Środa, 27 Maj, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Beata Lipska, animator z powołania


Beata Lipska to młoda i energiczna kobieta, która z ogromnym oddaniem angażuje się w życie świetlicy wiejskiej w Dźwierzutach. Pochodzi z małej miejscowości Zagony koło Ornety, a do Dźwierzut zawitała 10 lat temu. Ze świetlicą związana jest od początku jej powstania, czyli już 5 lat. Jest pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach i członkiem rady sołeckiej.Dużą część swojego życia poświęca na pracę w świetlicy, ale poza tym odgrywa jeszcze jedną ważną rolę w swoim życiu - jest mamą dwójki dzieci i żoną. - Nie czuję, że pracuję. Mam swobodę działania i robię to, co lubię – z prostotą komentuje natłok swych codziennych obowiązków.

 

Na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi w świetlicy, ale również bierze czynny udział w akcjach charytatywnych - jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Reklama

 

Poza tym angażuje się także we wszystkie lokalne wydarzenia. Co roku organizuje wiele imprez. Jedna z nich miała miejsce w ubiegłym tygodniu. „Osiedle rozkręca wakacje” to dobra okazja, aby zintegrować nie tylko młodych, ale i starszych. Ponadto w dźwierzuckiej świetlicy osiedlowej, którą prowadzi pani Beata, działa dziecięcy zespół ludowy „Dźwierzuckie iskierki”. Realizowane są także zajęcia kulinarne i projekty fundacji Kółko Graniaste.

 

Reklama

W świetlicy organizowane są także wydarzenia okazyjne takie jak mikołajki, andrzejki czy dzień dziecka. Działania pani Beaty cieszą się pozytywnym odbiorem - codziennie świetlica tętni życiem, szczególnie teraz w wakacje. Dzieci mają zajęcie, a rodzice cieszą się, że ich pociechy nie nudzą się w domu.

 

Weronika Kotula

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38