Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Brytyjska odmiana wirusa pustoszy powiat


Powiat szczycieński we wtorek, 2 marca był na drugim miejscu, zaraz po Olsztynie, pod względem zachorowań na covid19 w naszym województwie. Jak mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor szczycieńskiego sanepidu to efekt szalejącej u nas brytyjskiej odmiany koronawirusa.Zachorowania odbiły się też na wolnych miejscach na oddziale covidowym szpitala w Szczytnie.

 

- Z 70 zostały nam jedynie 3 miejsca respiratorowe – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor placówki. - Jest to rezerwa na najcięższe przypadki. Jeszcze dwa tygodnie temu mieliśmy połowę wolnych miejsc.

 

W naszym powiecie brytyjską odmianę koronawirusa oficjalnie zdiagnozowano w wtorek, 23 lutego.

 

- Wzrost zakażeń wynika głównie z tego powodu – wyjaśnia Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Szczytnie. - Wariant brytyjski wirusa jest od 30 do nawet 60 procent bardziej zaraźliwy. Myślę, że pojawił się u nas już w trakcie przerwy świątecznej, czy ferii zimowych, gdy mnóstwo mieszkańców naszego powiatu będących na emigracji zarobkowej w Anglii wróciło odwiedzić swoje rodziny.


Reklama

 

Tylko w w środę, 24 marca, w naszym powiecie odnotowano 73 przypadki nowych zachorowań na covid19. Wykonano 187 testów. Z choroby wyzdrowiało 27 osób.

 

- Apeluję do mieszkańców naszego powiatu o przestrzeganie zasad ochrony indywidualnej – mówi dyrektor Liwartowski. - Bo dzięki temu chronimy nie tylko siebie, ale też innych. Obecnie obowiązkowe są wyłącznie maseczki, ale zalecam też przyłbice, jako drugi ewentualny środek ochrony. Noszona dodatkowo, na maseczce, zwiększy nasze bezpieczeństwo.

ReklamaKomentarze do artykułu

seneka

do Id-Cow literatura naukowa z Biedronki nie interesuje mnie. To dla maluczkic h umyslowo - dla Krolla np

kroll

Panie X-MEN... celowo pan ominął fakt, że rozmawiamy o wirusach powodujących objawy przeziębienia i grypy? Koronawirusy mogą człowieka zaatakować nawet kilka razy w roku i kilka razy będziemy mieli przeciwciała, o których pisałem...w TV nawet o tym mówili, ale zapewne pan nie zrozumiał :) a wie pan, że jeszcze nie wyizolowano tego strasznego wirusa, tylko jego część, a ta część jak ulał, pasuje do ponad 30 wirusów, które powodują objawy przeziębienia i grypy :D i teraz może pan dopiero iść moim tokiem myślenia, tylko proszę nie przytaczać ospy i różyczki, bo to są zupełnie inne wirusy, wystarczy raz przejść te choroby, by nabyć dożywotnią odporność, w przypadku koronawirusów niestety jest inaczej. I kto tu ma braki...ehhh Równiesz pozdrawiam i pocieszę, juz ponad 55% Polaków dostrzegło śmiertelne niebezpieczeństwo, sporo dla pana dawek zostanie. Patriota...Seneka - a ja po waszych wypocinach doszedłem do wniosku, że wy wcale nie chcecie się wyszczepic, tylko chcecie, by zaszczepili się inni...by inni cierpieli, umierali, by inni mieli straszne powikłania spowodowane nieprzebadanym genetycznym preparatem, który zabił już więcej ludzi, niż sezonowa grypa ...to ja wam obiecuję, że gdy tylko prawda wypłynie, wszyscy, którzy celowo dezinformują nieświadomych ludzi, zostaną wyszczepi tym samym, chyba że w swej mądrości, zdążycie sami się wyszczepić, straty dużej nie będzie :)

Patriota

Już od dawna czytam KROLL i innych antyszczepionkowców. I tak sobie podumałem i tak sobie doszedłem do wniosku. jakiego? Ano takiego, że funkcjonuje nadal w Polsce ta straszna zakamuflowana opcja niemiecka, która chce anihilować naród polski. Stąd ta kampania, aby ludzie się nie szczepili, aby wymierali jak muchy. Bo podobno szczepionka gorsza niż choroba. Ja z przyczyn patriotycznych nie wierzę KROLLOWI. On dybie na mój polski żywot, a na to nie pozwolę. Niech mnie zabije szwabska kula - ale nie covid.

