Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Borucki, Czyżman – rewelacyjni w turnieju (zdjęcia)


Patryk Borucki został najlepszym zawodnikiem bokserskiego turnieju o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Rewelacyjną walkę stoczył też Kacper Czyżman. Puchar starosty trafił do zawodników Gwardii Szczytno, którzy wygrali 9 walk. Łącznie stoczono 25 pojedynków.W imprezie wzięło udział 50 zawodników, między innymi z: Tczewa, Bydgoszczy, Świątek, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Ostrołęki, Łomży, Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa i oczywiście Szczytna. Puchar starosty trafił do zawodników Gwardii Szczytno, którzy wygrali 9 wal.

 

Maciej Sztura

 

Wśród zwycięzców znaleźli się: Igor Jędrzejczyk, Maciej Sztura, Jakub Sztura, Kacper Czyżman, Maja Skwiot, Igor Jagiełło, Kacper Deptuła, Adrian Wróbel, Marika Lesińska.

 

- Łącznie w naszej ekipie wystartowało 12 osób – mówi Zenon Jagiełło, trener gwardzistów. - Takie zawody to przede wszystkim test dla bokserów i szansa na poznanie swoich umiejętności na tle innych zawodników. Jak wypadliśmy? Myślę, że dobrze. Dla mnie, jako szkoleniowca, jest to doskonały materiał do dalszej pracy.

 

Kadrowicz Patryk

 


Reklama

 

Patryk Borucki.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Patryka Boruckiego. Walczył on w kategorii 75 kg, kadet. To fenomenalny 15-latek ze Szczytna, który jest też kadrowiczem Polski. Swoją walkę wygrał bezapelacyjnie na punkty. Pokonał rywala z Ostrowi Mazowieckiej.

 

- Patryk to perspektywiczny bokser – mówi Jagiełło. - Bardzo mocny, zmienia tempo zadawania ciosów, czuje rywali, skraca dystans, uderza pewnie i silnie.

 

Najlepszą bokserką zawodów została Zuzanna Zych z Juniora Świątki.

 

Mama najlepszym kibicem

 

Świetną walkę podczas turnieju stoczył też 13-letni Kacper Czyżman z Nowego Dworu (gmina Jedwabno).

 

- Miał bardzo wymagającego przeciwnika, a zawalczył jak bokserski profesor – śmieje się Zenon Jagiełło. - Była to jedna z ładniejszych walk.

Reklama

 

Walkę Kacpra oglądała jego mama Mariola.

 

Kacper Czyżman.

 

- Syn kocha boks – mówi. - Na zajęcia chodzi od 10 roku życia. Cieszę się, że nie siedzi wyłącznie przed komputerem, czy telewizorem. Ale nie ukrywam, że czasami ciężko jest mi patrzeć na jego walki. Jak wygrywa jest super, ale jak nie idzie i dostaje to serce boli. Na szczęście w sobotę pokazał mi, na co go stać. Jestem spokojniejsza. Zawsze będę trzymała za niego kciuki.

 

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama