Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Beata i Ania walczą o tytuł BabaFest 2018 (zdjęcia)


Trwa konkurs BabaFest 2018. Wśród kandydatek do tego prestiżowego tytułu znalazły się dwie mieszkanki Szczytna Beata Januszczyk i Anna Ruszczyk. Aby nasze mieszkanki wygrały ten konkurs potrzebne są głosy internautów. Głosować można za pośrednictwem strony http://babafest.pl/edycja-2018.Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem. Jest on przeznaczony dla kobiet zaangażowanych społecznie i obywatelsko, działających charytatywnie na rzecz społeczności lokalnej.

 

W tej edycji konkursu zgłoszonych jest 11 wyjątkowych kobiet. - Każda z nich jest inna, każda działa w innym obszarze, ale wszystkie dzielą się tym co najlepsze, wyciągają pomocną dłoń i robią to z potrzeby serca – można przeczytać na stronie konkursowej (http://babafest.pl/edycja-2018), na której prezentowane są panie. - To prawdziwe bohaterki!

 

Wśród nich są mieszkanki Szczytna Beata Januszczyk i Anna Ruszczyk.

 

Głosowanie trwa do 06.10.2018 r., każdego dnia można oddawać głosy na wybrane kandydatki (można oddać jeden głos raz na 24 godz.)

Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się 09.10.2018 podczas Gali Inauguracyjnej Festiwalu BabaFest.

Głosować można za pośrednictwem strony http://babafest.pl/edycja-2018.

 

A tak organizatorzy konkursu charakteryzują nasza mieszkankę:

 

Beata Januszczyk

 

O działalność dobroczynnej

 

Aktywnie wspiera wydarzenia charytatywne, które odbywają się w Szczytnie i Olsztynie. Pomaga skromnie i bez rozgłosu. Profesjonalnie i bezinteresownie pomaga i wspiera kobiety w potrzebie jako wykształcony coach, wspiera je w rozwoju osobistym i motywuje do zmian, na rzecz lepszego życia. Nikogo nie zostawia w potrzebie. Zajęta, zabiegana, pracowita, ale zawsze ma czas na ważne sprawy innych ludzi. Przełamuje stereotypy, łamie sztywne zasady. Z zaangażowaniem wspierała tworzenie nowych inicjatyw na rzecz rynku pracy i powrotu osób w trudnym położeniu na rynek pracy. Inicjatorka w powiecie programów na rzeczy aktywizacji i integracji społecznej. Przewodnicząca powiatowego zespołu ds. ekonomii społecznej, wspierającego tworzenie spółdzielni socjalnych i niosącego pomoc osobom zwalnianym z pracy. Dodatkowo wspiera organizacje pozarządowe, inicjuje partnerstwa wspierające działania na rzecz ludzi młodych rozpoczynających swoją karierę zawodową.


Reklama

Wyznaje zasadę, że nie ma, że się nie da! Wszystko zależy od ludzi, ich nastawienia i zaangażowania. Nie szukaj powodu na NIE, tylko sposobu na TAK!

 

 

O pracy zawodowej

 

Na co dzień dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie, stworzyła nowoczesny i przyjazny urząd na miarę XXI wieku, w którym liczy się człowiek – klient urzędu, tj. osoby pozostające bez pracy, oraz pracodawcy, aktywnie współpracujący na rzecz rynku pracy, ale także pracownik, pracujący z pasją i zaangażowaniem. Dodatkowo wykładowca i trener – szkoleniowiec. Z ogromnych zaangażowaniem wykorzystuje swój potencjał na rzecz innych. Charyzmatyczna i pełna optymizmu, porywa za sobą do działania. Nikomu nie da „siedzieć w kącie” i czekać, aż sytuacja sama się zmieni. Pokazuje, że wszystko jest możliwe. Wymaga od siebie i innych rzetelności i sumienności, oraz zaangażowania w swoją pracę. Zarządza 50 osobowym zespołem, odnosi sukcesy zawodowe, doceniana na szczeblu krajowym.

