Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Borucki, Kijewski, Cieślik, Kraszewski... Aniołami Sportu (zdjęcia)


Karol Kijewski, Piotr Kraszewski, Marcin Cieślik, Patryk Borucki i Nadleśnictwo Szczytno – to tegoroczni laureaci statuetek Aniołów Sportu. Wyróżnienia przyznawane są od pięciu lat. Uroczystość z reguły połączona była z balem sportowca. - Niestety, czas pandemii sprawił, że w tym roku statuetki rozdaliśmy zdecydowanie w skromniejszej oprawie – mówi Arkadiusz Leska, członek kapituły konkursowej. - Ale każdy z nagrodzonych otrzymał szczególną pamiątkę, bo został w rymowanej formie opisany przez Daniela Filipowicza.W skład kapituły Aniołów Sportu wchodzą: Grażyna Albrecht, Jacek Arasimowicz, Wojciech Zaborowski, Krzysztof Mańkowski oraz Arkadiusz Leska.

 

- Nasze kategorie przyznawania statuetek są wciąż zmieniane w zależności od tego, co się akurat wydarzy – mówi Krzysztof Mańkowski. - Obserwujemy sportowców, działaczy, czy sponsorów i wówczas tym, którzy zdecydowanie się wyróżniają przyznajemy nagrody. Niezmienna jest jedynie statuetka Sportowiec Roku – dodaje z uśmiechem.

 

Tegoroczne wręczenie nagród odbyło się w piątek, 26 marca w bazie wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Wśród zaproszonych gości byli między innymi burmistrz Szczytna, jego zastępczyni, czy poseł na sejm Paweł Papke. Nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu, o który zadbała Cukiernia Mazurska.

 


Reklama

W kategorii Sportowiec Roku wyróżnienie przyznano Karolowi Kijewskiemu. To znakomity kulomiot z klubu Jurand Szczytna. Mimo 15 lat, ma na swoim koncie między rekord świata i tytuł mistrza Polski.

 

Nową kategorią jest „Wiatr w żagle”, a nazwa sama wskazuje sfere promowanej działalności sportowej. Aniołem Sportu za upowszechnianie żeglarstwa w Szczytnie został Piotr Kraszewski - nauczyciel wychowania fizycznego, trener kravmagi, piłki nożnej, instruktor żeglarstwa i pasjonata sportu.

 

Statuetkę Trener Roku otrzymał Marcin Cieślik. To szkoleniowiec seniorskiej drużyny SKS Szczytno. Podniósł ją z kolan, bo ostatnie sezony nasi piłkarze mieli wyjątkowo słabe.

Reklama

 

Kapituła honoruje także tych, przed którymi widzi ogromną sportową przyszłość. Taką „Nadzieją olimpijską” jest Patryk Borucki, znakomity bokser Gwardii Szczytno. Ma na swoim koncie już tytuł mistrza Polski, a przed nim ogromna szansa na start w olimpiadzie.

 

W kategorii „Mecenas sportu” statuetka trafiła do Nadleśnictwa Szczytno, które wyjątkowo mocno wspiera sport w Szczytnie. Anioła odebrał Mariusz Karpiński, zastępca Nadleśniczego.Komentarze do artykułu

Śmieszek

Anioły są tak kulturalne, że nawet im do głowy nie przyjdzie upominać się o swoje skrzydła, czy też żagle...

Ja

A kultura?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43