Środa, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Będzie winda w urzędzie... bo ludzie spadają ze schodów


Przy budynku Urzędu Gminy w Świętajnie może już niedługo stanąć winda. Władze gminy zleciły opracowanie kosztorysu takiej inwestycji.



- Potrzeba jest ogromna, bo mamy na terenie gminy sporo osób niepełnosprawnych i starszych, którym pokonanie schodów znajdujących się w budynku urzędu stwarza wiele trudności – mówi Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno. - Poza tym statystycznie raz do roku dochodzi do wypadku, bo ktoś spada z tych schodów. Podczas mojej kadencji były już trzy takie wypadki. Owszem, jesteśmy ubezpieczeni od tego, ale myślę, że warto postawić windę, aby zadbać o bezpieczeństwo i ułatwić kontakt z urzędem osobom starszym i niepełnosprawnym.


Reklama

Reklama

blockquote>

 

Gdy gminni urzędnicy będą wiedzieli, ile kosztować może wybudowanie windy, zaczną też szukać na nią pieniędzy. - Jest kilka programów, w które dosk



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-02-14 11:40:28

Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu

  • Wtorek, 2020-02-11 10:38:32

Będzie powrót budżetu obywatelskiego?

  • Wtorek, 2020-01-21 19:10:39

Osoba, która pracowała w urzędzie...

  • Czwartek, 2019-09-12 11:38:51

Strażacy ratowali łabędzie

Reklama


Komentarze

  • Child Alert – policja szuka 10-letniego Ibrahima
    Przecież już wiadomo, że belgijski sąd przyznał prawa do opieki nad dzieckiem jego ojcu, a matka to zwykła p0lka patusiara. Może jakaś adnotacja w artykule na ten temat?

    michail bialkov


    2020-02-18 22:58:36
  • Centrum w szkole i w budżecie
    Może i fajny pomysł, tylko ile będzie kosztowało przystosowanie tego budynku dla osób niepełnosprawnych?

    Ciekawski


    2020-02-18 18:59:27
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06