Wszechstronnie wykształcona. Magister marketingu i zarządzania, inżynier technologii żywności oraz absolwentka sześciu studiów podyplomowych, tj. z administracji (U W-M), zamówień publicznych (UW-M), rynku pracy – doradztwo zawodowe(UW), zarządzania projektami unijnymi (SGH), coachingu (SGH) oraz prawa pracy (UW).

 

 

Uzasadnienie

 

Nowatorska, silna, niezwykle kreatywna i temperamentna, a jednocześnie wrażliwa na potrzeby innych, motywująca kobiety do rozwoju i dbania o siebie, coach, wspaniały charyzmatyczny lider z pasją tworzenia, wspaniała żona i mama cudownej 11-letniej Darii. Jej niespożyta energia i niegasnący optymizm dodaje skrzydeł kobietom, które borykają się z różnymi problemami – zdrowotnymi, osobistymi i zawodowymi. Sprawia, że wiele osób za jej sprawą odnajduje szczęście i sens w życiu. Prawdziwa iskra w swoim środowisku. Zawsze gotowa na nowe wyzwania, aktywistka działająca na rzecz osób indywidualnych osób i całych lokalnych społeczności. Z daleka od polityki. Z pokorą wciąż się uczy i rozwija! To prawdziwa i idealna kandydatka na BabęFest!

 

 

 

Anna Ruszczyk

Reklama

 

 

O działalność dobroczynnej

 

Prawdziwy społecznik. Twórca kampanii społecznej "Leżymy na trawie i rozmawiamy o prawie", akcji mającej na celu przybliżenie aspektów prawnych bliskich każdemu człowiekowi mieszkańcom Szczytna. Sukces kampanii zaowocował pomysłem organizacji podobnych akcji w innych miastach na terenie całej Polski. Stworzyła projekt "Młodzieżowa Strefa Street Art Szczytno", który zakłada przeprowadzenie pod okiem doświadczonego artysty- animatora warsztatów tworzenia street artu dla dzieci i młodzieży.

Interesuje się prawem, rynkiem pracy i ekonomią. Wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie stale udziela porad prawnych pro bono osobom potrzebującym, znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej.

Bliska jej jest ekologia i ochrona zwierząt. Brała udział w akcjach mających na celu ochronę koni. Jest też autorką projektu ustawy o hipoterapii.

Od urodzenia związana ze Szczytnem, działa w Stowarzyszeniu Wszystko dla Szczytna, leży jej na sercu dobra miasta i jego mieszkańców, chce dbać o ich komfort życia i rozwój społeczny.

 

 

O pracy zawodowej

 

Mgr prawa ze specjalnością w prawie pracy, pisze doktorat z wolnej stopy.

 

 

Uzasadnienie

 

Pomaganie ma we krwi, a wrodzona energia pomaga jej wcielać plany w życie. Bardzo skuteczna i wytrwała w działaniach, poświecą swój czas dla innych, bo widzi w tym większy sens. Warto wspierać tę charyzmatyczną kobietę.

 

 

 

źródło: http://babafest.pl/edycja-2018

Fot. http://babafest.pl/edycja-2018/ Piotr Ratuszyński

 

 Komentarze do artykułu

Beata

Mam prawo mieszkać w mieście, gdzie rządzą normalni ludzie. Wybiorę społecznika i prawnika Anię Ruszczyk, zamiast kolejnego starego pryka, który nieraz był już u koryta. Cieszę się, że jest nas więcej.

Marek

razem dla stołków powinno ratlerki trzymać na smyczy. Atakują bezpodstawnie kobietę, która ma więcej do zaoferowania niż cała razem do czegoś. Wstyd panowie. Wielki wstyd tak ujadać.

Dobry wujek

Dotąd myślałem, że tylko psy ujadają. Pomyliłem się. Teraz to robią rzekomo wyborcy opozycji komitetu Kiersikowskiego. Nawet młodą dziewczynę w to wciągają. Każą jej chodzić za sobą. Po co? Bo są słabi i ujadają jak burki. Wyszczekana ta opozycja komitetu pslu. Na szczęście tylko wyszczekana.

Krajan

Nie wiem, gdzie pracuje Ania R. bo nie zechciała nas - wyborców ewentualnych - poinformować. A ponieważ nie chce mi się pisać o rzeczach oczywistych - to już z p. Beatą nie będę konferować. Opcje polityczne są takie jakie są, każdy głosuje, jak chce. Natomiast samo wydarzenie pn. BabaFest uprawnia mnie do wyrażenia opinii i nikt nie może mi tego zabronić. To że debiutantka na forum szczytna nie umiała się dobrze zaprezentować - nie moja wina. jako mieszkaniec szczytna mam prawo pytać - co osiągnęła, w czym się wykazała, jeśli nie pracuje - to z czego się utrzymuje, albo - ile jej płaci Stowarzyszenie "Wszystko dla Szczytna" - etat, zlecenie, Kiersikowski, Wilczek. Pytam - kto? Mam prawo? mam prawo! Bo jestem wyborca.

Beata

Moje dzieci wyjechały z tego miasta za pracą. Wyjechały, bo ani w urzędzie pracy, ani w tutejszym biznesie nie ma dla nich pracy. Szczytno się wyludnia. Wyludnia, bo starsze pokolenie obrosło w piórka i tylko by siedziało przy korycie. Jestem za zmianami, dlatego nie głosuję na starych darmozjadów. Głosuję na Anię Ruszczyk i na Rafała Wilczka. Jeżeli Krajanie nie wiesz, gdzie pracuje Ania, to nawet się nie wypowiadaj. To bardzo mądra dziewczyna i nie musi się martwić o karierę. Czekam na twoje działania społeczne. Może czeka cię Fest Boy.

Do Baby z Jajem: Z całym szacunkiem - to ona - jako kandydująca gdziekolwiek bądź - powinna starać się rozmawiać ze mną - wyborcą. I nie ja muszę błagać o rozmowę, czy spotkanie. To ona musi mnie o rozmowę prosić "łaskawie". A ty Babo z jajem nie zapędzaj się w ten sposób, bo ograniczasz target swojej faworyty. W tym momencie przychodzi mi tylko to do głowy, że polujesz na stanowisko szefostwa PUP w Szczytnie. Ty - albo p. Ruszczyk - wesoła 20 - latka. Nie chcę się wyrażać brzydko - ale Babo z Jajem (albo dwoma) powstrzymaj się. Widzę, że im bliżej wyborów - nerwy puszczają.

Miłek

Co to się porobiło,żeby urzędnik państwowy był nominowany do konkursu dla kobiet, gdzie większość kandydatek jest zdala od polityki? Prowadzą fundacje, działają w stowarzyszeniach, w grupach wsparcia.

Krajan

Do Beaty: Co to za dyskryminacja?! Co to - znowu hasło - zabrać babci dowód? Niefajnie. Rozumiem, że bardzo tak wszyscy kochają p. Ruszczyk, że nie musi nic robić, tylko być? Piękna, wykształcona?. A co z pracą - nie musi pracować? Dlaczego? Wystarczy, że będzie chciała? Ja też chcę - bardzo dużo. Też mam naturę społecznika, ale czy to wystarcza, aby decydować o społeczności - powiedzmy 24 tysięcznego miasta? Wolne żarty. Jestem za młodymi i ich chęcią zmiany świata, ale niestety - jak się ma 26 lat - to o świecie i życiu mało się jeszcze wie. Trochę pracy, trochę więcej w cv. Za mało tego cv. jak na kandydata do czegokolwiek.

Beata

Gratuluję paniom nominacji, a wygranej w wyborach samorządowych życzę młodszej. Pora na zmiany. Młodzi ludzie powinni udzielać się w polityce lokalnej dla dobra społeczności. Wypominie tego pachnie atakiem opozycji, która boi się zmian. Wilczek i Kiersikowski wiedzą, że przyszłość tego miasta tkwi w młodości. Czyżby zazdrość, że mają tak dobrą kandydatkę Anię Ruszczyk z okręgu wyborczego nr 3? Jest młoda, wykształcona (prawnik). Ma dopiero 26 lat, a już ją doceniono w konkursie Baba Fest. Jak głosować w wyborach, to tylko dla młodych.

