Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Bracia kłusownicy zatrzymani w Warchałach


18 kg ryb w tym szczupaki, leszcze i karasieto zdobycz kłusowników, którzy właśnie wpadli w ręce policji oraz strażników leśnych i rybackich. Mężczyźni kłusowali na jeziorze Łaźnica w gminie Jedwabno.



Do zatrzymania doszło w sobotę, 21 grudnia około godz. 12.


Reklama

 

Reklama

- Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wspólnie z funkcjonariuszem straży leśnej oraz funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymali 2 mężczyzn, którzy kłusowali w pobliżu miejscowości Warchały na jeziorze Łaźnica w gminie Jedwabno – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przy mężczyznach ujawniono siatki typu wonton oraz zaplątane w sieci żywe szczupaki, leszcze oraz karasie. W sumie zatrzymani mieli przy sobie18 kg ryb o wartości ponad 200 zł.

 

 

Mężczyźni to mieszkańcy gminy Wielbark, których oprócz wspólnej miejscowości zamieszkania oraz odpowiedzialności karnej łączą również więzy krwi. Dwóch braci usłyszało zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznali. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym za nielegalny połów ryb grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.



Komentarze do artykułu

Wiertarka

Robert naucz sie czytac ze zrozumieniem, napisane jest wyraznie, ze wartosc ryb to 200zl.

Robert/ takitam

Brawo...w końcu wiem na co idą moje podatki. Policja, straż leśna, rybacka - spektakularna ch.j warta akcja...200 Złotych za ryby. Nie chwalcie się takimi sukcesami bo ludzie się śmieją.

Marek jwb

Krzesło elektryczne

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-07-13 11:04:36

Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani

  • Czwartek, 2019-08-29 09:43:20

Podpalili parasole – zostali zatrzymani

  • Poniedziałek, 2019-08-05 11:44:27

W Warchałach utonął 31-letni mężczyzna

  • Środa, 2017-11-29 10:28:35

Złodzieje wędek zatrzymani

  • Poniedziałek, 2017-11-13 11:28:23

Gościnne zatrzymanie pijanego kierowca

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04