Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Będzie rozbudowa miejskiego ratusza


Do naszej redakcji dotarła, podana w nieco sensacyjnej formie, informacja, że burmistrz Wielbarka chce w tej kadencji rozbudować budynek miejscowego urzędu. Wiadomość sprawdziliśmy u źródła.



Rzeczywiście, przymierzam się do takiej inwestycji, o czym poinformowałem oczywiście radnych – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - Wszyscy wiedzą, że jest to moja ostatnia kadencja i doskonale zdaję sobie sprawę, że mój następca nie będzie mógł rozpocząć rządzenia od tego typu inwestycji, bo byłoby to niepolityczne. Mieszkańcy nie zawsze na tego typu działania patrzą przychylnym okiem. A rozbudowa jest naprawdę niezbędna.

 

Grzegorz Zapadka chce ratusz rozbudować do końca tej kadencji, ma na to niespełna 3 lata.


Reklama

 

- Jeśli radni spojrzą na to przychylnie, a wierzę, że tak będzie, to rozbudowę będę chciał wykonać jak najszybciej – mówi. - Nieco ogranicza nas działka, ale myślę, że o jakieś 17 metrów będziemy mogli przedłużyć budynek. Na pewno musimy powiększyć salę konferencyjną i urządzić archiwum. Reszta prac będzie uzależniona od potrzeb urzędników, bo to właśnie im pozostawię decyzję, co i jak rozbudować.

 

Remont ma poprawić funkcjonalność oraz warunki pracy. W tej chwili w urzędzie, łącznie z burmistrzem, każdego dnia pracuje 24 urzędników.

Reklama

 

- Nie jestem zwolennikiem rozrostu administracji – tłumaczy burmistrz Zapadka. - Zdecydowanie wolę, gdy ludzie lepiej zarabiają. Niestety, dotarliśmy do takiego momentu, gdzie nie da rady już przydzielić więcej obowiązków urzędnikom, bo nie dadzą rady czasowo tego obrobić. Musimy rozbudować urząd i myśleć powoli o zwiększeniu zatrudnienia.

 

Dla porównania: w gminie Szczytno pracuje wójt plus 40 urzędników.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

    Mariola


    2021-05-14 10:06:41
  • Eksperymentują na Bartnikach
    Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

    WSK


    2021-05-14 08:51:32
  • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
    Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

    Mieszkaniec


    2021-05-13 18:08:20
  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

    Katarzyna Sieklucka


    2021-05-13 16:16:29
  • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
    Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

    WSK


    2021-05-13 14:56:13
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

    Do Społecznika


    2021-05-13 13:31:03
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

    Adalbert


    2021-05-13 10:15:40
  • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
    Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

    Anna


    2021-05-12 21:59:33
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

    Społecznik


    2021-05-12 21:55:17
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

    KTOŚ


    2021-05-12 21:06:52