Wysokie obcasy

Po komentarzach widzę, że obie panie mają niezłych szermierzy za sobą! Opierając się wyłącznie na tych informacjach, które zostały udzielone przez panie Ruszczyk i Januszczyk i opublikowane prze TS, rzeczywiście pani Ruszczyk wygląda blado. Jest na początku swej życiowej drogi - i jak to młody człowiek - chce. Chce zmieniać świat i teatr swój widzi ogromny. Szkoda tylko, że zaczyna pod szyldem politycznym, czyli przy stowarzyszeniu "Wszystko dla Szczytna" Rafałów Wilczka i Kiersikowskiego, które to stowarzyszenie zwykłe zarejestrowane zostało w powiecie 3 sierpnia 2018 r. w wiadomym celu - wyborczym. Konotacje polityczne pani Januszczyk są ogólnie znane ze względu na publiczne stanowisko, które piastuje, ale - niestety - nie służy ono tworzeniu i organizacji miejsc pracy - lecz jedynie pośrednictwu między pracodawcą i pracobiorcą. Zdaje się, że nie chodzi tu o klękanie przed p. Januszczyk, tylko o to że posiada ona stabilną sytuację życiową i zawodową. Obu paniom życzę powodzenia, a tej młodszej - było nie było - aby napisała ten doktorat - przede wszystkim.

Zordon

Ani charyzmy, ani skuteczności w działaniu urzędu pracy. Co zrobiła Januszczyk, że tak przed nią klękacie?

werwa

Co zrobiła dla społeczności dyrektorka PUP? Ani pracy w tym mieście, ani większej liczby przedsiębiorców.

Teresa

Nie znam żadnej zasługi Pani Januszczyk. Wiem, że jest dyrektorką PUP. Urzędu, który nie pomaga ludziom. Młodzi stąd wyjeżdżają za pracą. Jaka więc to baba fest?

Marek

Młoda, dobroduszna, ciepła i niezwykle inteligentna. Tytuł Baba Fest należy się Ani Ruszczyk. Pomogła mi jako prawnik, działający w Stowarzyszeniu Wszystko dla Szczytna

Baba z jajem

Skontaktuj się z nią Wago. Może łaskawie ci odpowie,jeżeli tak łatwo szufladkujesz ludzi jak PUP w Szczytnie znajduje pracę ludziom.

Waga

Do Baby z Jajem! Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim komentarzem! Zdaje się, że rzeczywiście mam rację! Jesteś babą z dwoma jajami, co by sugerowało, że (całkiem słusznie, bo jakby nie, to...) kibicujesz swojej partnerce p. Ruszczyk. Nic do niej nie mam, poza tym, że jest "akcyjna". Nic - poza Stowarzyszeniem "Wszystko dla Szczytna" - za nią nie stoi. Ani dorobek zawodowy, ani naukowy. Wiem tylko tyle, ile sama o sobie powiedziała - mogłaby więcej, np. gdzie i u kogo pisze doktorat z prawa i na jaki temat. Jak ty Babo z jajami prześlesz link do projektu ustawy o hipoterapii autorstwa p. Ruszczyk - chętnie się z nim zapoznam i być może zmienię zdanie. Porady prawne pro bono - gdzie zarejestrowana jest taka działalność? Albo w ramach jakiej organizacji? Bardzo to wszystko mgliste w porównaniu do twardych dowodów działalności p. Januszczyk. Ale zgadzam się ze Śmieszkiem, że panie Ruszczyk i Januszczyk mogą się w końcu komuś pomylić. Ze szkodą dla p. Januszczyk.

Baba z jajem

Do Wagi Uczepiłeś się tej młodej, jakby coś ci zrobiła. To mnie przekonuje, że jednak słabo ją znasz i jesteś zwyczajnie zazdrosny.

Baba z jajem

Do Wagi Przemawia przez ciebie zawiść i zazdrość. To takie tutejsze, małomiasteczkowe. Życzenie komuś czegoś właśnie przez pryzmat sympatii politycznych. Osobiście Wago możesz czekać na cuda, a konsumpcjonizm ma taką twoją twarz, pogardy ludzi, których nie znasz.

Grzegorz Anielski

Znam Beatę nie od dziś, znam jej charyzme, dążenie do celu, znam też jej największą wartość, czyli rodzinę, znam ją prywatnie, jako kobietę z no właśnie, nie którym mężczyznam brak tego , kobieta z zasadami, pomocą zawsze służy w miarę możliwości, takich kobiet jest coraz mniej, jestem za Beata

Waga

Babo z jajem. Masz za dużo jaj. Nie wściekaj się! Tym właśnie możesz szkodzić! Nie myśl sobie, że dzisiaj nowocześni mężczyźni uciekają od obowiązków domowych - wręcz przeciwnie. Można pracować w domu, wychowywać dzieci i można być jednocześnie społecznikiem - płci żeńskiej i męskiej. A ty się zaperzasz i uważasz, że jak ktoś - moim zdaniem słusznie - podejrzewa w tej sprawie niewczesny lans, to jest od razu seksistą. To ty swoimi enuncjacjami obniżasz w ogóle szansę na to, aby któraś z tych pań coś w tym konkursie osiągnęła. Z dobrej babskiej zabawy to ty właśnie robisz politykę - łącznie z pytaniem o Papieża, który gani konsumpcjonizm. Inna sprawa, że p. Ruszczyk nic za sobą nie ma , poza dobrymi chęciami. Osobiście czekam na jej doktorat, a p. Januszczyk życzę sukcesów w pracy, byle nie w towarzystwie p. Ruszczyk.

Baba z jajem

Znajomości? Wejścia? A może zawiść? Prawdziwa baba fest ma pomysł na siebie i pomaga innym. Powoływanie się na papieża? Którego? Ludzie, to tylko konkurs dla społeczników, a wy szukacie tutaj wyborów samorządowych. To dobrze, że społecznicy kandytują, bo nie są zmanieryzowani jak miłościwie nam panujący.

Bogusia

Od paru lat uczestniczę w cyklicznych warsztatach, które trwają w ramach "babafest" i nigdy nie pomyślałam, że nazwa przedsięwzięcia ma pochodne od "baby fest czyli baby silnej" tylko, że po prostu jest to "radosny festiwal bab". Proponowane zajęcia mają szerokie spektrum i zawsze czekam na nową edycję. Pozdrawam

Śmieszek

Właśnie stałem nad garem, w którym przygotowuję pieczoną paprykę do słoików na zimę i słucham nieustannych doniesień z trwającego obecnie konkursu "Chłop na schwał". W każdym mieście, gminie, sejmiku. Startują w nim niesamowicie innowacyjni chłopcy. Niestety, zabrakło im równowagi między "garem", a rzetelnym zawodem. Nie idźcie tą drogą Panie!

Ania

Iście żenująca propaganda. Fest baba to ta która walczy każdego dnia o byt swojej rodziny, nie mając ,,znajomosci, wejść, " etc. Kobieta ktora ma wartości moralne i jest czlowiekiem. A w tych czasach konsumpcjonizm przed ktorym ostrzegał nas nasz Papież. Niestety nie wszyscy mają pojęcie o czym mowa. Przed wyborami lans a po wyborach...?

Wladek Hanczar

Glosuje na moja krajanke A nie Ruszczyķ . To fest babeczka , zycze zwyciestwa

Baba z jajem

Panowie, zazdroszczą, bo nie są tak innowacyjni? Wstyd. Panowie do garów,gdzie ich miejsce.

Krajan

Śmieszku, masz rację! A do tego Ruszczyk - Januszczyk - wszystko się może pomieszać. Natomiast mam też głębokie przekonanie, że Pani Beata szykuje swojego asystenta - mimo, że tak dużo podyplomowych kursów ma.

Śmieszek

O rany! Niech jedna pani zarządza dalej PUP-em w Szczytnie, a druga napisze ten doktorat. Wówczas ta pierwsza pomoże znaleźć tej drugiej pracę. No bo jak to bez pracy, a tylko w "Stowarzyszeniu Wszystko dla Szczytna"? Po prostu śmiech na sali. Kogo tu się promuje przed wyborami? Oto prawdziwa zagadka! Tak się rodzą nowe elity - bez pracy, ale dużo kołaczy.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze