Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Bokserski weekend w hali sportowej w Jedwabnie


Napisali do nas: W hali sportowej w Jedwabnie odbyły się eliminacje kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Rywalizowali zawodnicy z Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego Związku Boksu Amatorskiego.Młodzi pięściarze walczyli w 12 kategoriach wagowych (od 46 do + 80 kg).

 

 

Pierwszego dnia zawodów do pojedynków stawało naprzeciw siebie po dwóch zawodników z obydwu województw, z czego do niedzielnych walk finałowych przechodził jeden z nich, i w niedzielę walczył w finale o to kto pojedzie na OOM.

 

 

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Finalnie do dalszego etapu OOM awansowało 5 zawodników z Warmii i Mazur (z czego 3 z PKS Gwardia Szczytno: Nikodem Bujalski, Maciej Sztura, Patryk Borucki).

 

 

Puchary za najlepszą walkę eliminacji otrzymali Łukasz Stempniewski (KSW Tygrys Elbląg) i Bronakowski Cezary (Tiger Łomża), a Najlepszym Zawodnikiem został Patryk Borucki (PKS Gwardia Szczytno) .

 

Podczas obydwu dni zawodów przed walkami głównymi odbywały się również sparingi zawodników, którzy pod okiem trenera Zenona Jagiełło trenują boks w Jedwabnie. Zawodnicy ci mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na własnym terenie, na prawdziwym ringu oraz poczuć atmosferę prawdziwych zawodów, a co najcenniejsze dostać kilka rad i podpowiedzi od czołówki trenerów boksu z woj. Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego.


 

 

Jak tłumaczy Bera Piotr – Prezes Boks Jedwabno: - Była to niejako rozgrzewka i przedsmak tego co zaprezentują zawodnicy na 4 gali Boksu Amatorskiego - Memoriale im. Józefa Grudnia, która odbędzie się już 4 maja w hali sportowej w Jedwabnie pomiędzy zawodnikami Polski i Rosji.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak w sobotę 4 maja 2019r. o godzinie 17 pojawić się na kolejnej już 4 gali Boksu, która tradycyjnie odbędzie się w Jedwabnie.

 

 

Organizatorami zawodów byli:

Gmina Jedwabno

Klub Bokserski Gwardia Szczytno

Sołectwo Dłużek

Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie

Animatorzy Sportu

 

 

 

MZKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36