Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Biznesowe spotkanie w Rozogach


W Rozogach po raz pierwszy odbyło się spotkanie przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z przedsiębiorcami z terenu gminy. Wydawać by się się mogło, że takie spotkanie ściągnie do Rozóg sporo lokalnych biznesmenów.Stało się jednak inaczej, bo ich liczba obecnych nie przekroczyła 10, a i nie wszystkich spotkanie satysfakcjonowało. Większość rozoskich przedsiębiorców po prostu nie może skorzystać z oferty SSE i stosowanych w strefach ulg.

 

Tomasz Winiarek - Rozogi

 

Do tej pory jeszcze nie korzystałem z jakichkolwiek ulg, ale dzisiejsze spotkanie na pewno pomogło mi poznać pewne mechanizmy. Jeśli ktoś ma jakieś plany na rozwój, to takie spotkania są przydatne dla poszerzenia wiedzy o możliwościach inwestycyjnych. Jednak szkoda, bo ja się przynajmniej dowiedziałem, że działalność, jaką ja prowadzę czyli turystyka, nie kwalifikuje się do uzyskania jakichkolwiek ulg w strefie ekonomicznej.

 

Stanisław Zdunek – Klon

 

Moim zdaniem takie spotkania specjalistów z przedsiębiorcami dużo wnoszą do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a tych jest w naszym regionie coraz więcej. Ktoś, kto prowadzi swoją działalność ma mało czasu na szukanie doradców, a swoją wiedzę w większości czerpie z internetu. Do tej pory nie korzystałem z takiej pomocy. Sam nie korzystałem z takiej pomocy i pewnie to był mój błąd, przez który, przez wiele lat, urząd skarbowy mnie „rąbał” niesamowicie, a lokatorzy mieszkań w budynkach, które są moją własnością, wciąż mi zalegają z należnościami na łączną kwotę około 400 tys. złotych.


Reklama

 

Marcin Berkowski – Rozogi

 

Każde spotkanie, które uświadamia ludzi, wnosi coś do rozwoju zarówno własnego, jak i przedsiębiorstwa, którym się kieruje i zarządza. O organizację takiego spotkania w Rozogach zabiegałem już od dawna, aby przedstawiciele Polskiej Strefy Inwestycji do nas przyjechali i w końcu się to udało. Z dofinansowania unijnego jeszcze nie korzystałem, ale z różnego rodzaju ulg tak. Na dzisiejsze spotkanie przyszedłem, aby się dowiedzieć, na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeprowadzenie nowych inwestycji. Moja firma ma obecnie pozwolenie na uruchomienie produkcji konstrukcji metalowych w strefie w Korpelach i jeśli wszystko potoczy się dobrze, to już niedługo z nią ruszę.

 

Seweryn Drężek – Rozogi

 

W dzisiejszej sytuacji mikro- i makroekonomicznej prowadzenie własnego biznesu nie jest, według mnie, najlepszym sposobem na zarobienie pieniędzy. Obecnie trzeba być przygotowanym na wiele różnych „pułapek”, a przede wszystkim trzeba znać prawo finansowe, księgowe. Po prostu, trzeba być profesjonalistą w każdej dziedzinie. Dziś uczestniczyłem w spotkaniu z czystej ciekawości, aby się dowiedzieć, co strefa ekonomiczna ma do zaoferowania i czy są jakieś nowe możliwości otrzymania jakichś ulg podatkowych, a przede wszystkim pomocy w rozwoju firmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-06-14 16:19:46

Spotkanie autorskie on line z Joanną Jax

 • Środa, 2020-02-19 11:57:13

W Rozogach wystarczy chcieć

 • Poniedziałek, 2020-01-06 21:55:22

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców

 • Poniedziałek, 2020-01-06 21:52:08

Słodkie spotkanie z Mikołajem

 • Piątek, 2019-12-27 09:45:57

Autorskie spotkanie z poezją w Jedwabni

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18