Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Borucki jedzie na olimpiadę


Patryk Borucki z Gwardii Szczytno, wygrywając zawody w Sokółce, wywalczył awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Natalia Nowosielska o awans walczyła w Grudziądzu.W Grudziądzu odbyły się II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kobiet w boksie. W wadze do 57 kg walczyła tam zawodniczka Gwardii Szczytno Natalia Nowosielska.


Reklama

 

Reklama

- Niestety, nieznacznie uległa swojej rywalce Juliannie Mrozińskiej z Nokaut Radomsko – ubolewa Zenon Jagiełło, trener Gwardii Szczytno. - Szkoda, bo Natalia zaprezentowała się naprawdę dobrze. Pokazała serce do walki. Może odrobinę zabrakło tego cwaniactwa ringowego. Na usprawiedliwianie dodam, że Natalia boks trenuje zaledwie rok, a jej rywalka to doświadczona i starsza zawodniczka.

 

Problemów z wywalczeniem biletu na olimpiadę nie miał Patryk Borucki, który w kategorii do 75 kg w Sokółce, gdzie odbyły się eliminacje, nie miał sobie równych.

 

- Patryk zmierzył się z zawodnikiem miejscowego klubu Boxing Sokółka Mateuszem Pandulem – relacjonuje trener Jagiełło. - Walkę zakończył już w drugiej rundzie przez poddanie zawodnika.

 

Patryk to doświadczony bokser mimo swojego młodego wieku. W swojej kategorii wiekowej i wagowej jest klasyfikowany w pierwszej trójce w Polsce.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze