Reklama


Reklama

Będzie projekt nowej remizy w Dźwierzutach


Mamy dobrą wiadomość dla strażaków z OSP Dźwierzuty. Ich strażnica będzie rozbudowana. Gmina właśnie wyłoniła wykonawcę na opracowanie projektu technicznego nowego obiektu.

 



Nowa siedziba strażaków stanie w miejscu obecnej strażnicy.


Reklama

 

Reklama

- Jesteśmy już w fazie podpisywania umowy z wykonawcą – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Procedurę zapytań ofertowych wygrała firma z Olsztyna. Zrealizuje ona projekt za 80 tys. zł. Jesteśmy też po konsultacjach z naszymi strażakami, dlatego mamy wstępną koncepcję tego budynku. Wiemy, czego chcemy.

 

W remizie powstanie duża sala spotkań. Będzie ona wyposażona w kuchnię i zaplecze.

 

- Chodzi o toi, aby obiekt mógł być wynajmowany na na przykład imprezy okolicznościowe i aby nasi strażacy mogli na nim zarabiać – mówi Trusewicz. – Ale cała inwestycja i tak rozpocznie się od budowy dwóch dużych garażów, bo to jest najpilniejsza sprawa. Inwestycja będzie podzielona na etapy, aby łatwiej było gminie udźwignąć ciężar finansowy. Oczywiście będziemy też szukać na ten cel środków zewnętrznych.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-07-30 12:12:37

Będzie strategia dla południowych Mazur

  • Czwartek, 2020-07-09 11:24:38

Niebezpieczny most będzie zamknięty

  • Czwartek, 2020-07-09 11:03:12

Pierwsze zawody w nowej rzeczywistości

  • Środa, 2020-06-03 18:36:39

Elewacje remizy z funduszu

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

    Uczestnik


    2020-08-04 18:01:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

    Ale ale


    2020-08-04 14:24:23
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

    do szary obywatel


    2020-08-04 13:07:07
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

    szary obywatel


    2020-08-04 12:11:21
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35