Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Bracia kłusownicy zatrzymani w Warchałach


18 kg ryb w tym szczupaki, leszcze i karasieto zdobycz kłusowników, którzy właśnie wpadli w ręce policji oraz strażników leśnych i rybackich. Mężczyźni kłusowali na jeziorze Łaźnica w gminie Jedwabno.



Do zatrzymania doszło w sobotę, 21 grudnia około godz. 12.

 

- Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wspólnie z funkcjonariuszem straży leśnej oraz funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymali 2 mężczyzn, którzy kłusowali w pobliżu miejscowości Warchały na jeziorze Łaźnica w gminie Jedwabno – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Przy mężczyznach ujawniono siatki typu wonton oraz zaplątane w sieci żywe szczupaki, leszcze oraz karasie. W sumie zatrzymani mieli przy sobie18 kg ryb o wartości ponad 200 zł.


Reklama

 

 

Mężczyźni to mieszkańcy gminy Wielbark, których oprócz wspólnej miejscowości zamieszkania oraz odpowiedzialności karnej łączą również więzy krwi. Dwóch braci usłyszało zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznali. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym za nielegalny połów ryb grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama



Komentarze do artykułu

Wiertarka

Robert naucz sie czytac ze zrozumieniem, napisane jest wyraznie, ze wartosc ryb to 200zl.

Robert/ takitam

Brawo...w końcu wiem na co idą moje podatki. Policja, straż leśna, rybacka - spektakularna ch.j warta akcja...200 Złotych za ryby. Nie chwalcie się takimi sukcesami bo ludzie się śmieją.

Marek jwb

Krzesło elektryczne

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-08-29 09:43:20

Podpalili parasole – zostali zatrzymani

  • Poniedziałek, 2019-08-05 11:44:27

W Warchałach utonął 31-letni mężczyzna

  • Środa, 2017-11-29 10:28:35

Złodzieje wędek zatrzymani

  • Poniedziałek, 2017-11-13 11:28:23

Gościnne zatrzymanie pijanego kierowca

  • Poniedziałek, 2017-05-15 12:43:57

„Gościnni” kieszonkowcy zatrzymani

Reklama


Komentarze

  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

    Śmieszek


    2020-02-15 17:04:45