Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Blisko 5 milionów na 6 km drogi


Zgodnie z zapowiedzią olsztyńskiego oddziału GDDKiA rozpoczęły się prace remontowe odcinka drogi krajowej od Sawicy do Warchał. Inwestycję, za 4,9 mln zł realizuje firma Strabag. Chociaż poprawie ulegnie droga na terenie gminy Jedwabno, to samorząd uszczęśliwiony nie jest.



- Od lat monitujemy o przebudowę tej drogi, ale akurat nie w tym fragmencie – wyjaśnia wójt Sławomir Ambroziak. - Obecna modernizacja kończy się dokładnie przy tablicy z nazwą miejscowości Warchały. Nam bardziej zależy na przebudowie drogi między Warchałami a Nartami, z uwzględnieniem odcinka wiodącego przez wieś.

 

Warchały niemal dotykają aż trzech dużych jezior: Brajnickiego, Warchalskiego i jeziora Świętajno (Narty). Z racji swych walorów turystycznych w okresie letnim są wręcz oblegane. Niejednokrotnie więc przez wieś trudno jest przejechać, a na drodze do Nart tworzą się gigantyczne korki.

 


Reklama

- W Warchałach nie ma nawet chodnika. Turyści, zarówno nasi rodzimi, jak i przyjezdni, głównie w weekendy, zajmują wszelkie dostępne i niedostępne miejsca. Parkują dosłownie wszędzie – mówi wójt. - To, że na tej drodze, przy takim stanie rzeczy, nie dochodzi do częstych wypadków i kolizji, zakrawa na cud. Byłbym zadowolony, gdyby GDDKiA przystąpiła już przynajmniej do przygotowania projektu przebudowy tego właśnie odcinka, to by chociaż dawało nadzieję na poprawę sytuacji w niedługim czasie.

 

Póki co jednak gmin a i użytkownicy będą musieli zadowolić się poprawą nawierzchni tam, gdzie aż takich trudności komunikacyjnych nie ma. Między Sawicą a Warchałami stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, później będą ułożone nowe warstwy asfaltu. Wykonane zostaną także pobocza z destruktu bitumicznego oraz oznakowanie poziome. Prace mają się zakończyć w drugiej połowie września.

Reklama

 

- Na remontowanym odcinku prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h oraz wprowadzony będzie wahadłowy ruch pojazdów kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-07-10 09:58:49

300 milionów popłynie w... czekoladzie

  • Środa, 2020-07-01 14:56:12

Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?

  • Poniedziałek, 2020-05-18 10:02:31

Budowa drogi uszczęśliwia wieś

  • Środa, 2020-04-29 16:16:40

Motocykl wypadł z drogi, ranne dwie osoby

  • Niedziela, 2020-04-12 18:49:31

Trwa przebudowa drogi w Klonie

Reklama


Komentarze

  • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
    Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

    Szczęściara.


    2020-07-14 09:37:49
  • Groźnie na drogach powiatu
    Oj Przyjacielu sławny się robisz

    Damian


    2020-07-14 09:10:26
  • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
    Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

    Szczęściara.


    2020-07-14 08:25:41
  • Groźnie na drogach powiatu
    Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

    Mazurka


    2020-07-14 06:06:23
  • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
    Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

    ja


    2020-07-13 22:02:57
  • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
    Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

    Olo


    2020-07-13 17:23:36
  • Groźnie na drogach powiatu
    Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

    Zniesmaczona


    2020-07-13 13:50:15
  • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
    Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

    Grażyna


    2020-07-13 13:22:22
  • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
    Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

    Patryk