Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Browar otwarty dla... akcjonariuszy?


Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu z właścicielem szczycieńskiego browaru Jakubem Gromkiem. - Pytań i zainteresowanych było tak wiele, że postanowiłem taką akcję powtarzać w każdy poniedziałek – mówi prezes Gromek. - Browar będzie otwarty dla chętnych od godz. 13 do 16. Jestem do dyspozycji, odpowiem na każde pytanie.



Część uczestników spotkania była rozczarowana tym, że nie można było zwiedzić samego obiektu.

 

- Okazało się, że ubezpieczyciel nie chciał wziąć odpowiedzialności za ewentualne zdarzenia, a niektóre miejsca w browarze są dość solidnie nadszarpnięte czasem – wyjaśnia Jakub Gromek. - To kwestia bezpieczeństwa zwiedzających. Gdy na dziedzińcu zostało mniej osób, cześć z nich udało mi się wprowadzić do starej warzelni piwa.

 


Reklama

Poniedziałkowe spotkanie dotyczyło głównie przyszłości szczycieńskiego browaru oraz tego, w jaki sposób można stać się jego współwłaścicielem i pomóc odrestaurować obiekt.

Reklama

 

- Od 2 kwietnia trwa sprzedaż akcji spółki Mazurska Manufaktura, do której należy ten zabytkowy obiekt – mówi Jakub Gromek. - W ten sposób chcemy zebrać potrzebny kapitał na inwestycję. Zależy mi nawet na najmniejszych inwestorach, tych z jedną akcją, bo to doskonali ambasadorowie naszej marki. Taka promocja bywa bezcenna. Poza tym wspólnie łatwiej będzie odbudować obiekt i przywrócić na przykład produkcję kultowego piwa Jurand. To wszystko jest możliwe. Jeśli ktoś ma wątpliwości, jakiekolwiek pytania, to zapraszam do browaru w każdy poniedziałek w godzinach od 13 do 16. Jestem do dyspozycji.

 

Aby stać się współwłaścicielem szczycieńskiego browaru wystarczy kupić akcję Mazurskiej Manufaktury za pośrednictwem strony: https://beesfund.com/p/manufakturaalkoholi.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-05-29 15:24:16

Przejazd kolejowy na ul. Krzywej otwarty

  • Poniedziałek, 2020-05-25 12:19:22

33 zarzuty dla... 13-latka

  • Czwartek, 2020-02-13 21:44:44

Plejada gwiazd światowego kina dla... kobiet

  • Piątek, 2019-07-26 20:18:57

Jurand wskrzesi browar w Szczytnie?

Reklama


Komentarze

  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

    Nicram1222


    2020-06-03 17:47:16
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

    Piotr polak


    2020-06-03 14:45:49
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

    Śmieszek do Mieszkańca


    2020-06-03 13:45:58
  • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
    No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

    taki sobie obywatel


    2020-06-03 12:47:28
  • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
    Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

    Niko


    2020-06-03 10:14:07
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

    Mieszkaniec


    2020-06-02 21:44:25
  • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
    I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

    Jarek


    2020-06-02 15:09:29
  • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
    Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

    Mieszkaniec Szczytna


    2020-06-02 07:46:37
  • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
    Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

    Śmieszek


    2020-06-02 00:39:56
  • Dozór policyjny za stalking
    Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

    Abstynent


    2020-06-01 22:34:26