Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Blisko 5 milionów na 6 km drogi


Zgodnie z zapowiedzią olsztyńskiego oddziału GDDKiA rozpoczęły się prace remontowe odcinka drogi krajowej od Sawicy do Warchał. Inwestycję, za 4,9 mln zł realizuje firma Strabag. Chociaż poprawie ulegnie droga na terenie gminy Jedwabno, to samorząd uszczęśliwiony nie jest.- Od lat monitujemy o przebudowę tej drogi, ale akurat nie w tym fragmencie – wyjaśnia wójt Sławomir Ambroziak. - Obecna modernizacja kończy się dokładnie przy tablicy z nazwą miejscowości Warchały. Nam bardziej zależy na przebudowie drogi między Warchałami a Nartami, z uwzględnieniem odcinka wiodącego przez wieś.

 

Warchały niemal dotykają aż trzech dużych jezior: Brajnickiego, Warchalskiego i jeziora Świętajno (Narty). Z racji swych walorów turystycznych w okresie letnim są wręcz oblegane. Niejednokrotnie więc przez wieś trudno jest przejechać, a na drodze do Nart tworzą się gigantyczne korki.

 

- W Warchałach nie ma nawet chodnika. Turyści, zarówno nasi rodzimi, jak i przyjezdni, głównie w weekendy, zajmują wszelkie dostępne i niedostępne miejsca. Parkują dosłownie wszędzie – mówi wójt. - To, że na tej drodze, przy takim stanie rzeczy, nie dochodzi do częstych wypadków i kolizji, zakrawa na cud. Byłbym zadowolony, gdyby GDDKiA przystąpiła już przynajmniej do przygotowania projektu przebudowy tego właśnie odcinka, to by chociaż dawało nadzieję na poprawę sytuacji w niedługim czasie.


 

Póki co jednak gmin a i użytkownicy będą musieli zadowolić się poprawą nawierzchni tam, gdzie aż takich trudności komunikacyjnych nie ma. Między Sawicą a Warchałami stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, później będą ułożone nowe warstwy asfaltu. Wykonane zostaną także pobocza z destruktu bitumicznego oraz oznakowanie poziome. Prace mają się zakończyć w drugiej połowie września.

 

- Na remontowanym odcinku prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h oraz wprowadzony będzie wahadłowy ruch pojazdów kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-10-03 11:20:05

Remis i punkt były blisko

 • Sobota, 2019-08-10 20:53:33

Będzie modernizacja drogi


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07