Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Będzie awans, ale bez spadku?


Błękitni Pasym awansują, a SKS Szczytno nie spada, Omulwia Wielbark bez zmian – za takim rozwiązaniem w przerwanej koronawirusem klasie okręgowej optuje zarząd klubu Błękitnych Pasym. - Myślę, że byłoby to najuczciwsze – mówi Marek Gawdziński, prezes Błękitnych.Wiadomo już, czy, a jeśli tak, to kiedy rozgrywki klasy okręgowej ruszą?

 

Tego to w tej chwili chyba nikt nie wie. Nawet sam prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Zwrócił się do klubów, abyśmy to my wysłali mu propozycje rozwiązania tej trudnej sytuacji. Patrząc co się dzieje, to szansa na wznowienie rozgrywek i dokończenie sezonu jest nikła.

 

Jakie rozwiązanie zaproponuje w takim razie zarząd Błękitnych?

 

W mojej ocenie najuczciwszym rozwiązaniem byłoby utrzymanie wyników z ostatniej pełnej kolejki. One byłby wiążące. Te drużyny, które wywalczyły awans, awansują, ale spadkowicze nie spadają. W moim odczuciu nie będzie to karało spadkowiczów, bo nikt nie odbiera im szansy na utrzymanie, którą mieliby, gdyby liga grała dalej, a z kolei drużynom, które są na pozycjach liderów nie odbiera się szans na awans, bo po prostu awansują.


Reklama

 

Ale w ligach wyższych zrobiłoby się tłoczno, a w klasach b czy a dość skromnie.

 

Być może trzeba byłoby te niższe ligi jakoś połączyć, stworzyć mniej grup. Ten nowy sezon byłby takim wyrównawczym. Owszem, w ligach byłoby po dwie drużyny więcej, ale po zakończeniu kolejnych rozgrywek wszystko wróciłoby do normy. Myślę, że wypracowanie dwóch dodatkowych terminów kolejek nie byłoby kłopotem. Zresztą podobne stanowisko idzie w wyższych klas rozgrywek.

 

Są jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Tak, ale myślę, że mało realne. Pojawiają się głosy, aby powtórzyć cały sezon. Ale to byłoby najmniej uczciwe. Poza tym liczę, że nasze stanowisko zostanie poparte przez większość klubów. Dzięki temu w naszym powiecie na przykład Szczytno dalej pozostanie w klasie okręgowej. Będzie miało czas, aby się odbudować. Nie ukrywam, że dla mnie jest to też istotny element. Kibicuję SKS-owi, aby uniknął spadku.

Reklama

 

Kiedy będzie wiadomo, jakie decyzje zapadną?

 

Trudno powiedzieć. Decyzja zarządu WMZPN miała być w ubiegłym tygodniu, ale jeszcze nie zapadła. Czekamy. Przypomnę, że klasie okręgowej w tej chwili grają z naszego powiatu Błękitni Pasym, Omulew Wielbark i SKS Szczytno. Jeśli nasze stanowisko zostanie uwzględnione to my awansujemy do IV ligi, SKS uniknie spadku do A klasy, a Omulew postanie w okręgówce.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23