Reklama


Reklama

Blisko 3 promile w audi i ponad promil na rowerze


55-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty odpowie przed sądem za kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna kierował audi mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a w „pakiecie” brak uprawnień do kierowania i brak aktualnych badań technicznych pojazdu.Tego samego dnia, policjanci szczycieńskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego również nietrzeźwego rowerzystę. 38-letni mieszkaniec gminy Świętajno, kierował rowerem mając ponad promil. Ta nieodpowiedzialna jazda na podwójnym „gazie” kosztowała go 500 złotych mandatu karnego.

 

Wczoraj (01.06.20r.) około godz. 19 policjanci szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Dźwierzuty. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił kierowca audi, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Intuicja po raz kolejny nie zawiodła szczycieńskich policjantów. Zatrzymany do kontroli 55-latek „wydmuchał” blisko 3 promile. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że w „pakiecie” stwierdzono u niego brak uprawnień do kierowania pojazdami i brak aktualnych badań technicznych Audi.


Reklama

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 55 grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Tego samego dnia, ci sami funkcjonariusze w miejscowości Jeruty, w gminie Świętajno wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 38-latek kierował swoim jednośladem mając ponad promila alkoholu w organizmie.

 

Na nieodpowiedzialnego niechronionego uczestnika ruchu drogowego, policjanci nałożyli mandat karnym w wysokości 500 złotych i zakazali kontynuowania dalszej jazdy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06