Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Borucki najlepszym bokserem w kraju (zdjęcia)


Patryk Borucki, zawodnik Gwardii Szczytno wywalczył tytuł Mistrza Polski Kadetów. W Kraśniku, gdzie odbyły się finał młodzieżowej olimpiady bokserów, był bezkonkurencyjny. Zwyciężył wszystkie trzy swoje pojedynki, w tym finałowy 3:2.

 Patryk walczył w kategorii do 75 kg. W Kraśniku zjawiło się ośmiu najlepszych bokserów w tej wadze. Borucki w drodze do finału stoczył dwa pojedynki.

 

Najpierw zmierzył się z Adamem Mikuła z Sosnowca.

 

- Wygrał tę walkę jednogłośnie na punkty, ale nie był to wcale prosty pojedynek – mówi Zenon Jagiełło, trener naszego mistrza. - Patryk był zestresowany. Nie pokazał pełni swoich możliwości.

 

W drugiej walce było już decydowanie lepiej. Borucki znokautował w drugiej rundzie Błażeja Świderskiego ze Szczecina. Jego rywal był liczony, aż dwukrotnie.

 

W finale Patryk skrzyżował rękawice z Rafałem Zamerskim z Wrocławia.

 

- Nie wszystko poszło w tej walce po naszej myśli – przyznaje Zenon Jagiełło. - Pierwsza runda należała do rywala. Patrykowi bardzo źle się z nim boksowało, bo był on mańkutem, nie potrafił go rozgryźć. Na szczęście dwie kolejne rundy to już dominacja Boruckiego. Wygrał 3:2. To naprawdę świetny wynik. Szczytno ma kolejnego mistrza Polski.


Reklama

 

Patryk Borucki to absolwent Gimnazjum nr 1 w Szczytnie. To już jego drugi tytuł mistrza Polski,. Pierwszy wywalczył w młodzikach.

 

- Ma on ogromny potencjał i nie ukrywam, że liczę, iż zostanie powołany na tegoroczne mistrzostwa Europy – mówi Jagiełło. - W tej chwili Borucki jest uczniem szkoły sportowej w Szczecinie. Tam ma większe możliwości rozwoju, ale nadal jest zawodnikiem Gwardii Szczytno.

 

Po wygranych zawodach koledzy i rodzina Patryka przygotowali mu niespodziankę w Szczytnie. Czekał na niego tort oraz szampan. Młody mistrz nie krył zaskoczenia.

 

 

Rozmowa "Tygodnika Szczytno" z Patrykiem:

 

 

 

Gratuluję zdobycia tytułu mistrza Polski.

 

Dziękuję.

Reklama

 

Jak zostaje się mistrzem Polski?

 

W moim przypadku spora w tym zasługa mojego taty. Bo to on namówił mnie, abym poszedł na trening bokserski. Choć przyznam, że nie miał łatwo, aby mnie do tego przekonać.

 

Nie chciałeś?

 

To nie tak. Chciałem, ale bardzo się stresowałem. Nowe środowisko, nowi ludzie. Nie jest to łatwa decyzja, zwłaszcza dla młodego człowieka. Ale dziś, z perspektywy czasu wiem, że warto zaryzykować, przełamać się. Bo można skończyć jak ja (śmiech). A tak na poważnie to zachęcam młodych ludzi do aktywności fizycznej. Szukania swojego miejsca w klubach. Jeśli ktoś jest nieśmiały, to dobrze wziąć kolegę ze sobą. We dwóch jest raźniej. Ja też na boks poszedłem ze swoim kumplem. Ja tu zostałem, on nie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama