Sobota, 25 Styczeń, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Bieganie z morsowaniem, czyli Morsy Szczytno #Reset (zdjęcia)


Wspólną kąpielą 150 morsów w Jeziorze Dużym Domowym zakończył się 5 Bieg Andrzejkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Morsy Szczytno #Reset. Tradycyjnie, mimo że morsy uwielbiają chłód, gorących atrakcji nie zabrakło.Staramy się, aby każdego roku było to wydarzenie, które daje uczestnikom energię i uśmiech – mówi Jarosław Kordek, wiceprezes szczycieńskich morsów. - W tym roku również było mnóstwo niespodzianek. Jestem pewien, że każdy uczestnik był zadowolony. Przy okazji naszego morsowego biegania do grona morsów przyjęliśmy dziesięć nowych osób, w tym Rosjankę. W sobotę po raz pierwszy weszły do wody o tej porze roku. Nowi adepci zimowych kąpieli otrzymali specjalne certyfikaty.

 

Głównym wydarzeniem sobotniej (23 listopada) imprezy był 5 Bieg Andrzejkowy. Dystans 5 kilometrów pokonało około 200 osób (150 biegaczy i 50 zawodników nordic walking). W biegu wśród mężczyzn najszybszy był Marcin Kasprowicz, a wśród kobiet Ewa Lisek. Kategorię nordic wygrali – Witold Zagożdżon i Marzena Wierzbicka.


Reklama

 

- Zanim zostałem morsem bolały mnie stawy. Teraz nie mam już tego problemu. Zimowe kąpiele to samo zdrowie – zapewnia Dariusz Danielewicz. W sobotę razem z innymi morsami wszedł do Jeziora Dużego Domowego w Szczytnie.

 

Wyniki:

 

Bieg

mężczyźni:

 

1. Marcin Kasprowicz

2. Mariusz Żak

3. Marcin Ambroziak

 

kobiety:

 

1. Ewa Lisek

2. Anna Urbaniak

3. Sylwia Walczak

 

Reklama

Nordic

mężczyźni:

1. Witold Zagożdżon

2. Jarosław Czopek

3. Marcin Berewczyński

 

kobiety:

1. Marzena Wierzbicka

2. Bogumiła Kordek

3. Marta Bacławska-Kłos

 

 

Fot. Jacek Konieczny/Morsy Reset SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama