Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Bieg na Kulce w obiektywie „Tygodnika Szczytno”


Krzysztof Sulewski z Barczewa wygrał IV Bieg na Kulce. Dystans 13 kilometrów pokonał w czasie 46 minut i 30 sekund. Najlepszym zawodnikiem z naszego powiatu okazał się Maciej Wojciechowski, który na metę dotarł jako drugi (47.05).Kulkowy bieg ukończyło 237 zawodników. Impreza tradycyjnie była iście rodzinna. Organizatorzy zadbali nie tylko o biegaczy, ale też o ich rodziny.

 

Zawodnicy mieli do pokonania 13 kilometrów po bardzo malowniczej trasie wiodącej przez pobliskie lasy i przy miejscowym jeziorze.

 

Na metę jako pierwszy dotarł mieszkaniec Barczewa Krzysztof Sulewski. Trasę pokonał w czasie 46 minut i 30 sekund. O nieco ponad 30 sekund wolniejszy był znakomity biegacz ze Szczytna, czyli Maciej Wojciechowski. Jako trzeci linię mety pokonał Marcin Getek z Ełku.

 

W pierwszej dziesiątce z biegaczy z naszego powiatu znalazł się jeszcze jedynie Denis Guzowski, który na metę dotarł, jako 7. Wybiegał sobie czas – 49.59.

 

Wśród kobiet najlepsza była Ewelina Sobocińska (Bartoszyce) - 57:25. Druga na metę dotarła Ewa Lisek (Nidzica) - 59:24, a trzecia była Sylwia Czartoryska (Łomża) - 59:48.

 

Wśród mieszkanek naszego powiatu najlepiej wypadła Marlena Gielata, która z czasem 01:02:21 na metę dotarła, jako 7.

Aneta Kochańska była 11 (01:03:11 ), a Beata Koźlicka 14 z czasem 01:03:49.

- Bieg na Kulce jest bardzo urokliwy – mówi Marlena Gielata, najlepsza biegaczka z naszego powiatu. - Trasa jest ciekawa i właściwie każdy może tu rozpocząć swoją przygodę z biegami. Tym bardziej, że jest tam niesamowita atmosfera. Naprawdę każdemu polecam ten bieg. Można tu zjawić się z całymi rodzinami. Biegacze mają trasę, a pozostałe osoby mogą skorzystać z mnóstwa innych atrakcji, które przygotowują tu organizatorzy.

 

 

Wyniki najlepszych biegaczy z naszego powiatu:

 

2. Wojciechowski Maciej Szczytno

7. Guzowski Denis Szczytno

22. Zbrzeźny Cezary

26. Herman Marcin Szczytno

28. Chelminski Grzegorz Szczytno

45. Czopek Marcin Dźwierzuty

46. Ładewski Artur Kamionek

47. Mamiński Arkadiusz Szczytno

48. Jaworski Robert Szczytno

49. Magdaleński Wiktor Spychowo

50. Białobrzewski Wojciech Szczytno
Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36