Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Brawo druhowie z Targowo, postawa godna nagrody


Tacy strażacy to skarb - mowa o druhach z OSP Targowo. Gdy zawyła syrena alarmowa czterech z nich niemal natychmiast stawiło się pod remizą. Zabrakło jednak kierowcy bojowego wozu. Strażacy wzięli sprzęt ochronny, gaśnice i prywatnymi autami ruszyli na ratunek...W Targowie około godziny 19 zapaliły się sadze w budynku wielorodzinnym. Dyżurny ze Szczytna zadysponował najbliższą jednostkę OSP czyli tę z Targowa. Pod remizą niemal natychmiast zjawiło się czterech strażaków: Damian Kotula, Bartek Suchecki, Karol Mikulak i Piotr Nadstawny. Niestety, wśród nich zabrakło kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia specjalistycznego auta, jakim jest wóz bojowy. Strażacy nie mieli prawa wyjechać do akcji. Co zrobili druhowie z Targowa?

 

Jak są chęci, to jest i sposób...

 

Żona naczelnika jednostki otworzyła im garaż. - Druhowie wzięli sprzęt ochronny oraz gaśnice i prywatnymi autami ruszyli do pożaru – relacjonuje Paweł Wyszyński, komendant OSP Targowo. - Tego nikt nie mógł już im zabronić, ruszyli na pomoc sąsiadom i ja jestem bardzo z nich dumny, bo w takich chwilach liczy się czas. Moi koledzy pokazali, że ratowanie innych mają we krwi.

Dzięki takiej reakcji druhowie z Targowa byli jako pierwsi na miejscu, gdzie pożar sadzy trawił wielorodzinny dom.

 

 

…kiedy nie ma czasu

 


Druhowie przy użyciu 2-kilogramowej gaśnicy proszkowej ugasili pożar sadzy w kominie. Potem wygasili ogień w piecu. Nałożyli sito kominowe. Przeczyścili komin... W tym momencie dotarły jednostki z OSP Dźwierzuty i JRG Szczytno. - Sytuacja była już opanowana – mówi Łukasz Wróblewski, oficer prasowy KP PSP w Szczytnie. - Druhowie z OSP Targowo zachowali się profesjonalnie, wykonali kawał dobrej roboty. W tym konkretnym pożarze ważny był czas reakcji, bo okazało się, że komin popękał w kilku miejscach i ogień mógł z łatwością rozprzestrzenić się na strop czy podłogę. Mogło dojść do tragedii.

 

Ochotnicy z poczuciem misji

 

Nie doszło, wyłącznie dzięki szybkiej reakcji druhów z OSP Targowo. - Bez wątpienia zasługują na pochwałę – mówi komendant OSP Targowo druh Paweł Wyszyński. - Zachowali się znakomicie. Liczę, że ich działania docenią i władze gminy, i zarząd powiatowy OSP.

Jednostka OSP Targowo liczy 46 strażaków. 13 z nich ma uprawnienia do uczestniczenia w akcjach, tylko 3 może kierować samochodem bojowym.Komentarze do artykułu

Irys

Państwo powinno pomóc w wyrobieniu uprawnień do kierowania takimi pojazdami dla takich właśnie ludzi jak oni a nie dla znajomków i mężów pań które pracują w urzędach pracy itd.BRAWO PANOWIE TAKICH LUDZI POTRZEBA.!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48