Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Będzie awans, ale bez spadku?


Błękitni Pasym awansują, a SKS Szczytno nie spada, Omulwia Wielbark bez zmian – za takim rozwiązaniem w przerwanej koronawirusem klasie okręgowej optuje zarząd klubu Błękitnych Pasym. - Myślę, że byłoby to najuczciwsze – mówi Marek Gawdziński, prezes Błękitnych.Wiadomo już, czy, a jeśli tak, to kiedy rozgrywki klasy okręgowej ruszą?

 

Tego to w tej chwili chyba nikt nie wie. Nawet sam prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Zwrócił się do klubów, abyśmy to my wysłali mu propozycje rozwiązania tej trudnej sytuacji. Patrząc co się dzieje, to szansa na wznowienie rozgrywek i dokończenie sezonu jest nikła.

 

Jakie rozwiązanie zaproponuje w takim razie zarząd Błękitnych?

 

W mojej ocenie najuczciwszym rozwiązaniem byłoby utrzymanie wyników z ostatniej pełnej kolejki. One byłby wiążące. Te drużyny, które wywalczyły awans, awansują, ale spadkowicze nie spadają. W moim odczuciu nie będzie to karało spadkowiczów, bo nikt nie odbiera im szansy na utrzymanie, którą mieliby, gdyby liga grała dalej, a z kolei drużynom, które są na pozycjach liderów nie odbiera się szans na awans, bo po prostu awansują.


Reklama

 

Ale w ligach wyższych zrobiłoby się tłoczno, a w klasach b czy a dość skromnie.

 

Być może trzeba byłoby te niższe ligi jakoś połączyć, stworzyć mniej grup. Ten nowy sezon byłby takim wyrównawczym. Owszem, w ligach byłoby po dwie drużyny więcej, ale po zakończeniu kolejnych rozgrywek wszystko wróciłoby do normy. Myślę, że wypracowanie dwóch dodatkowych terminów kolejek nie byłoby kłopotem. Zresztą podobne stanowisko idzie w wyższych klas rozgrywek.

 

Są jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Tak, ale myślę, że mało realne. Pojawiają się głosy, aby powtórzyć cały sezon. Ale to byłoby najmniej uczciwe. Poza tym liczę, że nasze stanowisko zostanie poparte przez większość klubów. Dzięki temu w naszym powiecie na przykład Szczytno dalej pozostanie w klasie okręgowej. Będzie miało czas, aby się odbudować. Nie ukrywam, że dla mnie jest to też istotny element. Kibicuję SKS-owi, aby uniknął spadku.

Reklama

 

Kiedy będzie wiadomo, jakie decyzje zapadną?

 

Trudno powiedzieć. Decyzja zarządu WMZPN miała być w ubiegłym tygodniu, ale jeszcze nie zapadła. Czekamy. Przypomnę, że klasie okręgowej w tej chwili grają z naszego powiatu Błękitni Pasym, Omulew Wielbark i SKS Szczytno. Jeśli nasze stanowisko zostanie uwzględnione to my awansujemy do IV ligi, SKS uniknie spadku do A klasy, a Omulew postanie w okręgówce.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama