Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Będę walczyła o swoją godność


 

Decyzję o jej odwołaniu z funkcji i przeniesieniu na inne stanowisko podjęła dyrektor DPS Jolanta Dunaj–Tarkowska. Szefowa DPS w Szczytnie odwołała Danutę Skonieczną ze Spychowa po ustaleniach m.in. dwóch komisji antymobbingowych, które rozpatrywały skargi pracowników filii w Spychowie na kiero...



 

Decyzję o jej odwołaniu z funkcji i przeniesieniu na inne stanowisko podjęła dyrektor DPS Jolanta Dunaj–Tarkowska. Szefowa DPS w Szczytnie odwołała Danutę Skonieczną ze Spychowa po ustaleniach m.in. dwóch komisji antymobbingowych, które rozpatrywały skargi pracowników filii w Spychowie na kierownik. Danuta Skonieczna nie zgadza się z zarzutami i już zapowiedziała walkę o przywrócenie jej do pracy na stanowisko kierownika filii w Spychowie. - Złożyłam odpowiednie dokumenty i czekam na rozprawę – mówi Danuta Skonieczna. - Będę broniła swojego dobrego imienia, bo zarzuty, które mi postawiono przy odwołaniu są nieprawdziwe i godzą w moją godność. W Spychowie przepracowałam 13 lat i żadne kontrole nie wykazywały naruszeń, czy to osobowych, czy finansowych. To co zrobiła pani dyrektor Dunaj jest po prostu nieuczciwe.


Z kolei dyrektor Dunaj-Tarkowska przyznaje, że do decyzji personalnych wystarczyły ustalenia komisji antymobbingowych i – jak mówi – na razie nie zostały podjęte inne kroki prawne, w tym np. zawiadomienie prokuratury o ewentualnym przestępstwie, bo takim jest mobbing.

Odwołanie kierownik Skoniecznej nastąpiło z końcem marca. Od kwietnia została ona przeniesiona do placówki w Szczytnie, jako pracownik socjalny. - Na razie jestem na urlopie, pani dyrektor dała mi czas do połowy maja, aby przyjąć, bądź nie jej warunki – mówi Danuta Skonieczna. Jej miejsce w Spychowie już zostało zagospodarowane. Nowym kierownikiem filii została Małgorzata Sobierajska.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-06-21 14:03:38

Piłą ranił swoją twarz

  • Czwartek, 2016-06-30 11:32:47

Pogranicze Mazur i Kurpi ma swoją Izbę

  • Czwartek, 2015-12-03 11:06:36

Pokazali światu swoją moc


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48