Wtorek, 7 Lipiec, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa -

Reklama


Reklama

Boisko przy Śląskiej jednak powstanie


Jest projekt techniczny budowy boiska piłkarsko-lekkoatletycznego w Szczytnie. Ma ono powstać na bazie istniejącego obiektu przy ulicy Śląskiej.



- Opracowywany jest teraz kosztorys, a potem projektant wystąpi o pozwolenie na budowę – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Taki obiekt jest naszemu miastu potrzebny. Będzie to stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z trybunami, taki z prawdziwego zdarzenia, którego my i nasi sportowcy nie będziemy musieli się wstydzić.


Reklama

 

Rzeczy formalne i techniczne mają zakończyć się w tym roku. - Jednocześnie rozglądamy się za źródłami finansowania tej inwestycji – mówi Mankowski. - Myślę, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to stadion powinien zostać oddany do użytku najpóźniej w 2022 roku.

Reklama

 

Szacunkowy koszt inwestycji to około 7 mln zł.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

Zamiast targać się po szczękach, kto przed laty pomyślał o stadionie na Śląskiej, to: 1) kto od 2006 r. do 2018 r. był Burmistrzem i kto dawał zielone, albo czerwone światło na działania wokół tego obiektu. 2) teraz najważniejsze jest, aby Burmistrz skupił się na nadzorze podlegających mu jednostek, aby wypełniały swoje zadania zgodnie z wprowadzonym stanem epidemicznym. Mnie też - jak Wagę - interesuje w tej chwili nie stadion na Śląskiej, tylko stan w MOPS. I lepiej, żeby Burmistrz tym się zajął, a nie kłótnią, kto pierwszy był lepszy w sprawie stadionu.

dr

Już się Burmistrzunio pręży- a to przecież projekt Tomka Łachacza. Jak do tej pory jedynym autorskim projektem Pana Burmistrza są dołki nad Małym Domowym. Dla niezorientowanych nazywa się \" stanowisko dla wędkarzy\". Poszło parę tysiączków się j........ć, ale co tam zapłacimy.

Koper

O to chodzi. Pan Tomasz na burmistrza!! Pozdrawiam sąsiada

mieszkaniec

Pytanie gdzie będzie parking na autobusy i samochody osobowe? Powstanie obiekt a infrastruktura towarzysząca?

Grażyna

Pan Łachacz, już jako trener dzieci w SKS-ie biegał i i załatwiał trawę na boisko na Śląskiej, aby nasze dzieci nie grały na wertepach.... Już wtedy ze swoją grupą starał się o remont stadionu.

Jan

Dlaczego projekt nie był konsultowany z okolicznymi mieszkańcami?! Pytanie retoryczne, oczywiście, bo pan Burmistrz szykuje już wstęgę do uroczystego przecięcia...Tak właśnie wygląda działanie społeczeństwa obywatelskiego w praktyce: włodarze nie pytają nikogo o nic, tylko uszczęśliwiają na siłę...Słabo władzo! Słabo...

Olek

Jasne, że tak! Pan Łachacz i jego grupa zabiegają o nowy stadion w mieście od 2-3 lat. Pamiętam, jak zajmował się trenowaniem dzieci i młodzieży w SKS-ie to już wtedy spotykał się z rodzicami i mieszkańcami w tej sprawie oraz proponował remont stadionu

Koper

Z tego co się orientuje tym projektem zajmował się pan Łachacz. Dobrze myślę? Niech Pan burmistrz nie zbiera braw za to

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2020-07-04 21:50:09

Dzieło sztuki, a jednak przestępstwo

  • Wtorek, 2020-06-30 18:17:07

Rolnik zginął przygnieciony belą siana

  • Środa, 2020-06-24 13:58:03

Przymiarka do policyjnego zawodu

  • Poniedziałek, 2020-06-08 17:10:39

Nie było przymusu w głosowaniu radnych

Reklama


Komentarze

  • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
    Jest takie dość brzydkie przysłowie , że ktoś z \"ch.jem na głowę się zamienił\". Jeśli w ratuszu ktokolwiek uważa że ludźmi z łapanki utrzymają porządek i estetykę miasta to właśnie na głowę się zamienił. Panie burmistrzu kiedy tak naprawdę podjęto decyzję o zmianie sposobu realizacji tych robót a na pewno nie podjęto tej decyzji teraz. Panie redaktorze proszę się dokładnie o to dopytać bo to trochę słabe swoje niepowodzenia zwalać na korona wirusa.

    mol


    2020-07-06 23:39:25
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    \"Młode Wilcy\" Starosty. I tak się zastanawiam czemu Nowak nie wpadł na tak genialny pomysł i wszystkich dróg powiatowych tak nie wyremontował i poszerzył a stosował starą metodę. Panie Wilczek a już tak na poważnie, zrób badania szorstkości i pokaż wyniki, w innym wypadku zrobi je wojewoda a przy negatywnym wyniku stracisz dofinansowanie.

    mol


    2020-07-06 23:26:06
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    A skąd ta wiedza

    Czytelnik


    2020-07-06 23:12:13
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Rozumiem że za zwrot pękniętej szyby w aucie zwracać się nsleży do Pana dyrektora?

