Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Biesiada Myśliwska z EKOwspólnotą "Dzik kontra Świnia" (zdjęcia)


Trzecia edycja tej imprezy po raz kolejny połączyła folklor z kulturą łowiecką, ale nad wszystkim górowało wyśmienite jadło. Gdyby konkursowy „Polski przysmak żołnierza” rzeczywiście i na stałe trafił do wojskowych kuchni, Polska byłaby jedynym krajem na świecie w 100% umundurowanym.Tegoroczny konkurs kulinarny nawiązywał do 100–lecia Niepodległości Polski, a jego tytuł brzmiał „Polski Przysmak Żołnierza”. Sołectwa przygotowywały kotlet z wieprzowiny, a koła łowieckie przygotowywały kotlet z dziczyzny. W tym roku przewidzieliśmy dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca, wygrywał zarówno kotlet z dzika jak i z wieprza. Przepyszne kotlety, przygotowywane z sekretnych przepisów oceniało jury pod przewodnictwem Michała Denesiuka, nauczyciela z kucharską pasją.


 

Wyniki konkursu kulinarnego:

Kotlet z dziczyzny:

I - KŁ "Jeleń"

II -KŁ "Żbik"

III - KŁ "Rogacz"

Kotlet z wieprzowiny:

I - Sołectwo Piasutno

II - Sołectwo Biały Grunt

III - Sołectwo Świętajno


 

Wszystkie koła łowieckie oraz sołectwa otrzymały dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia, którymi były grabki do piaskownicy, wiadra z jajkami oraz drewniane medale.

W czasie trwania biesiady na stoiska przygotowane przez koła łowieckie oraz sołectwa głosować mogła również publiczność. Jej wybór padł na stoisko KŁ „Żbik”, a nagrodą były ręcznie szyte poduszki w kształcie Dzika i Świnki. Każdy, kto głosował, wziął udział w losowaniu nagrody dla publiczności, a nagrodą był obiad w pensjonacie KIPNIC. Zwycięzcą został Andrzej Kędzierski.


Po konkursach naszedł czas na zabawę, na którą zaprosiły Psie Baby. Zachęcały publiczność do brania udziału w licznych zabawach i konkursach, przyniosły wiele radości i humoru. A atrakcji nie brakowało.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Pierwsza wstąpiła ETNA - wokalistka muzyki tanecznej, autorka tekstów, kompozytorka, przez media często określana jako Królowa Disco Polo. Kolejnym zespołem było EXTAZY, który porwał do tańca przybyłą publiczność, zaś gwiazdą wieczoru był JORRGUS.


 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze