Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Borucki najlepszym bokserem w kraju (zdjęcia)


Patryk Borucki, zawodnik Gwardii Szczytno wywalczył tytuł Mistrza Polski Kadetów. W Kraśniku, gdzie odbyły się finał młodzieżowej olimpiady bokserów, był bezkonkurencyjny. Zwyciężył wszystkie trzy swoje pojedynki, w tym finałowy 3:2.

 Patryk walczył w kategorii do 75 kg. W Kraśniku zjawiło się ośmiu najlepszych bokserów w tej wadze. Borucki w drodze do finału stoczył dwa pojedynki.

 

Najpierw zmierzył się z Adamem Mikuła z Sosnowca.

 

- Wygrał tę walkę jednogłośnie na punkty, ale nie był to wcale prosty pojedynek – mówi Zenon Jagiełło, trener naszego mistrza. - Patryk był zestresowany. Nie pokazał pełni swoich możliwości.

 

W drugiej walce było już decydowanie lepiej. Borucki znokautował w drugiej rundzie Błażeja Świderskiego ze Szczecina. Jego rywal był liczony, aż dwukrotnie.

 

W finale Patryk skrzyżował rękawice z Rafałem Zamerskim z Wrocławia.

 

- Nie wszystko poszło w tej walce po naszej myśli – przyznaje Zenon Jagiełło. - Pierwsza runda należała do rywala. Patrykowi bardzo źle się z nim boksowało, bo był on mańkutem, nie potrafił go rozgryźć. Na szczęście dwie kolejne rundy to już dominacja Boruckiego. Wygrał 3:2. To naprawdę świetny wynik. Szczytno ma kolejnego mistrza Polski.


Reklama

 

Patryk Borucki to absolwent Gimnazjum nr 1 w Szczytnie. To już jego drugi tytuł mistrza Polski,. Pierwszy wywalczył w młodzikach.

 

- Ma on ogromny potencjał i nie ukrywam, że liczę, iż zostanie powołany na tegoroczne mistrzostwa Europy – mówi Jagiełło. - W tej chwili Borucki jest uczniem szkoły sportowej w Szczecinie. Tam ma większe możliwości rozwoju, ale nadal jest zawodnikiem Gwardii Szczytno.

 

Po wygranych zawodach koledzy i rodzina Patryka przygotowali mu niespodziankę w Szczytnie. Czekał na niego tort oraz szampan. Młody mistrz nie krył zaskoczenia.

 

 

Rozmowa "Tygodnika Szczytno" z Patrykiem:

 

 

 

Gratuluję zdobycia tytułu mistrza Polski.

 

Dziękuję.

Reklama

 

Jak zostaje się mistrzem Polski?

 

W moim przypadku spora w tym zasługa mojego taty. Bo to on namówił mnie, abym poszedł na trening bokserski. Choć przyznam, że nie miał łatwo, aby mnie do tego przekonać.

 

Nie chciałeś?

 

To nie tak. Chciałem, ale bardzo się stresowałem. Nowe środowisko, nowi ludzie. Nie jest to łatwa decyzja, zwłaszcza dla młodego człowieka. Ale dziś, z perspektywy czasu wiem, że warto zaryzykować, przełamać się. Bo można skończyć jak ja (śmiech). A tak na poważnie to zachęcam młodych ludzi do aktywności fizycznej. Szukania swojego miejsca w klubach. Jeśli ktoś jest nieśmiały, to dobrze wziąć kolegę ze sobą. We dwóch jest raźniej. Ja też na boks poszedłem ze swoim kumplem. Ja tu zostałem, on nie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama