieje, pokazuje, że jest to właściwa droga. Rynek nieruchomości stale się rozwija, bo Polacy szukają bezpiecznego sposobu na lokowanie pieniędzy.

 

Wpływy ze sprzedaży odbijają się na pasymskim budżecie. W tym roku samorządowcy zaplanowali aż 6 mln zł na inwestycje. - I będziemy to robili bez kredytów – mówi burmistrz Łachmański. - Bardzo się z tego cieszę, bo od początku moich rządów w Pasymiu, czyli od 2014 roku, udało mi się zmniejszyć zadłużenie naszej gminy z 49 procent do zalewie 19.

 

Już rok temu zabudowa jednorodzinna w Pasymiu wyglądała imponująco. Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

Pofajdok

za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

sg

coz za madrosc przemawia ustami lachmanskiego sprzedac swoj majatek i sie tym chwalic coz za madrosc niebywale topz to typowy ekonomista z podstawowki na ogrodowej w pasymiu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43