Reklama


Reklama

Bilans COVID-19 w Polsce w piątek: 401 nowych zakażeń i 24 zgony


Resort zdrowia poinformował w piątek o 401 nowych zakażeniach, w tym 293 na Śląsku, i o śmierci kolejnych 24 osób. Dotąd w Polsce potwierdzono 18 016 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 907 osób, a 6918 wyzdrowiało.



Ministerstwo Zdrowia w piątek rano poinformowało o wykryciu najpierw 235 zakażeń, w tym 204 na Śląsku, i o 10 zgonach. Po południu zaś o kolejnych 166 przypadkach, w tym o 89 na Śląsku, i o 14 ofiarach śmiertelnych.

 

Najmłodsza osoba, która zmarła w piątek, to 48-letnia kobieta we Wrocławiu, najstarsza to 94-letnia kobieta w Wolicy. Przypadki śmiertelne zanotowano w piątek również w Zawierciu, Cieszynie, Tychach, Grudziądzu, Starachowicach, Łańcucie, Legnicy, Bolesławcu, Kędzierzynie-Koźlu, Zgierzu, Mikołowie, Koszalinie, Bydgoszczy i w Lublinie.

 

W ostatnich pięciu dniach najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano we wtorek – 556, z których 492 wykryto na Śląsku. W pozostałych dniach było to odpowiednio: poniedziałek – 330 (213 na Śląsku); środa – 322 (167 na Śląsku); czwartek – 411 (302 na Śląsku). Pod względem zgonów najwięcej przypadków zanotowano w tym czasie we wtorek, bo 28, a najmniej w poniedziałek – 11.


Reklama

 

Najwięcej zakażeń potwierdzono do tej pory w woj. śląskim – 4994 chorych, z których 172 zmarło. W woj. mazowieckim zanotowano 2930 zakażeń i 230 zgonów; w woj. dolnośląskim – 2141 zakażeń i 82 zgony; w woj. wielkopolskim – 1752 zakażenia i 135 zgonów; w woj. łódzkim – 1227 zakażeń i 45 zgonów; w woj. małopolskim – 1117 zakażeń i 35 zgonów; w woj. kujawsko-pomorskim – 581 zakażeń i 41 zgony; w woj. opolskim – 527 zakażenia i 38 zgonów.

 

W woj. pomorskim zanotowano 493 zakażenia i 28 zgonów; w woj. zachodniopomorskim – 491 zakażeń i 17 zgonów; w woj. lubelskim – 401 zakażeń i 14 zgonów; w woj. podlaskim – 387 zakażenia i 8 zgonów; w woj. podkarpackim – 373 zakażenia i 31 zgonów; w woj. świętokrzyskim – 340 zakażeń i 16 zgonów; w woj. warmińsko-mazurskim – 170 zakażenia i jeden zgon; w woj. lubuskim – 92 zakażenia, żadnego zgonu.

Reklama

 

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że w kierunku koronawirusa od początku epidemii przebadano 576 tys. 276 próbek (526 tys. 895 osoby). Ostatniej doby wykonano ponad 21,9 tys. testów diagnostycznych.

 

(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42