Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Borucki, Kijewski, Cieślik, Kraszewski... Aniołami Sportu (zdjęcia)


Karol Kijewski, Piotr Kraszewski, Marcin Cieślik, Patryk Borucki i Nadleśnictwo Szczytno – to tegoroczni laureaci statuetek Aniołów Sportu. Wyróżnienia przyznawane są od pięciu lat. Uroczystość z reguły połączona była z balem sportowca. - Niestety, czas pandemii sprawił, że w tym roku statuetki rozdaliśmy zdecydowanie w skromniejszej oprawie – mówi Arkadiusz Leska, członek kapituły konkursowej. - Ale każdy z nagrodzonych otrzymał szczególną pamiątkę, bo został w rymowanej formie opisany przez Daniela Filipowicza.W skład kapituły Aniołów Sportu wchodzą: Grażyna Albrecht, Jacek Arasimowicz, Wojciech Zaborowski, Krzysztof Mańkowski oraz Arkadiusz Leska.

 

- Nasze kategorie przyznawania statuetek są wciąż zmieniane w zależności od tego, co się akurat wydarzy – mówi Krzysztof Mańkowski. - Obserwujemy sportowców, działaczy, czy sponsorów i wówczas tym, którzy zdecydowanie się wyróżniają przyznajemy nagrody. Niezmienna jest jedynie statuetka Sportowiec Roku – dodaje z uśmiechem.

 

Tegoroczne wręczenie nagród odbyło się w piątek, 26 marca w bazie wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Wśród zaproszonych gości byli między innymi burmistrz Szczytna, jego zastępczyni, czy poseł na sejm Paweł Papke. Nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu, o który zadbała Cukiernia Mazurska.

 


Reklama

W kategorii Sportowiec Roku wyróżnienie przyznano Karolowi Kijewskiemu. To znakomity kulomiot z klubu Jurand Szczytna. Mimo 15 lat, ma na swoim koncie między rekord świata i tytuł mistrza Polski.

 

Nową kategorią jest „Wiatr w żagle”, a nazwa sama wskazuje sfere promowanej działalności sportowej. Aniołem Sportu za upowszechnianie żeglarstwa w Szczytnie został Piotr Kraszewski - nauczyciel wychowania fizycznego, trener kravmagi, piłki nożnej, instruktor żeglarstwa i pasjonata sportu.

 

Statuetkę Trener Roku otrzymał Marcin Cieślik. To szkoleniowiec seniorskiej drużyny SKS Szczytno. Podniósł ją z kolan, bo ostatnie sezony nasi piłkarze mieli wyjątkowo słabe.

Reklama

 

Kapituła honoruje także tych, przed którymi widzi ogromną sportową przyszłość. Taką „Nadzieją olimpijską” jest Patryk Borucki, znakomity bokser Gwardii Szczytno. Ma na swoim koncie już tytuł mistrza Polski, a przed nim ogromna szansa na start w olimpiadzie.

 

W kategorii „Mecenas sportu” statuetka trafiła do Nadleśnictwa Szczytno, które wyjątkowo mocno wspiera sport w Szczytnie. Anioła odebrał Mariusz Karpiński, zastępca Nadleśniczego.Komentarze do artykułu

Śmieszek

Anioły są tak kulturalne, że nawet im do głowy nie przyjdzie upominać się o swoje skrzydła, czy też żagle...

Ja

A kultura?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze