Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Biznesowe spotkanie w Rozogach


W Rozogach po raz pierwszy odbyło się spotkanie przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z przedsiębiorcami z terenu gminy. Wydawać by się się mogło, że takie spotkanie ściągnie do Rozóg sporo lokalnych biznesmenów.



Stało się jednak inaczej, bo ich liczba obecnych nie przekroczyła 10, a i nie wszystkich spotkanie satysfakcjonowało. Większość rozoskich przedsiębiorców po prostu nie może skorzystać z oferty SSE i stosowanych w strefach ulg.

 

Tomasz Winiarek - Rozogi

 

Do tej pory jeszcze nie korzystałem z jakichkolwiek ulg, ale dzisiejsze spotkanie na pewno pomogło mi poznać pewne mechanizmy. Jeśli ktoś ma jakieś plany na rozwój, to takie spotkania są przydatne dla poszerzenia wiedzy o możliwościach inwestycyjnych. Jednak szkoda, bo ja się przynajmniej dowiedziałem, że działalność, jaką ja prowadzę czyli turystyka, nie kwalifikuje się do uzyskania jakichkolwiek ulg w strefie ekonomicznej.

 

Stanisław Zdunek – Klon

 

Moim zdaniem takie spotkania specjalistów z przedsiębiorcami dużo wnoszą do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a tych jest w naszym regionie coraz więcej. Ktoś, kto prowadzi swoją działalność ma mało czasu na szukanie doradców, a swoją wiedzę w większości czerpie z internetu. Do tej pory nie korzystałem z takiej pomocy. Sam nie korzystałem z takiej pomocy i pewnie to był mój błąd, przez który, przez wiele lat, urząd skarbowy mnie „rąbał” niesamowicie, a lokatorzy mieszkań w budynkach, które są moją własnością, wciąż mi zalegają z należnościami na łączną kwotę około 400 tys. złotych.

 

Marcin Berkowski – Rozogi


 

Każde spotkanie, które uświadamia ludzi, wnosi coś do rozwoju zarówno własnego, jak i przedsiębiorstwa, którym się kieruje i zarządza. O organizację takiego spotkania w Rozogach zabiegałem już od dawna, aby przedstawiciele Polskiej Strefy Inwestycji do nas przyjechali i w końcu się to udało. Z dofinansowania unijnego jeszcze nie korzystałem, ale z różnego rodzaju ulg tak. Na dzisiejsze spotkanie przyszedłem, aby się dowiedzieć, na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeprowadzenie nowych inwestycji. Moja firma ma obecnie pozwolenie na uruchomienie produkcji konstrukcji metalowych w strefie w Korpelach i jeśli wszystko potoczy się dobrze, to już niedługo z nią ruszę.

 

Seweryn Drężek – Rozogi

 

W dzisiejszej sytuacji mikro- i makroekonomicznej prowadzenie własnego biznesu nie jest, według mnie, najlepszym sposobem na zarobienie pieniędzy. Obecnie trzeba być przygotowanym na wiele różnych „pułapek”, a przede wszystkim trzeba znać prawo finansowe, księgowe. Po prostu, trzeba być profesjonalistą w każdej dziedzinie. Dziś uczestniczyłem w spotkaniu z czystej ciekawości, aby się dowiedzieć, co strefa ekonomiczna ma do zaoferowania i czy są jakieś nowe możliwości otrzymania jakichś ulg podatkowych, a przede wszystkim pomocy w rozwoju firmy.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-10-24 10:47:28

Średniowieczne spotkanie w ŚDS

  • Poniedziałek, 2019-09-23 21:02:32

„Kraina uśmiechu” w szkole w Rozogach (opinie)

  • Środa, 2019-08-21 12:16:01

EBOI już działa w Rozogach

  • Środa, 2019-07-03 14:33:01

Kurpiowskie spotkanie w Klubie Senior+


Komentarze

  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:53:47
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:50:29
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
    Autor: Zaniepokojona
    2019-11-15 10:55:12
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
    Autor: Robert Arbatowski
    2019-11-15 07:14:14
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
    Autor: jb
    2019-11-14 23:48:26
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
    Autor: Ronin
    2019-11-14 22:05:54
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
    Autor: Natura
    2019-11-14 17:35:59
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Jw
    Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
    2019-11-14 16:01:36
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-14 14:08:42
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
    Autor: lik
    2019-11-14 12:57:30