Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Biegły oceni szkodliwość wieży telekomunikacyjnej


Gmina Dźwierzuty powołała biegłego z dziedziny radiokomunikacji i teletransmisji przewodowej, który ma ocenić oddziaływanie na środowisko stacji bazowej telefonii komórkowej. Wieża telekomunikacyjna ma stanąć w Dźwierzutach.Inwestycję oprotestowali mieszkańcy wsi. - Wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy, bo nie było żadnych prawnych przeciwwskazań – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - A jest to inwestycja związana z celami publicznymi.

 


Reklama

Po protestach mieszkańców decyzję gminy zakwestionowało jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze. - Nakazało nam powołanie biegłego i to zrobiliśmy – mówi sekretarz Trusewicz. - Czekamy na efekty jego pracy. Zdaniem SKO, to, co dostarczył nam inwestor w tej sprawie, to za mało, aby podjąć decyzję.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Kazik

A jeden mądrzejszy od drugiego. Chcecie zdrowia ? Bez oddziaływania promieniowania ? Zlikwidować we wsi wszystkie bezprzewodowe telefony i internet. Wówczas będziecie zdrowsi i nikt wam nie będzie stawiać masztów, bo nie będzie kogo obsługiwać.

beatrycze

Fajnie, jak Dźwierzuty to biegły. A w Rańsku? Zadbano, by nikt nie wiedział, że stanie wieża telefoni, lada dzień montarz. I to zaraz przy osiedlu domków letniskowych. Warszawiacy się ucieszą, w pobliżu ceny działek w dół. A dlaczego nikt nie wiedział? Bo wieża staje na działce sołtyski!!! Brawo, mieszkańcy wybrali panią wielkiego zaufania i myślącą o zdrowiu innych. Żenada!!!

CIemniaki

Hahahaha, jaka beka, jaki zaścian xD

Krzysztof

Też walczyliśmy z wieżą ale co może sama wieś składająca się z niewielkiej ilości mieszkańców -samorządy mają to w nosie, pomoc posła polega na podaniu telefonu do osoby takiej jak my mieszkańcy, którzy walczymy o zdrowie swoje i naszych pokoleń

Michał

Jaki biegły?? Proponuje obejrzeć debatę w sejmie i posłuchać co mówią profesorowie nauk o promieniowaniu elektromagnetycznym. I jakoś wyraznie tam jest że nie ma poki co biegłych zeby stwierdzili czy jest szkodliwe czy nie. Za to jest mase chorych ludzi mieszkajacych blisko stacji bazowych i naukowe dowody na to że jest to szkodliwe dla zdrowia. https://www.youtube.com/watch?v=kvhw3SUDfiI

Darek

W Szczytnie anten 5HG jest już więcej niż marketów i żaden samorządowiec nie interesuje się tym lecz wystarczyło by aby diety radnych nie wpłynęły na czas to by dopiero poruszenie w ratuszu się zrobiło.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Ze swojego nie daje. Chojny bo cudze. Jak słyszę że ktoś komuś coś daje, to od razu zastanawiam się komu zabiera. Lepszej zmiany maseczki też nie obowiązują. Są tylko dla pospólstwa.

  Mieszkaniec


  2020-11-30 06:28:08
 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08