Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Biegły oceni szkodliwość wieży telekomunikacyjnej


Gmina Dźwierzuty powołała biegłego z dziedziny radiokomunikacji i teletransmisji przewodowej, który ma ocenić oddziaływanie na środowisko stacji bazowej telefonii komórkowej. Wieża telekomunikacyjna ma stanąć w Dźwierzutach.Inwestycję oprotestowali mieszkańcy wsi. - Wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, bo nie było żadnych prawnych przeciwwskazań – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - A jest to inwestycja związana z celami publicznymi.

 


Reklama

Po protestach mieszkańców decyzję gminy zakwestionowało jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze. - Nakazało nam powołanie biegłego i to zrobiliśmy – mówi sekretarz Trusewicz. - Czekamy na efekty jego pracy. Zdaniem SKO, to, co dostarczył nam inwestor w tej sprawie, to za mało, aby podjąć decyzję.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Jamka lech

Znowu Śmieszek!!! Ten grafoman już wszędzie pisze. Widocznie na zasiłku siedzi i ma dużo czasu. Tym razem nie przeklinał jak to czynił w ostatniej wypowiedzi w stosunku do mnie. \"Pisał tak kwiec iście aż go było czuć\" 1

Śmieszek

Ależ genialne! Nie martw się CZARNY JELENIU! Niech płaskoziemcy stale próbują dojść do krańca płaskiej planety! Wtedy tych \"głuchych\" terenów będzie mniej.

Czarny Jeleń

Rozwój to rozwój osobiście cieszy mnie to że w końcu kraj wyzbędzie się białych plam zasięgowych komunikacja obecnie jest niezbędna, czy do nauki czy pracy żal mi was wszystkich foliarze chętnie nagram jak łazicie z czajnikami na łbach owiniętymi folią aluminiową może jak się nie zaszczepicie to was szlag jasny trafi nie pozdrawiam - nanocyfrotechnolog z chipami w mózgu PS. Nie spierdolcie się z planety bo przecież jest płaska

Mieszkaniec

Nie no nie wierzę czemu na w tej głupiej gminie są same ciemniaki. Gmina Dźwierzuty jest dziurą telekomunikacyjną dobrze że budują wieże dzięki temu będziemy mieli tutaj jakiś normalny internet. Niech starzy ludzie zrozumieją że w tej gminie nie ma nic ciekawego są tutaj same pijaki i wieśniaki młodzi chcą internetu by się rozwijać i poszerzać swoje zainteresowania. Jak się wam nie podoba to wywalcie telefony i inne urządzenia telekomunikacyjne zobaczymy ile osób po tygodniu wróci do telefonu gdy nie będzie miał jak zadzwonić do losowej osoby. Każdy chcę mieć dobry zasięg a bez wieży nie będzie zasięgu ludzie obudźcie się i przestańcie przelewać sobie te fake newsy które widzicie o telefonii komórkowej na facebook\'ach itp.

Kazik

A jeden mądrzejszy od drugiego. Chcecie zdrowia ? Bez oddziaływania promieniowania ? Zlikwidować we wsi wszystkie bezprzewodowe telefony i internet. Wówczas będziecie zdrowsi i nikt wam nie będzie stawiać masztów, bo nie będzie kogo obsługiwać.

beatrycze

Fajnie, jak Dźwierzuty to biegły. A w Rańsku? Zadbano, by nikt nie wiedział, że stanie wieża telefoni, lada dzień montarz. I to zaraz przy osiedlu domków letniskowych. Warszawiacy się ucieszą, w pobliżu ceny działek w dół. A dlaczego nikt nie wiedział? Bo wieża staje na działce sołtyski!!! Brawo, mieszkańcy wybrali panią wielkiego zaufania i myślącą o zdrowiu innych. Żenada!!!

CIemniaki

Hahahaha, jaka beka, jaki zaścian xD

Krzysztof

Też walczyliśmy z wieżą ale co może sama wieś składająca się z niewielkiej ilości mieszkańców -samorządy mają to w nosie, pomoc posła polega na podaniu telefonu do osoby takiej jak my mieszkańcy, którzy walczymy o zdrowie swoje i naszych pokoleń

Michał

Jaki biegły?? Proponuje obejrzeć debatę w sejmie i posłuchać co mówią profesorowie nauk o promieniowaniu elektromagnetycznym. I jakoś wyraznie tam jest że nie ma poki co biegłych zeby stwierdzili czy jest szkodliwe czy nie. Za to jest mase chorych ludzi mieszkajacych blisko stacji bazowych i naukowe dowody na to że jest to szkodliwe dla zdrowia. https://www.youtube.com/watch?v=kvhw3SUDfiI

Darek

W Szczytnie anten 5HG jest już więcej niż marketów i żaden samorządowiec nie interesuje się tym lecz wystarczyło by aby diety radnych nie wpłynęły na czas to by dopiero poruszenie w ratuszu się zrobiło.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama