Reklama


Reklama

Boisko przy Śląskiej jednak powstanie


Jest projekt techniczny budowy boiska piłkarsko-lekkoatletycznego w Szczytnie. Ma ono powstać na bazie istniejącego obiektu przy ulicy Śląskiej.- Opracowywany jest teraz kosztorys, a potem projektant wystąpi o pozwolenie na budowę – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Taki obiekt jest naszemu miastu potrzebny. Będzie to stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z trybunami, taki z prawdziwego zdarzenia, którego my i nasi sportowcy nie będziemy musieli się wstydzić.


Reklama

 

Rzeczy formalne i techniczne mają zakończyć się w tym roku. - Jednocześnie rozglądamy się za źródłami finansowania tej inwestycji – mówi Mankowski. - Myślę, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, to stadion powinien zostać oddany do użytku najpóźniej w 2022 roku.

Reklama

 

Szacunkowy koszt inwestycji to około 7 mln zł.Komentarze do artykułu

Śmieszek

Zamiast targać się po szczękach, kto przed laty pomyślał o stadionie na Śląskiej, to: 1) kto od 2006 r. do 2018 r. był Burmistrzem i kto dawał zielone, albo czerwone światło na działania wokół tego obiektu. 2) teraz najważniejsze jest, aby Burmistrz skupił się na nadzorze podlegających mu jednostek, aby wypełniały swoje zadania zgodnie z wprowadzonym stanem epidemicznym. Mnie też - jak Wagę - interesuje w tej chwili nie stadion na Śląskiej, tylko stan w MOPS. I lepiej, żeby Burmistrz tym się zajął, a nie kłótnią, kto pierwszy był lepszy w sprawie stadionu.

dr

Już się Burmistrzunio pręży- a to przecież projekt Tomka Łachacza. Jak do tej pory jedynym autorskim projektem Pana Burmistrza są dołki nad Małym Domowym. Dla niezorientowanych nazywa się \" stanowisko dla wędkarzy\". Poszło parę tysiączków się j........ć, ale co tam zapłacimy.

Koper

O to chodzi. Pan Tomasz na burmistrza!! Pozdrawiam sąsiada

mieszkaniec

Pytanie gdzie będzie parking na autobusy i samochody osobowe? Powstanie obiekt a infrastruktura towarzysząca?

Grażyna

Pan Łachacz, już jako trener dzieci w SKS-ie biegał i i załatwiał trawę na boisko na Śląskiej, aby nasze dzieci nie grały na wertepach.... Już wtedy ze swoją grupą starał się o remont stadionu.

Jan

Dlaczego projekt nie był konsultowany z okolicznymi mieszkańcami?! Pytanie retoryczne, oczywiście, bo pan Burmistrz szykuje już wstęgę do uroczystego przecięcia...Tak właśnie wygląda działanie społeczeństwa obywatelskiego w praktyce: włodarze nie pytają nikogo o nic, tylko uszczęśliwiają na siłę...Słabo władzo! Słabo...

Olek

Jasne, że tak! Pan Łachacz i jego grupa zabiegają o nowy stadion w mieście od 2-3 lat. Pamiętam, jak zajmował się trenowaniem dzieci i młodzieży w SKS-ie to już wtedy spotykał się z rodzicami i mieszkańcami w tej sprawie oraz proponował remont stadionu

Koper

Z tego co się orientuje tym projektem zajmował się pan Łachacz. Dobrze myślę? Niech Pan burmistrz nie zbiera braw za to

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06