Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Brawo druhowie z Targowo, postawa godna nagrody


Tacy strażacy to skarb - mowa o druhach z OSP Targowo. Gdy zawyła syrena alarmowa czterech z nich niemal natychmiast stawiło się pod remizą. Zabrakło jednak kierowcy bojowego wozu. Strażacy wzięli sprzęt ochronny, gaśnice i prywatnymi autami ruszyli na ratunek...



W Targowie około godziny 19 zapaliły się sadze w budynku wielorodzinnym. Dyżurny ze Szczytna zadysponował najbliższą jednostkę OSP czyli tę z Targowa. Pod remizą niemal natychmiast zjawiło się czterech strażaków: Damian Kotula, Bartek Suchecki, Karol Mikulak i Piotr Nadstawny. Niestety, wśród nich zabrakło kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia specjalistycznego auta, jakim jest wóz bojowy. Strażacy nie mieli prawa wyjechać do akcji. Co zrobili druhowie z Targowa?

 

Jak są chęci, to jest i sposób...

 

Żona naczelnika jednostki otworzyła im garaż. - Druhowie wzięli sprzęt ochronny oraz gaśnice i prywatnymi autami ruszyli do pożaru – relacjonuje Paweł Wyszyński, komendant OSP Targowo. - Tego nikt nie mógł już im zabronić, ruszyli na pomoc sąsiadom i ja jestem bardzo z nich dumny, bo w takich chwilach liczy się czas. Moi koledzy pokazali, że ratowanie innych mają we krwi.


Reklama

Dzięki takiej reakcji druhowie z Targowa byli jako pierwsi na miejscu, gdzie pożar sadzy trawił wielorodzinny dom.

 

 

…kiedy nie ma czasu

 

Druhowie przy użyciu 2-kilogramowej gaśnicy proszkowej ugasili pożar sadzy w kominie. Potem wygasili ogień w piecu. Nałożyli sito kominowe. Przeczyścili komin... W tym momencie dotarły jednostki z OSP Dźwierzuty i JRG Szczytno. - Sytuacja była już opanowana – mówi Łukasz Wróblewski, oficer prasowy KP PSP w Szczytnie. - Druhowie z OSP Targowo zachowali się profesjonalnie, wykonali kawał dobrej roboty. W tym konkretnym pożarze ważny był czas reakcji, bo okazało się, że komin popękał w kilku miejscach i ogień mógł z łatwością rozprzestrzenić się na strop czy podłogę. Mogło dojść do tragedii.

Reklama

 

Ochotnicy z poczuciem misji

 

Nie doszło, wyłącznie dzięki szybkiej reakcji druhów z OSP Targowo. - Bez wątpienia zasługują na pochwałę – mówi komendant OSP Targowo druh Paweł Wyszyński. - Zachowali się znakomicie. Liczę, że ich działania docenią i władze gminy, i zarząd powiatowy OSP.

Jednostka OSP Targowo liczy 46 strażaków. 13 z nich ma uprawnienia do uczestniczenia w akcjach, tylko 3 może kierować samochodem bojowym.



Komentarze do artykułu

Irys

Państwo powinno pomóc w wyrobieniu uprawnień do kierowania takimi pojazdami dla takich właśnie ludzi jak oni a nie dla znajomków i mężów pań które pracują w urzędach pracy itd.BRAWO PANOWIE TAKICH LUDZI POTRZEBA.!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-02-02 19:52:44

Hojne nagrody wójta dla sportowców

  • Piątek, 2019-10-25 10:45:18

Nagrody za fotografie rozdane

  • Piątek, 2019-03-29 12:04:42

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody

  • Piątek, 2018-12-21 12:18:05

Sekunda do rekordu Polski, brawo Karolina

  • Czwartek, 2017-07-20 15:42:38

Nagrody za najlepsze wyniki w nauce

Reklama


Komentarze

  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

    Śmieszek


    2020-03-31 16:50:41
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

    Do Wyborca


    2020-03-31 16:46:29
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Wpierdol i na łańcuch

    Gieniu


    2020-03-31 16:29:12
  • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
    problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

    novi59


    2020-03-31 16:07:44
  • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
    Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

    Alisherov


    2020-03-31 14:52:12
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

    Tomcio


    2020-03-31 14:29:48
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

    Paweł


    2020-03-31 13:31:39
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

    Jestem przeciw wyborom


    2020-03-31 12:59:38
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

    szary obywatel


    2020-03-31 12:18:58
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Krzesło

    Zygi