X-Men

Drogi id-cow. Na pana miejscu nie nazywał bym tak pochopnie innych głupkami i idiotami, skoro samemu ma się braki w edukacji. Mam dla pana złą wiadomość, zapewne był pan szczepiony w dzieciństwie i w związku z tym posiada przeciwciała. Pewnie chorował pan na ospę czy różyczkę i tu też przeciwciała są do końca życia. Idąc pana tokiem rozumowania, robiąc test na przeciwciała covida, każdy wynik będzie dodadni, bo każdy człowiek ma jakieś tam przeciwciała. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

id-cow

Seneka - a ja Ci zalecam lekturę pod tytułem: \"ulotka informacyjna\", znajdziesz ją w testach z Biedronki, tam jak wół jest napisane, że: \"Testy immunologiczne mają ograniczoną czułość i wykrywają nie zakażenie, a obecność przeciwciał we krwi...\"...pewnie nic z tego nie zrozumiesz, dlatego podpowiem Ci, że gdy będziesz miał zwykły katar, czy kaszel test wykryje wytworzone w celu obronnym przeciwciała i powie ci, że masz Kowid. No ale żeby to ogarnąć, powinieneś się najpierw wyleczyć kowidiotyzmu, najlepszym lekarstwem dla ciebie będzie AstraZeneca.

Seneka

Do id-cow poczytaj podręcznik akademicki wirusologii i bakteriologii a potem zabieraj głos na temat [przeciwcial.

obywatel

Czy sanepid kontroluje w powiecie agroturystykę i tzw pensjonaty ?

id-cow

No tak, w środę zrobiono 187 testów, z czego 27 natychmiast wyzdrowiało, bez chorowania, a reszta, beż żadnych objawów wyzdrowieje, będąc zdrowymi, za kilka dni... jednak ci zdrowi chorzy zajmą łózka naprawdę potrzebującym pomocy osobom, a te w konsekwencji umrą, bo nie będzie dla nich miejsca...i to właśnie takie głupki napędzają całą tę straszną epidemię.... Nadal barany nie rozumieją, że ten test nie wykrywa żadnego covida, tylko ich własne przeciwciała, które mogły się wytworzyć po przejściu zwykłego przeziębienia???? Nie myślałem, że tylu jest idiotów. Może jednak pomysł z \"wyszczepieniem stada\" nie był taki zły, przynajmniej społeczeństwo pozbędzie się głupich osobników.

Hans

Wieszcie mi, to straszna choroba, właśnie ją przechodzę, nie jest lekko,na szczęście obyło się jak na razie bez szpitala i choć myślę, że już choroba minęła to i tak czuje się słaby, obolały, z wrednym kaszlem i potwornym bólem głowy, który nie ustaje. Wszyscy moi domownicy muszą odbębnić kwarantanne, na szczęście nikt tylko ja jestem z objawami. Na prawdę, noście maski, myjcie ręce i trzymajcie odstęp to na pewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam Szczytno.

kroll

do taki sobie obywatel - racja, pomimo tak strasznych powikłań i śmierci zaraz po wyszczepieniu, pomimo iż większość Europy zatrzymała to ludobójstwo, zbrodniarze z Wiejskiej nadal gadzi ludzkim życiem i zabijają nieświadomych ludzi genetycznym preparatem, który jest w fazie badań.

taki sobie obywatel

Z tego co widać, dla wielu to i tak za mało chorych i zmarłych, by uwierzyli, że to poważne zagrożenie. Smutna okazja do ujrzenia, jak jedni mają w pogardzie innych.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54