Środa, 20 Listopad, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Boks w Szczytnie kończy 20 lat


Sekcja Boksu Gwardii Szczytno świętuje 20. urodziny. Powstała dokładnie 10 listopada 1999 rok. Jej założycielem i pomysłodawcą oraz pierwszym trenerem do dziś jest Zenon Jagiełło. Spod jego ręki wyszli zawodnicy, którzy łącznie wywalczyli 46 tytułów mistrzów Polski. Najbardziej utytułowany jest Maciej Jóźwik.Sekcja boksu w Szczytnie powstała, bo?

 

Chciałem dzięki niej spełnić swoje dziecięce marzenia.

 

Czyli?

 

Zostać mistrzem świata (śmiech). I mówię to całkiem serio. Teraz chcę wychować mistrza świata.

 

 

Udało się?

 

Póki co moi zawodnicy zdobyli 46 tytułów mistrzów Polski w różnych wagach i kategoriach wiekowych. Widać, że wśród mieszkańców naszego powiatu jest bokserski potencjał. Wierzę, że się w końcu uda wychować mistrza świata, a kto wie może i mistrza olimpijskiego. Trzy lata temu nasza sekcja zajęła trzecie miejsce wśród polskich klubów w boksie młodzieżowym. Z kolei rok temu byliśmy najlepsi.

 

 

Osiągnięcia robią wrażenie. Od ilu lat zajmuje się pan boksem?

 

Mam 52 lata, a tej dyscyplinie sportu poświęciłem ostatnie 37 lat. I mam nadzieję, że będę przy niej trwał dalej. Uwielbiam boks, ale uwielbiam też trenować zawodników, patrzeć, jak z walki na walkę rozwijają swoje umiejętności.

 

Był pan też zawodnikiem?

 

Oczywiście. Zaczynałem w Budowlanych Olsztyn. Potem były kluby KSZO Ostrowiec i Olimpia Poznań. Moim największym osiągnięciem zawodniczym było II miejsce w Pucharze Polski w Radomiu. Miałem wówczas 19 lat. Walczyłem w wadze 57 kg, czyli piórkowej.

 

 

A jak rozpoczął pan pracę trenerską?

 

Od samego początku było to Szczytno. W 1989 roku przyszedłem do pracy w Wyższej Szkole Policji. Najpierw zapisałem się, jeszcze jako zawodnik, do działającej tu sekcji kickboxingu. Potem zacząłem prowadzić zawodników pod kątem bokserskim. Niestety, reprezentowali oni barwy Wiktorii Ostrołęka, bo sekcja szczycieńska sekcja boksu nie była zarejestrowana. Moimi pierwszymi wychowankami byli Karol i Józek Napiórkowscy, Dawid Pac, czy Michał Frączek. Gdy zaczęły przychodzić sukcesy pomyślałem, że fajnie byłoby, aby moi zawodnicy reprezentowali jednak Szczytno. I tak powstała sekcja boksu przy Policyjnym Klubie Sportowym Gwardia Szczytno.


 

 

Mija od jej założenia 20 lat. Ilu bokserów przeszło przez pana klub?

 

 

Setki, a kto wie, może i tysiące już. Właściwie przyznam się, że nigdy nad tym się nie zastanawiałem. W tej chwili w klubie trenuje około 120 osób. Mnóstwo jest dzieci. Garną się do tej dyscypliny sportowej z czego jestem bardzo zadowolony. Mamy sekcje w Jedwabnie i Szymanach, do niedawna była też w Lipowcu. Moim najbardziej utytułowanym wychowankiem jest Maciej Jóźwik, ośmiokrotny medalista mistrzostw Polski.

 

 

Marzenie bokserskie?

 

Wciąż to samo: medal mistrzostw świata, medal igrzysk olimpijskich.

 

Jest na to szansa?

 

Spora. Mam w swojej grupie parę naprawdę utalentowanych dzieciaków. Nie chcę na razie mówić po nazwiskach, ale jeśli zostaną w sekcji, będą trenować tak jak teraz, to dostarczą i mi, i kibicom mnóstwa fajnych emocji sportowych. Naprawdę mają zadatki na olimpijczyków.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
  Autor: Zawiedzony
  2019-11-20 09:47:13
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
  Autor: Kierowca Ciężarówki
  2019-11-20 09:37:44
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:36:12
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:11:37
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
  Autor: Mieszkaniec!
  2019-11-19 22:28:00
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
  Autor: Mieszkanka ...
  2019-11-19 22:22:58
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Nie mogę sobie wyobrazić, że lata lecą a w Szczytnie bez zmian. Wszyscy dookoła jakoś mogą, posiadają czy budują obwodnicę a u nas ogólna niemoc…… Ciekawy jestem, po co są wybory ?
  Autor: Ogólna Niemoc.
  2019-11-19 20:41:10
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Przecież to wcale nie chodzi o Pana D. czy innego. To chodzi o to, że wydano decyzję, która skrzywdziła wszystkich mieszkańców Szczytna, pana D. też, tylko on tego jeszcze nie rozumie! Ludzie!!! Jacyś niedouczeni decydenci zabrali wam wasz widok, waszą piękną panoramę miasta. Z jakiejkolwiek strony dojeżdżasz do miasta, to widzisz tego cudaka! Już nie da się zrobić miastu ładnego zdjęcia. Ani z daleka, ani od jeziora. Zajrzyjcie na stare widokówki. Na nich jezioro, dalej domki, a nad nimi wieże. Każda inna! Pięknie było, prawda? To wy wszyscy dostaliście po dupie. Piękne widoki teraz, to ma tylko ten, kto na to szkaradstwo wlezie. ????
  Autor: Ewa
  2019-11-19 18:50:48
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Nie mogę sobie wyobrazić jak duży musiał być pojazd który zepchnął ciągnik z takim ładunkiem. Czy to normalne że pasy dojazdowe do ronda nie zostały zamknięte przez pilotów podczas jazdy pod prąd?
  Autor: Łukasz A
  2019-11-19 18:17:10
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Z wpisów poniżej wynika że jak zawsze w Szczytnie: NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ. Ciekawe że w tak potężnej aglomeracji miejskiej jak Chorzele jakoś się da i można budować nawet obwodnicę. Ciekawe bardzo. Nic dziwnego że Szczytno gospodarczo stoi w miejscu, z taką mentalnością ludzi, że nic się nie da i nic nie można poradzić. Tylko płakać. Nic się w tym mieście nie zmienia.
  Autor: Wrocek56
  2019-11-19 15:52:22