Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Błękitni utrzymują prymat i... emocje


Aż pięć bramek padło w meczu z trzecią drużyną ligi i lidera z Pasymia. Oczywiście wygrała nasza drużyna, choć o zwycięstwo nie było łatwo. Kibice zapewne byli zadowoleni, bo emocji na boisku nie brakowało. Bramki dla Błękitnych strzelali: Kamil Kępka i Patryk Malanowski.Żagiel Piecki - Błękitni Pasym 2:3

 

Bramki Żagiel:

Damian Majak 28'

Wiktor Nadolny 90'

 

Bramki Błękitni:

3' Kamil Kępka

38' Patrycjusz Malanowski

70' Patrycjusz Malanowski

 

 

BŁĘKITNI PASYM - Skład podstawowy: Bartosz Kowalewski, Patrycjusz Malanowski (88'), Jakub Kulesik (75'), Paweł Brzozowski, Aleksander Dobrzyński, Arkadiusz Foruś (90'), Kamil Kępka (65'), Piotr Młotkowski, Michał Nosowicz, Bartosz Nosowicz, Grzegorz Stańczak.

Skład rezerwowy: Jakub Chlebowski (88'), Krzysztof Jędrzejewski (90'), Patryk Kowalewski (65'), Mateusz Walczak (75').

 

 

Zwycięstwo nad Pieckami oznacza, że Błękitni na pewno będą liderem grupy pierwszej piłkarskiej klasy okręgowej na półmetku rozgrywek.

 

Pasymianie do meczu z Żaglem przystąpili osłabieni brakiem Dawida Mikulaka i Kamila Świercza. Mimo to mecz rozpoczęli znakomicie. Już w trzeciej minucie spotkania Patryk Malanowski podał do znajdującego się przed polem karnym Kamila Kępki, który świetnie uderzył i było już 1:0.

 

Po stracie bramki gospodarze błyskawicznie ruszyli do ataku chcąc odrobić stratę. Mieli kilka swoich sytuacji. Nieporozumienie w obronie Błękitnych chciał wykorzystać najbardziej doświadczony zawodnik gospodarzy, który biegł sam na sam z Brzozowskim i został przez niego sfaulowany. Sędzia przyznał jednak przywilej korzyści i puścił grę, a piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał Bartek Nosowicz. Żagiel po tej akcji miał rzut wolny, ale groźny strzał okazał się niecelny. Starania piłkarzy z Piecek przyniosły efekt w 26 minucie. Nasz bramkarz nie miał szans obronić silnego uderzenia z dystansu. Remis nie satysfakcjonował żadnej z drużyn.


Reklama

 

Najpierw strzał Malanowskiego zablokowany przez obrońcę minął bramkę, a po chwili świetnie po kolejnym uderzeniu z dystansu interweniował Brzozowski. Pasymski goalkeeper w 37 minucie wznawiał grę po rzucie rożnym, zagrał długą piłkę do Malanowskiego, który uporał się ze stoperem, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie go pokonał. Już po kilkudziesięciu sekundach Pasym mógł podwyższyć prowadzenie, w podobnej sytuacji jak chwilę wcześniej znalazł się Kuba Kulesik, ale piłka po jego strzale minęła bramkę.

 

Po zmianie stron gra nie toczyła się już w tak intensywnym tempie jak w pierwszej połowie. Najważniejszym faktem pierwszych kilkunastu minut po przerwie była kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Błękitnych. Wielu kibiców oraz piłkarze gospodarzy widziało zagranie piłki ręką przez Malanowskiego, sędzia był jednak innego zdania. Ta sytuacja zmotywowała jeszcze bardziej piłkarzy Żagla, którzy osiągnęli przewagę. Pasymianie starali się stawić im czoła kontratakami. Niestety, wielkiego efektu nie było.

 

Sytuacja zmieniła się w 71 minucie, kiedy to piłkę z narożnika boiska zagrywał Arek Foruś, a Patryk Malanowski skierował ją do siatki rywali. Nasi piłkarze po zdobyciu trzeciej bramki starali się uspokoić grę. W ostatnich minutach meczu Żagiel znów śmielej ruszył do ataku. Efektem tego była bramka kontaktowa zdobyta w doliczonym czasie gry. Po strzeleniu tego gola sędzia pozwolił jeszcze wznowić grę, ale kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył spotkanie.

 

Ps/ip

 

 

 

 

Pozostałe wyniki:

Wilczek Wilkowo - DKS Dobre Miasto 1:0

Reklama

Orlęta Reszel - Czarni Olecko 0:0

LKS Różnowo - Rominta Gołdap 2:6

Kłobuk Mikołajki - Victoria Bartoszyce 4:0

Vęgoria Węgorzewo - Śniardwy Orzysz 1:3

Łyna Sępopol - Cresovia Górowo Iławeckie 1:0

 

 

 

1. Błękitni Pasym 14 39

2. Rominta Gołdap 14 34

3. Żagiel Piecki 14 29

4. Orlęta Reszel 14 27

5. Łyna Sępopol 14 25

6. Śniardwy Orzysz 14 23

7. Omulew Wielbark 14 23

8. DKS Dobre Miasto 14 19

9. Kłobuk Mikołajki 14 19

10. Wilczek Wilkowo 14 18

11. Victoria Bartoszyce 14 15

12. Vęgoria Węgorzewo 14 14

13. Cresovia Górowo Iławeckie 14 12

14. Czarni Olecko 14 10

15. LKS Różnowo 14 9

16. SKS Szczytno 14 0Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2020-05-21 12:52:23

Czy Błękitni Pasym podbiją IV ligę?

 • Środa, 2020-05-06 15:39:03

Emocje dziecka w czasie epidemii…

 • Środa, 2020-05-06 13:17:31

Program kosztowny i... konieczny

 • Czwartek, 2020-03-12 10:36:51

Przygotowania do wiosny i... awansu

 • Czwartek, 2020-02-13 20:47:05

Błękitni z kolejnym trenerem

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00