Reklama


Reklama

Bieg na Kulce w obiektywie „Tygodnika Szczytno”


Krzysztof Sulewski z Barczewa wygrał IV Bieg na Kulce. Dystans 13 kilometrów pokonał w czasie 46 minut i 30 sekund. Najlepszym zawodnikiem z naszego powiatu okazał się Maciej Wojciechowski, który na metę dotarł jako drugi (47.05).Kulkowy bieg ukończyło 237 zawodników. Impreza tradycyjnie była iście rodzinna. Organizatorzy zadbali nie tylko o biegaczy, ale też o ich rodziny.

 

Zawodnicy mieli do pokonania 13 kilometrów po bardzo malowniczej trasie wiodącej przez pobliskie lasy i przy miejscowym jeziorze.

 

Na metę jako pierwszy dotarł mieszkaniec Barczewa Krzysztof Sulewski. Trasę pokonał w czasie 46 minut i 30 sekund. O nieco ponad 30 sekund wolniejszy był znakomity biegacz ze Szczytna, czyli Maciej Wojciechowski. Jako trzeci linię mety pokonał Marcin Getek z Ełku.

 

W pierwszej dziesiątce z biegaczy z naszego powiatu znalazł się jeszcze jedynie Denis Guzowski, który na metę dotarł, jako 7. Wybiegał sobie czas – 49.59.

 

Wśród kobiet najlepsza była Ewelina Sobocińska (Bartoszyce) - 57:25. Druga na metę dotarła Ewa Lisek (Nidzica) - 59:24, a trzecia była Sylwia Czartoryska (Łomża) - 59:48.

 

Wśród mieszkanek naszego powiatu najlepiej wypadła Marlena Gielata, która z czasem 01:02:21 na metę dotarła, jako 7.

Aneta Kochańska była 11 (01:03:11 ), a Beata Koźlicka 14 z czasem 01:03:49.

- Bieg na Kulce jest bardzo urokliwy – mówi Marlena Gielata, najlepsza biegaczka z naszego powiatu. - Trasa jest ciekawa i właściwie każdy może tu rozpocząć swoją przygodę z biegami. Tym bardziej, że jest tam niesamowita atmosfera. Naprawdę każdemu polecam ten bieg. Można tu zjawić się z całymi rodzinami. Biegacze mają trasę, a pozostałe osoby mogą skorzystać z mnóstwa innych atrakcji, które przygotowują tu organizatorzy.


Reklama

 

 

Wyniki najlepszych biegaczy z naszego powiatu:

 

2. Wojciechowski Maciej Szczytno

7. Guzowski Denis Szczytno

22. Zbrzeźny Cezary

26. Herman Marcin Szczytno

28. Chelminski Grzegorz Szczytno

45. Czopek Marcin Dźwierzuty

46. Ładewski Artur Kamionek

47. Mamiński Arkadiusz Szczytno

48. Jaworski Robert Szczytno

49. Magdaleński Wiktor Spychowo

50. Białobrzewski Wojciech Szczytno

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze