Reklama


Reklama

Beata Lipska, animator z powołania


Beata Lipska to młoda i energiczna kobieta, która z ogromnym oddaniem angażuje się w życie świetlicy wiejskiej w Dźwierzutach. Pochodzi z małej miejscowości Zagony koło Ornety, a do Dźwierzut zawitała 10 lat temu. Ze świetlicą związana jest od początku jej powstania, czyli już 5 lat. Jest pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach i członkiem rady sołeckiej.Dużą część swojego życia poświęca na pracę w świetlicy, ale poza tym odgrywa jeszcze jedną ważną rolę w swoim życiu - jest mamą dwójki dzieci i żoną. - Nie czuję, że pracuję. Mam swobodę działania i robię to, co lubię – z prostotą komentuje natłok swych codziennych obowiązków.

 

Na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi w świetlicy, ale również bierze czynny udział w akcjach charytatywnych - jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Reklama

 

Poza tym angażuje się także we wszystkie lokalne wydarzenia. Co roku organizuje wiele imprez. Jedna z nich miała miejsce w ubiegłym tygodniu. „Osiedle rozkręca wakacje” to dobra okazja, aby zintegrować nie tylko młodych, ale i starszych. Ponadto w dźwierzuckiej świetlicy osiedlowej, którą prowadzi pani Beata, działa dziecięcy zespół ludowy „Dźwierzuckie iskierki”. Realizowane są także zajęcia kulinarne i projekty fundacji Kółko Graniaste.

 

Reklama

W świetlicy organizowane są także wydarzenia okazyjne takie jak mikołajki, andrzejki czy dzień dziecka. Działania pani Beaty cieszą się pozytywnym odbiorem - codziennie świetlica tętni życiem, szczególnie teraz w wakacje. Dzieci mają zajęcie, a rodzice cieszą się, że ich pociechy nie nudzą się w domu.

 

Weronika Kotula

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04