Reklama


Reklama

Blisko 6 milionów do zwrotu


Już wiadomo, że tylko za lata 2012-2013 gmina będzie musiała zwrócić dotacje, jakie w rzeczywistości otrzymywało stowarzyszenie Helper na prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.



- Z kontrolnej instytucji skarbowej mamy już protokoły, które co do grosza określają kwoty, jakie musimy oddać – mówi wójt Sławomir Ambroziak. - Za rok 2012 jest to 1,6 mln zł z odsetkami wartości 800 tysięcy, a za rok 2013 jeszcze więcej, bo 3 mln i 1,2 mln odsetek.

 


Reklama

Jak twierdzi Ambroziak, w protokołach kontroli jest wyraźne wskazanie, że współodpowiedzialnym za szkody finansowe i złe wydatkowanie dotacji jest też Urząd Wojewódzki.

Reklama

 

- Zgodnie z tym, co mówiłem wcześniej, zamierzamy od tego urzędu odzyskać te środki, ale czy i kiedy to nastąpi – trudno powiedzieć. Na pewno najpierw sami musimy, niestety, zapłacić, a nie wiadomo jeszcze, jakie trzeba będzie oddać pieniądze za kolejne lata. To wszystko znacząco rzutuje na możliwości gminy, głównie inwestycyjne w tym roku, a zapewne i w przyszłych.

 

Fot. http://sds.jedwabno.pl/



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-08-24 11:01:22

Blisko 2 promile i zjazd... do rowu

  • Piątek, 2020-07-10 09:58:49

300 milionów popłynie w... czekoladzie

  • Środa, 2020-07-01 14:56:12

Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?

  • Piątek, 2020-03-06 18:08:14

Donos na Innopolice i stratę 2 milionów

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja