Środa, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Bez zmian w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej


Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Szczytnie nadal kierować będzie Gabriela Woźniak. Wygrała konkurs na stanowisko, które piastuje już od 15 lat.Po raz pierwszy do konkursu na dyrektora placówki pani Gabrysia stanęła w 2004 roku i wygrała. Później, przez dwie kolejne kadencje dyrektorskie powiat konkursu nie organizował, lecz przedłużał jej czas sprawowania funkcji. W tym roku konkurs jednak musiał zostać ogłoszony w myśl odgórnych zaleceń.


    - Kuratorium oświaty w Olsztynie po prostu nie zgadza się na przedłużanie kadencji w trybie bezkonkursowym – wyjaśnia starosta Jarosław Matłach.


W tegorocznym konkursie uczestniczyły dwie osoby. Komisja doświadczenie i umiejętności dotychczasowej dyrektor uznała za lepsze niż te, którymi charakteryzowała się jej konkurentka.


Decyzję komisji („przyklepaną” przez Zarząd Powiatu) z zadowoleniem przyjęli pracownicy Poradni, o czym świadczy specjalnie przygotowany przez nich transparent.Warto więc wspomnieć, że aktualnie szczycieńska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zatrudnia siedmiu pedagogów o różnych specjalnościach, siedmiu

 

psychologów i sześciu logopedów. W gronie specjalistów znajdują się też doradca zawodowy oraz rehabilitant. PPP jest oświatową placówką publiczną, świadczącą bezpłatną pomoc terapeutyczną i diagnostyczną dla dzieci i młodzieży uczącej się na terenie powiatu szczycieńskiego rodziców oraz nauczycieli. I – patrząc na ofertę PPP – przyznać trzeba, że jest to pomoc o bardzo szerokim zakresie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze