Reklama


Reklama

Blisko 5 milionów na 6 km drogi


Zgodnie z zapowiedzią olsztyńskiego oddziału GDDKiA rozpoczęły się prace remontowe odcinka drogi krajowej od Sawicy do Warchał. Inwestycję, za 4,9 mln zł realizuje firma Strabag. Chociaż poprawie ulegnie droga na terenie gminy Jedwabno, to samorząd uszczęśliwiony nie jest.- Od lat monitujemy o przebudowę tej drogi, ale akurat nie w tym fragmencie – wyjaśnia wójt Sławomir Ambroziak. - Obecna modernizacja kończy się dokładnie przy tablicy z nazwą miejscowości Warchały. Nam bardziej zależy na przebudowie drogi między Warchałami a Nartami, z uwzględnieniem odcinka wiodącego przez wieś.

 

Warchały niemal dotykają aż trzech dużych jezior: Brajnickiego, Warchalskiego i jeziora Świętajno (Narty). Z racji swych walorów turystycznych w okresie letnim są wręcz oblegane. Niejednokrotnie więc przez wieś trudno jest przejechać, a na drodze do Nart tworzą się gigantyczne korki.

 


Reklama

- W Warchałach nie ma nawet chodnika. Turyści, zarówno nasi rodzimi, jak i przyjezdni, głównie w weekendy, zajmują wszelkie dostępne i niedostępne miejsca. Parkują dosłownie wszędzie – mówi wójt. - To, że na tej drodze, przy takim stanie rzeczy, nie dochodzi do częstych wypadków i kolizji, zakrawa na cud. Byłbym zadowolony, gdyby GDDKiA przystąpiła już przynajmniej do przygotowania projektu przebudowy tego właśnie odcinka, to by chociaż dawało nadzieję na poprawę sytuacji w niedługim czasie.

 

Póki co jednak gmin a i użytkownicy będą musieli zadowolić się poprawą nawierzchni tam, gdzie aż takich trudności komunikacyjnych nie ma. Między Sawicą a Warchałami stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, później będą ułożone nowe warstwy asfaltu. Wykonane zostaną także pobocza z destruktu bitumicznego oraz oznakowanie poziome. Prace mają się zakończyć w drugiej połowie września.

Reklama

 

- Na remontowanym odcinku prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h oraz wprowadzony będzie wahadłowy ruch pojazdów kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-08-24 11:01:22

Blisko 2 promile i zjazd... do rowu

  • Piątek, 2020-07-10 09:58:49

300 milionów popłynie w... czekoladzie

  • Środa, 2020-07-01 14:56:12

Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?

  • Poniedziałek, 2020-05-18 10:02:31

Budowa drogi uszczęśliwia wieś

  • Środa, 2020-04-29 16:16:40

Motocykl wypadł z drogi, ranne dwie osoby

Reklama


Komentarze