Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Biznesowe spotkanie w Rozogach


W Rozogach po raz pierwszy odbyło się spotkanie przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z przedsiębiorcami z terenu gminy. Wydawać by się się mogło, że takie spotkanie ściągnie do Rozóg sporo lokalnych biznesmenów.Stało się jednak inaczej, bo ich liczba obecnych nie przekroczyła 10, a i nie wszystkich spotkanie satysfakcjonowało. Większość rozoskich przedsiębiorców po prostu nie może skorzystać z oferty SSE i stosowanych w strefach ulg.

 

Tomasz Winiarek - Rozogi

 

Do tej pory jeszcze nie korzystałem z jakichkolwiek ulg, ale dzisiejsze spotkanie na pewno pomogło mi poznać pewne mechanizmy. Jeśli ktoś ma jakieś plany na rozwój, to takie spotkania są przydatne dla poszerzenia wiedzy o możliwościach inwestycyjnych. Jednak szkoda, bo ja się przynajmniej dowiedziałem, że działalność, jaką ja prowadzę czyli turystyka, nie kwalifikuje się do uzyskania jakichkolwiek ulg w strefie ekonomicznej.

 

Stanisław Zdunek – Klon

 

Moim zdaniem takie spotkania specjalistów z przedsiębiorcami dużo wnoszą do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a tych jest w naszym regionie coraz więcej. Ktoś, kto prowadzi swoją działalność ma mało czasu na szukanie doradców, a swoją wiedzę w większości czerpie z internetu. Do tej pory nie korzystałem z takiej pomocy. Sam nie korzystałem z takiej pomocy i pewnie to był mój błąd, przez który, przez wiele lat, urząd skarbowy mnie „rąbał” niesamowicie, a lokatorzy mieszkań w budynkach, które są moją własnością, wciąż mi zalegają z należnościami na łączną kwotę około 400 tys. złotych.


Reklama

 

Marcin Berkowski – Rozogi

 

Każde spotkanie, które uświadamia ludzi, wnosi coś do rozwoju zarówno własnego, jak i przedsiębiorstwa, którym się kieruje i zarządza. O organizację takiego spotkania w Rozogach zabiegałem już od dawna, aby przedstawiciele Polskiej Strefy Inwestycji do nas przyjechali i w końcu się to udało. Z dofinansowania unijnego jeszcze nie korzystałem, ale z różnego rodzaju ulg tak. Na dzisiejsze spotkanie przyszedłem, aby się dowiedzieć, na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeprowadzenie nowych inwestycji. Moja firma ma obecnie pozwolenie na uruchomienie produkcji konstrukcji metalowych w strefie w Korpelach i jeśli wszystko potoczy się dobrze, to już niedługo z nią ruszę.

 

Seweryn Drężek – Rozogi

 

Reklama

W dzisiejszej sytuacji mikro- i makroekonomicznej prowadzenie własnego biznesu nie jest, według mnie, najlepszym sposobem na zarobienie pieniędzy. Obecnie trzeba być przygotowanym na wiele różnych „pułapek”, a przede wszystkim trzeba znać prawo finansowe, księgowe. Po prostu, trzeba być profesjonalistą w każdej dziedzinie. Dziś uczestniczyłem w spotkaniu z czystej ciekawości, aby się dowiedzieć, co strefa ekonomiczna ma do zaoferowania i czy są jakieś nowe możliwości otrzymania jakichś ulg podatkowych, a przede wszystkim pomocy w rozwoju firmy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-01-06 21:55:22

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców

 • Poniedziałek, 2020-01-06 21:52:08

Słodkie spotkanie z Mikołajem

 • Piątek, 2019-12-27 09:45:57

Autorskie spotkanie z poezją w Jedwabni

 • Środa, 2019-12-11 13:38:12

Piłka ręczna króluje w Rozogach

Reklama


Komentarze

 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27
 • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
  Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
  Autor: Basia
  2020-01-28 08:52:19
 • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
  Bo bo
  Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
  2020-01-27 22:30:51
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
  Autor: Marlena
  2020-01-27 22:18:55

Reklama