Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Bocian w kamerze offline


W tym roku nie będzie można podglądać pary bocianów, która uwiła sobie gniazdo na słupie w centrum Świętajna. Do ubiegłego roku działała tam kamera, która wysyłała obraz do internetu. To, co działo w gnieździe, można było oglądać między innymi na stronie internetowej urzędu gminy. Niestety, w tym roku sprzęt odmówił posłuszeństwa.Koszt naprawy oszacowano na 3,5 tys. zł. To - zdaniem gminnych urzędników- zbyt dużo.


Reklama

 

Reklama

- Wiem, że była to atrakcja nie tylko dla wielu mieszkańców naszej gminy, ale i turystów – mówi wójt Alicja Kołkowska. - Niestety, musimy oglądać każdą złotówkę. Jeśli uda się ten problem rozwiązać taniej, to zapewne przywrócimy obraz z gniazda. Szukamy wykonawcy za jakieś rozsądniejsze pieniądze.

 

Bociania para w Świętajnie obserwowana była od 2009 roku. Bo to wówczas zamontowano instalację w centrum Świętajna, dzięki której można było na żywo śledzić życie bociana białego. Był to dobry sposób na promocję gminy, a z drugiej – na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców i turystów.

 

Fot. Archiwum/zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze