Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Blisko 5 milionów na 6 km drogi


Zgodnie z zapowiedzią olsztyńskiego oddziału GDDKiA rozpoczęły się prace remontowe odcinka drogi krajowej od Sawicy do Warchał. Inwestycję, za 4,9 mln zł realizuje firma Strabag. Chociaż poprawie ulegnie droga na terenie gminy Jedwabno, to samorząd uszczęśliwiony nie jest.- Od lat monitujemy o przebudowę tej drogi, ale akurat nie w tym fragmencie – wyjaśnia wójt Sławomir Ambroziak. - Obecna modernizacja kończy się dokładnie przy tablicy z nazwą miejscowości Warchały. Nam bardziej zależy na przebudowie drogi między Warchałami a Nartami, z uwzględnieniem odcinka wiodącego przez wieś.

 

Warchały niemal dotykają aż trzech dużych jezior: Brajnickiego, Warchalskiego i jeziora Świętajno (Narty). Z racji swych walorów turystycznych w okresie letnim są wręcz oblegane. Niejednokrotnie więc przez wieś trudno jest przejechać, a na drodze do Nart tworzą się gigantyczne korki.

 

- W Warchałach nie ma nawet chodnika. Turyści, zarówno nasi rodzimi, jak i przyjezdni, głównie w weekendy, zajmują wszelkie dostępne i niedostępne miejsca. Parkują dosłownie wszędzie – mówi wójt. - To, że na tej drodze, przy takim stanie rzeczy, nie dochodzi do częstych wypadków i kolizji, zakrawa na cud. Byłbym zadowolony, gdyby GDDKiA przystąpiła już przynajmniej do przygotowania projektu przebudowy tego właśnie odcinka, to by chociaż dawało nadzieję na poprawę sytuacji w niedługim czasie.


 

Póki co jednak gmin a i użytkownicy będą musieli zadowolić się poprawą nawierzchni tam, gdzie aż takich trudności komunikacyjnych nie ma. Między Sawicą a Warchałami stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, później będą ułożone nowe warstwy asfaltu. Wykonane zostaną także pobocza z destruktu bitumicznego oraz oznakowanie poziome. Prace mają się zakończyć w drugiej połowie września.

 

- Na remontowanym odcinku prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h oraz wprowadzony będzie wahadłowy ruch pojazdów kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14