Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Bokserski weekend w hali sportowej w Jedwabnie


Napisali do nas: W hali sportowej w Jedwabnie odbyły się eliminacje kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Rywalizowali zawodnicy z Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego Związku Boksu Amatorskiego.Młodzi pięściarze walczyli w 12 kategoriach wagowych (od 46 do + 80 kg).

 

 

Pierwszego dnia zawodów do pojedynków stawało naprzeciw siebie po dwóch zawodników z obydwu województw, z czego do niedzielnych walk finałowych przechodził jeden z nich, i w niedzielę walczył w finale o to kto pojedzie na OOM.

 

 

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Finalnie do dalszego etapu OOM awansowało 5 zawodników z Warmii i Mazur (z czego 3 z PKS Gwardia Szczytno: Nikodem Bujalski, Maciej Sztura, Patryk Borucki).

 

 

Puchary za najlepszą walkę eliminacji otrzymali Łukasz Stempniewski (KSW Tygrys Elbląg) i Bronakowski Cezary (Tiger Łomża), a Najlepszym Zawodnikiem został Patryk Borucki (PKS Gwardia Szczytno) .


Reklama

 

Podczas obydwu dni zawodów przed walkami głównymi odbywały się również sparingi zawodników, którzy pod okiem trenera Zenona Jagiełło trenują boks w Jedwabnie. Zawodnicy ci mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na własnym terenie, na prawdziwym ringu oraz poczuć atmosferę prawdziwych zawodów, a co najcenniejsze dostać kilka rad i podpowiedzi od czołówki trenerów boksu z woj. Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego.

 

 

Jak tłumaczy Bera Piotr – Prezes Boks Jedwabno: - Była to niejako rozgrzewka i przedsmak tego co zaprezentują zawodnicy na 4 gali Boksu Amatorskiego - Memoriale im. Józefa Grudnia, która odbędzie się już 4 maja w hali sportowej w Jedwabnie pomiędzy zawodnikami Polski i Rosji.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak w sobotę 4 maja 2019r. o godzinie 17 pojawić się na kolejnej już 4 gali Boksu, która tradycyjnie odbędzie się w Jedwabnie.

Reklama

 

 

Organizatorami zawodów byli:

Gmina Jedwabno

Klub Bokserski Gwardia Szczytno

Sołectwo Dłużek

Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie

Animatorzy Sportu

 

 

 

MZKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28