Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Będę walczyła o swoją godność


 

Decyzję o jej odwołaniu z funkcji i przeniesieniu na inne stanowisko podjęła dyrektor DPS Jolanta Dunaj–Tarkowska. Szefowa DPS w Szczytnie odwołała Danutę Skonieczną ze Spychowa po ustaleniach m.in. dwóch komisji antymobbingowych, które rozpatrywały skargi pracowników filii w Spychowie na kiero... 

Decyzję o jej odwołaniu z funkcji i przeniesieniu na inne stanowisko podjęła dyrektor DPS Jolanta Dunaj–Tarkowska. Szefowa DPS w Szczytnie odwołała Danutę Skonieczną ze Spychowa po ustaleniach m.in. dwóch komisji antymobbingowych, które rozpatrywały skargi pracowników filii w Spychowie na kierownik. Danuta Skonieczna nie zgadza się z zarzutami i już zapowiedziała walkę o przywrócenie jej do pracy na stanowisko kierownika filii w Spychowie. - Złożyłam odpowiednie dokumenty i czekam na rozprawę – mówi Danuta Skonieczna. - Będę broniła swojego dobrego imienia, bo zarzuty, które mi postawiono przy odwołaniu są nieprawdziwe i godzą w moją godność. W Spychowie przepracowałam 13 lat i żadne kontrole nie wykazywały naruszeń, czy to osobowych, czy finansowych. To co zrobiła pani dyrektor Dunaj jest po prostu nieuczciwe.


Z kolei dyrektor Dunaj-Tarkowska przyznaje, że do decyzji personalnych wystarczyły ustalenia komisji antymobbingowych i – jak mówi – na razie nie zostały podjęte inne kroki prawne, w tym np. zawiadomienie prokuratury o ewentualnym przestępstwie, bo takim jest mobbing.

Odwołanie kierownik Skoniecznej nastąpiło z końcem marca. Od kwietnia została ona przeniesiona do placówki w Szczytnie, jako pracownik socjalny. - Na razie jestem na urlopie, pani dyrektor dała mi czas do połowy maja, aby przyjąć, bądź nie jej warunki – mówi Danuta Skonieczna. Jej miejsce w Spychowie już zostało zagospodarowane. Nowym kierownikiem filii została Małgorzata Sobierajska.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2017-06-21 14:03:38

Piłą ranił swoją twarz

 • Czwartek, 2016-06-30 11:32:47

Pogranicze Mazur i Kurpi ma swoją Izbę

 • Czwartek, 2015-12-03 11:06:36

Pokazali światu swoją moc


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48