    kierowca


    2020-07-06 21:04:26
  • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
    koncepcje już są... 2020-05-26 nawet był artykuł o tym ... no i jeszcze pytanie czy będzie tyle środków ile zażądają Wykonawcy np. remont ul. Warszawskiej i Skłodowskiej, który odszedł do Lamusa przez zbyt wysokie koszty.

    czytelnik


    2020-07-06 19:15:16
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    Nie jest sztuka zrobienia czegos co po pol roku odejdzie w zapomnienie. Zrobcie cos co przyjmie sie na lata. Tak mamy swoj swiat, swoje zajawki ale ile mozna robic non stop to samo. Ja wiem ze wypowiadajac sie jako mlody bede krytykowany przez starszych :) bo nasze pokolenie to pokolenie stracone i nikt nie liczy sie ze zdaniem mlodziezy, taka prawda. Jak siedze na lawce w parku, bez alkoholu w dloni, policja podjezdza i pyta czemu siedzimy w tyle osob i ze nam sie nudzi. Tak nudzi nam sie komputer, w pilke gralismy kilka godzin wczesniej i bede siedzial gdzie i z kim mi sie podoba. Pozdrawiam ludzi z otwartymi glowami :)

    Czesio


    2020-07-06 11:40:14
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    A ja proponuję młodym: Weźcie pod rękę babcię, dziadka, wyjdźcie na spacer z nimi - chociażby własnie na te warsztaty aktywizujące. A jak nie to przyprowadźcie do swoich domów i pokażcie jak obsługuje się komputer, laptop, internet, telefon komórkowy (sprawcie im taki specjalny z dużą klawiaturą dla seniorów, ostatecznie jak macie po 18, 20 parę lat - to od dziadków nie jeden prezent otrzymaliście - możecie się zrewanżować). Spacer z wnukiem dla dziadków będzie miłym wydarzenie, które wprowadzi ich - jak tu P. Mądrzejowski napisał - w obieg społeczny. Może zaprosić ich na ciastko w kawiarni? Może na przechadzkę wokół Jeziora Domowego Małego. Może w ogóle robić im zakupy, pomóc ugotować obiad? Osoby starsze, moim zdaniem, cierpią przede wszystkim na brak bieżącego kontaktu z najbliższą rodziną - swymi dziećmi i ich dziećmi. Inna sprawa, że seniorzy, których najbliżsi członkowie rodzin mieszkają poza Szczytnem, nie mogą na takie odruchy liczyć. Dlatego dobrze jest dać im szansę na jakikolwiek kontakt z zewnętrzem. Druga rzecz jest tak, że podobno w Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - więc, co to stowarzyszenie robi? A może nic nie może robić - bo pole do ich działania zabiera im pan Krassowski, który - moim zdaniem powinien właśnie z nimi współdziałać. Trzecia rzecz jest jeszcze taka, że bardzo dużo seniorów potrzebuje zupełnie innych działań, aby móc się w jakikolwiek sposób uaktywnić - choroby geriatryczne, niepełnosprawność - nie pozwalają im opuścić domów! Jak oni mogą się z nich wydostać z 2, 3, czy 4 piętra bloku? Umysł w dobrej formie, tylko ciało niedomaga. No i co Panie Krassowski - ma Pan jakąś dla nich propozycję? 50 osób, które się zgłoszą - to jest kropla w morzu potrzeb osób w wieku senioralnym. Poza tym te warsztaty, które Pan zaproponował - nie za bardzo są adekwatne do potrzeb ludzi w wieku 60+. Co może powiedzieć psycholog człowiekowi doświadczonemu życiem, czy prawnik sporządzi w czasie warsztatów dobrze ułożony wzór testamentu, czy informatyk niedowidzącym seniorom wyjaśni jak posługiwać się internetem. Założenia dobra. Ale projekt - wydmuszka.

    Śmieszek


    2020-07-05 17:39:55
  • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
    Super pomysł. Z tego co pamiętam, to chyba kiedyś był jakiś dzień na naszym miejskim targowisku, gdzie działała mini giełda samochodowa.

    WcPicker


    2020-07-05 12:04:34
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    Szanowni Państwo. Działalność Stowarzyszenia NSZ kierowana jest do wszystkich mieszkańców. Jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w projekcie pt. Aktywne Szczytno od Przedszkola do Seniora, zarówno dla młodych jak i seniorów. Zapraszamy szczególnie gorąco młodzież. Nasze Stowarzyszenie działa od 2016 roku. W bieżącym roku realizujemy 3 duże projekty skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu. Staramy się pozyskiwać zewnętrzne środki, na naszą działalność, którą dzielimy się z Państwem, wspierając przy okazji lokalny biznes. Nie zatrudniamy etatowych pracowników i opieramy się głównie na pracy naszych wolontariuszy. W bieżącym roku otrzymaliśmy statut organizacji OPP dzięki czemu będzie można nas wesprzeć 1% podatku. Gorąco zachęcamy, zważywszy, że nie korzystamy ze wsparcia finansowego lokalnych samorządów. Zapraszamy również do kontaktu i współpracy.

    Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia


    2020-07-05 01:17:18
  • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
    Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

    Durer421