Reklama


Reklama

Brat stracił oko, a 56-latek nie przyznaje się do winy


Policjanci ze Szczytna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okaleczenie brata. Do zdarzenia miało dojść podczas awantury domowej. W jej trakcie 56-latek miał uderzyć twardym przedmiotem młodszego o 7 lat brata. W konsekwencji mężczyzna stracił oko. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.Do tego dramatu doszło we wtorek, 12 marca w jednej z miejscowości w gminie Świętajno.

 

- Z przekazanych informacji wynikało, że pomiędzy dwoma braćmi doszło do rękoczynów – mówi Anna Walerzak, oficer prasowa szczycieńskiej policji. - Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który potwierdził, że pomiędzy 49-latkiem, a jego o 7 lat starszym bratem doszło do kłótni, podczas której 56-letni mężczyzna zadając uderzenia twardym przedmiotem w okolice głowy spowodował u brata – jak się później okazało – ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci utarty oka.


Reklama

 

Z relacji pokrzywdzonego wynikało także, że brat kierował wobec niego groźby karalne.

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 56-latkowi zarzutów spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia.

Reklama

Decyzją Sądu Rejonowego w Szczytnie 56-latek został tymczasowo aresztowany.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze