Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Boisko przy Śląskiej jednak powstanie


Jest projekt techniczny budowy boiska piłkarsko-lekkoatletycznego w Szczytnie. Ma ono powstać na bazie istniejącego obiektu przy ulicy Śląskiej.- Opracowywany jest teraz kosztorys, a potem projektant wystąpi o pozwolenie na budowę – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Taki obiekt jest naszemu miastu potrzebny. Będzie to stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z trybunami, taki z prawdziwego zdarzenia, którego my i nasi sportowcy nie będziemy musieli się wstydzić.


Reklama

 

Rzeczy formalne i techniczne mają zakończyć się w tym roku. - Jednocześnie rozglądamy się za źródłami finansowania tej inwestycji – mówi Mankowski. - Myślę, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to stadion powinien zostać oddany do użytku najpóźniej w 2022 roku.

Reklama

 

Szacunkowy koszt inwestycji to około 7 mln zł.Komentarze do artykułu

Śmieszek

Zamiast targać się po szczękach, kto przed laty pomyślał o stadionie na Śląskiej, to: 1) kto od 2006 r. do 2018 r. był Burmistrzem i kto dawał zielone, albo czerwone światło na działania wokół tego obiektu. 2) teraz najważniejsze jest, aby Burmistrz skupił się na nadzorze podlegających mu jednostek, aby wypełniały swoje zadania zgodnie z wprowadzonym stanem epidemicznym. Mnie też - jak Wagę - interesuje w tej chwili nie stadion na Śląskiej, tylko stan w MOPS. I lepiej, żeby Burmistrz tym się zajął, a nie kłótnią, kto pierwszy był lepszy w sprawie stadionu.

dr

Już się Burmistrzunio pręży- a to przecież projekt Tomka Łachacza. Jak do tej pory jedynym autorskim projektem Pana Burmistrza są dołki nad Małym Domowym. Dla niezorientowanych nazywa się \" stanowisko dla wędkarzy\". Poszło parę tysiączków się j........ć, ale co tam zapłacimy.

Koper

O to chodzi. Pan Tomasz na burmistrza!! Pozdrawiam sąsiada

mieszkaniec

Pytanie gdzie będzie parking na autobusy i samochody osobowe? Powstanie obiekt a infrastruktura towarzysząca?

Grażyna

Pan Łachacz, już jako trener dzieci w SKS-ie biegał i i załatwiał trawę na boisko na Śląskiej, aby nasze dzieci nie grały na wertepach.... Już wtedy ze swoją grupą starał się o remont stadionu.

Jan

Dlaczego projekt nie był konsultowany z okolicznymi mieszkańcami?! Pytanie retoryczne, oczywiście, bo pan Burmistrz szykuje już wstęgę do uroczystego przecięcia...Tak właśnie wygląda działanie społeczeństwa obywatelskiego w praktyce: włodarze nie pytają nikogo o nic, tylko uszczęśliwiają na siłę...Słabo władzo! Słabo...

Olek

Jasne, że tak! Pan Łachacz i jego grupa zabiegają o nowy stadion w mieście od 2-3 lat. Pamiętam, jak zajmował się trenowaniem dzieci i młodzieży w SKS-ie to już wtedy spotykał się z rodzicami i mieszkańcami w tej sprawie oraz proponował remont stadionu

Koper

Z tego co się orientuje tym projektem zajmował się pan Łachacz. Dobrze myślę? Niech Pan burmistrz nie zbiera braw za to

Napisz

Reklama


Komentarze