Reklama


Reklama

Biedronka tego nie zrobi, małe wiejskie sklepy mają twarz właściciela


W czasie pandemii mieszkańcy wsi doceniają istnienie małych sklepów w swoich miejscowościach. Bo, jak się okazuje, wyjątkowo dbają one o swoich klientów. Potrafią na przykład zakupy dostarczyć wprost pod drzwi domu. - I to wcale nie tak rzadko się dzieje – śmieje się Krzysztof Sawicki, właściciel sklepu w Jeleniowie. - Wystarczy telefon, czy sms. Biedronka, czy inny Kaufland i Lidl tego nie zrobią, bo nie znają swoich klientów – dodaje.Małe sklepy wiejskie oraz osiedlowe od lat są w trudnej sytuacji ekonomicznej, bo wypierają je sieci handlowe. Właściwie nie ma roku, aby jakiś nie zniknął. Tak jest niestety i w naszym powiecie. Okazuje się jednak, że w dobie pandemii i walki z koronawirusem mieszkańcy wsi i małych miasteczek coraz bardziej doceniają ich istnienie.


Reklama

 

- Rzeczywiście coraz częściej słyszymy od naszych klientów, że są zadowoleni, że jesteśmy – przyznaje Krzysztof Sawicki, właściciel sklepu w Jeleniowie. - To miłe. Doceniają, to że nie muszą stać w kolejce z obcymi ludźmi, czy niepotrzebnie się narażać jadąc do miasta. Dodatkowo mogą liczyć na naszą pomoc właściwe każdego dnia. Wystarczy telefon, czy sms i dostarczymy zakupy potrzebującym pod same drzwi. Mamy kilkoro takich klientów. Starszych, którym po prostu trzeba pomóc. I to robimy.

 

Te działania nie przekładają się na zyski sklepów, ale jak mówią ich właściciele, nie zawsze o to chodzi.

 

Reklama

- Ludzka życzliwość jest bezcenna i nie ma co przeliczać ją na złotówki – mówi Sawicki. - Mnie martwi bardziej to, że nikt tego wcześniej nie dostrzegł, że takie małe wiejskie, czy osiedlowe sklepiki, do których są dwa kroki, mogą być kiedyś po prostu potrzebne. Ludziom starszym, chorym, czy będącym w kwarantannie. Gdy jest się młodym, zdrowym i mobilnym może to i nie ma znaczenia, ale jeśli dopadnie nas choroba i mielibyśmy stać w kolejce do kasy w dużej sieci, to wielu może mieć kłopot. Wielkie markety nie dbają o swoich klientów, bo ich nie znają. Tam liczy się wyłącznie zysk.

 

Podobne doświadczenia ma Anna Kotula, właścicielka sklepu w Kałęczynie.

 

- Zdarzało się, że sama dowoziłam żywność osobie będącej w kwarantannie, traktowałam to jak sąsiedzką przysługę – mówi. - Teraz z kolei zaoferowałam taką pomoc starszemu małżeństwu, które od lat robiło u mnie zakupy. Mają mój numer telefonu, jeśli będzie trzeba również będę im dowoziła zakupy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35